שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המל"ג אישר לארבע מכללות לרכוש במשותף את פעילות המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה

ארבעת המכללות החליטו ברגע האחרון להגיש במשותף את ההצעות שהגישו קודם לרכישת פעילות המרכז. היום הובאה ההצעה המשותפת לדיון במועצה להשכלה גבוהה ואושרה. מטרת המהלך: שכמה שיותר מכללות יקבלו מחלקות שאין להן ותשמר התחרות

שחר אילן וליטל דוברוביצקי 16:3924.09.19

המועצה להשכלה גבוהה אישרה לפני זמן קצר ברוב קולות את ההצעה המשותפת שהגישו ארבע מכללות פרטיות לרכוש את הפעילות של המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה (מל"א).

 

 

במקור היתה אמורה המל"ג לדון היום בצהרים בשתי הצעות בלבד - זו שהגישו הקריה האקדמית אונו יחד עם המרכז האקדמי פרס, וזו שהגיש המסלול האקדמי של המכללה למנהל, בשיתוף עם המרכז האקדמי למשפט ועסקים.

 

אלא שבמהלך הלילה קיימו ארבעת הגופים משא ומתן, בשיתוף העובדים ובעלי התפקיד והגישו הצעה משותפת שלפיה המסלולים, הסגל והסטודנטים יתחלקו בין ארבעת הגופים.

 

המרכז האקדמי אור יהודה המרכז האקדמי אור יהודה צילום: גוגל map

 

 

במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה, שאף הוא מכללה פרטית, לומדים 3,700 סטודנטים ומועסקים כ-300 עובדים, והוא צבר חובות בסך 84 מיליון שקל.

 

השופט איתן אורנשטיין הסמיך את בעלי התפקיד, עו"ד רענן קליר וד"ר שלמה נס לפעול להשגת הסדר עם מוסד אקדמאי אחר אשר יקלוט את הסטודנטים והעובדים ויאפשר את המשך הפעילות של המכללה. הרעיון מאחורי האיחוד של הצעות המכללות הוא שכמה שיותר גופים יקבלו מחלקות שאין להם היום, מה שישמר את התחרות.

 

על פי ההצעה, המרכז האקדמי רמת גן יקבל את התואר הראשון והשני במנהל עסקים, תואר ראשון בפסיכולוגיה ותארים שניים בפסיכולוגיה התפתחותית וקלינית וכן תואר ראשון במנהל מערכות בריאות. המכללה למנהל תקבל את התואר הראשון בחינוך והתואר השני ביעוץ חינוכי ותוותר על התואר השני בחינוך.

 

אונו מקבלת את התואר השני בחינוך. המרכז האקדמי פרס יקבל תארים ראשון במשאבי אנוש וניהול מערכות מידע ותואר שני בפסיכולוגיה חינוכית.

 

 

מיכל הלפרין, הממונה על התחרות מיכל הלפרין, הממונה על התחרות צילום: עמית שעל

 

במקרים שבהם קולטים הגופים מחלקות חדשות הם התחייבו לקלוט מאה אחוז מהסגל בשנה הראשונה ו-80% בשנה. כן התחייבו להכיר בכל הלימודים שכבר התקיימו ובכל שכר הלימוד שכבר שולם.

 

אם ההצעה תאושר היום במל"ג ומחר בוועדה לתכנון ולתקצוב שלו, היא תהיה טעונה אישור בית המשפט והממונה על התחרות. אישור הממונה על התחרות דרוש בגלל שמדובר בגופים פרטיים עם מחזור פעילות שמסתכם במאות מיליונים. 

 

במידה והמל"ג לא תאשר את ההצעה המשותפת - יעמדו על הפרק מחדש שתי ההצעות הקודמות.

 

מרשות התחרות מסר אתמול כי "כרגע אין בפני רשות התחרות הודעות מיזוג ביחס לעסקה המתוארת. לנוכח החשיבות שרואה רשות התחרות בקידום הטיפול במקרה בו אלפי סטודנטים נותרים ללא מוסד לימודים – נכונה רשות התחרות להתחיל לאסוף מידע אודות תחומי הפעילות על מנת לבחון את התחום".

 

רפי גמיש, מנכ"ל המכללה למינהל, מסר: "אנו גאים לצרף אלינו את הסטודנטים שיחנכו את דור העתיד של מדינת ישראל ונרגשים לקחת חלק בעיצוב דמותה של החברה הישראלית. רכישת התואר הראשון בחינוך והתואר השני בייעוץ חינוכי מהווים שניהם קפיצת מדרגה נוספת בפעילותה של המכללה, אשר נמצאת בתנופת צמיחה אדירה בשנים האחרונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x