$
משפט

הבוקר: תימשך חקירת בכיר בסודהסטרים שהדליף לכאורה מידע פנים

רשות ני"ע חקרה את הבכיר, והוא שוחרר אמש בתנאים מגבילים. שמו נאסר לפרסום עד היום אחה"צ. גם מקורבת אליו נחקרה, בחשד שגרפה רווח של מאות אלפי שקלים בזכות המידע שקיבלה. כן נחקר חשד לשימוש במידע פנים בפעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים

תומר גנון 07:1024.09.19

רשות ניירות ערך חוקרת חשד לשימוש במידע פנים בחברת סודסטרים, כך נודע אמש (ב'). הרשות עיכבה לחקירה בכיר בחברה ששוחר אתמול בערב בתנאים מגבילים. שמו נאסר לפרסום עד היום אחר הצהריים. הבכיר ייחקר היום (ג') שוב במשרדי רשות ני"ע בת"א.

 

 

 

החקירה נוגעת לחשד לביצוע של עבירות שימוש במידע פנים ועבירות מרמה והפרת אמונים ביחס לבכיר ולמקורבת אליו, בין היתר סביב עסקת המיזוג עם פפסיקו. מדובר בעובדת לשעבר של סודהסטרים אשר חשודה בביצוע עבירות מידע פנים ועבירת שיבוש מהלכי משפט

 

מפעל סודהסטרים מפעל סודהסטרים צילום: באדיבות דוברות סודהסטרים

 

על פי החשד הבכיר, כאיש פנים, מסר למקורבת מידע מהותי על דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018, ולדיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה ע"י חברת פפסיקו - בעקבותיהם עלה שער מנית החברה בשיעור חד. בהתאם להסכם שנחתם בין שתי החברות בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

 

על פי החשד, השתמשה המקורבת במידע הפנים שנמסר לה, ורכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים האמורים. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו היא גרפה רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של של כ-156 אלף שקל.

 

כמו כן, עלה חשד דומה של שימוש במידע פנים גם כלפי פעילות קודמת שלה במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016, בעקבותיו עלה שער המניה בשיעור חד. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, קרן גיל, שחררה אמש את הבכיר בתנאים מגבילים ובהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקלים וכן איסור יציאה מהארץ ל-180 יום. כמו כן נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. על המקורבת הוטלה ערבות של 450 אלף שקל.

 

מעו"ד לירן זילברמן המייצג את המקורבת לבכיר נמסר: "החשדות כלפי מרשתי הן חשדות ראשוניים בלבד. מרשתי הציגה גרסה סדורה בחקירתה ואני מניח שבתום החקירה יתברר כי אין בהתנהלותה משום מעשה פלילי או התנהגות פסולה".

 

מטעם פרקליטו של הבכיר, עו"ד יובל ששון, לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x