שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פורסמו תוצאות כמעט סופיות: אין שינוי בתמונת המנדטים

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה תוצאות שכוללות את ספירת כל הקולות מלבד 14 קלפיות שבהן אירעו "אירועים חריגים" ובדיקתן טרם הסתיימה, וקלפי בפורדיס שתועבר לחקירת משטרה. כחול לבן עם 33 מנדטים, הליכוד 31. ביום ראשון: הנשיא יתחיל בהתייעצות עם הסיעות

ynet 07:2820.09.19
ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הלילה (בין חמישי לשישי) את התוצאות ה"כמעט סופיות" בבחירות לכנסת ה-22. תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-14 קלפיות אותן ממשיכה הוועדה לבדוק, מכיוון שאירעו בהן במהלך יום הבחירות "אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות". כמו כן, התוצאות אינן כוללות קלפי בפורדיס שנחשד כי זויפו בה התוצאות והיא תועבר לחקירת משטרה.

 

לפי התוצאות שפורסמו ומשקפות 99.8% מסך הקולות, כחול לבן היא הרשימה הגדולה ביותר עם 33 מנדטים, אחריה הליכוד עם 31 ובמקום השלישי הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים. מפלגת ש"ס קיבלה תשעה מנדטים, ישראל ביתנו ויהדות התורה קיבלו שמונה מנדטים כל אחת, רשימת ימינה השיגה שבעה מנדטים, רשימת העבודה-גשר שישה ורשימת המחנה הדמוקרטי סוגרת את רשימת הסיעות בכנסת ה-22 עם חמישה מנדטים. מפלגת עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה.

 

מהוועדה נמסר כי הצביעו 4,458,167 מתוך 6,394,030 בעלי זכות בחירה. שיעור ההצבעה של הקולות שנספרו: 69.72%, סה"כ הקולות הפסולים: 27,601, סה"כ הקולות הכשרים: 4,430,566. כמות הקולות הנדרשת כדי לעבור את אחוז החסימה: 143,993. סך הקולות שעדיין לא נספרו עומד על כ-

 

הבחירות לכנסת הבחירות לכנסת צילום: עמית שאבי

מהוועדה נמסר כי המקרים בקלפיות שעדיין בבדיקה נתגלו חלקם ע"י סיירת מפקחי טוהר הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, חלקם ע"י מזכירי ועדות הקלפי וחלקם ע"י נציגי הסיעות. לפי ההודעה, בקלפי בפורידיס היה ניסיון לזיוף ע"י הוספת פתקי הצבעה, והוחלט כי הקלפי לא תספר במקום אלא תובא בשלמותה לוועדת הבחירות המרכזית ותבדק שם. הקלפי נבחנה ע"י ועדת הבחירות המרכזית, בחינה מעמיקה ויסודית ונמצאו בה ראיות ממשיות לחשד לעבירה והיא תועבר לחקירת המשטרה.

 

 

עוד נמסר כי במהלך הימים הקרובים ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, צפויה הוועדה לבדוק במסגרת מבצע "נוהל טוהר הבחירות" כ-2000 קלפיות שנבחרו, חלקן באופן אקראי לפי פרמטרים שונים וחלקן כתוצאה מאירועים ביום הבחירות. במסגרת זו כבר נבדקו 740 קלפיות. כמו כן, יבדקו פניות והשגות שיגיעו מהציבור, וייתכן וגם לבדיקות אלו יהיו השלכות על התוצאות הסופיות. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי ויוגשו לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

 

ריבלין הודיע אמש כי יחל ביום ראשון הקרוב בסבב ההתייעצויות עם הסיעות השונות בנוגע לזהות מרכיב הממשלה הבאה. ריבלין נפגש עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מלצר, וקיבל ממנו אור ירוק להתחיל בהתייצעויות עוד בטרם קבלת התוצאות הרשמיות. מלצר הבהיר שלא צפויים שינויים משמעותיים ולכן אין מניעה להתחיל בהתייעצויות.

  

הסבב יחל ביום ראשון ב-17:00 עם התייצבות נציגי הסיעה הגדולה ביותר, כחול לבן, בבית הנשיא. אחריהם יגיעו נציגי הליכוד, הרשימה המשותפת, ש"ס, ישראל ביתנו ויהדות התורה. ביום שני יגיעו לבית הנשיא נציגי סיעות ימינה, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x