$
בארץ

שביתת פתע של יום בחברת פלאפון, לא יינתן מענה ללקוחות

החל משעה 12:30 לא יינתן מענה טלפוני ופרונטלי במוקדי השירות והמכירה של החברה, לא תתבצע הוצאה של ציוד מהמרכז הלוגיסטי ותיעצר הפעילות במחלקות השונות של החברה. הרקע לשביתה לפי ההסתדרות: דרישות ההנהלה לפטר עובדים ולסגור יחידות, ופיצוץ במו"מ מול נציגות העובדים. פלאפון: "קוראים לוועד העובדים לגלות איפוק ואחריות כלפי ציבור הלקוחות"

בילי פרנקל 12:3119.09.19

עובדי חברת פלאפון פתחו היום (ה') בשביתת אזהרה כללית בת יום אחד, החל מהשעה 12:30. זאת על רקע פיצוץ במו"מ על הסכם התייעלות מול הנהלת החברה.

 

במהלך שביתת האזהרה לא יינתן מענה טלפוני ופרונטלי בכל מוקדי השירות והמכירה של החברה. בנוסף, לא תתבצע הוצאה של ציוד וסחורה מהמרכז הלוגיסטי, כולל של מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון על ידי לקוחות החברה. כמו כן, תיעצר הפעילות במחלקות השונות של החברה, ובהן: מערכות מידע, הנדסה, כספים, משאבי אנוש ושיווק. מההסתדרות נמסר כי הם בוחנים אפשרויות לנקיטת צעדים ארגוניים נוספים.

 

מנכ"ל פלאפון רן גוראון מנכ"ל פלאפון רן גוראון צילום: יונתן בלום

 

בהודעה שנמסרה מאיגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות ונציגות עובדי החברה, נטען כי הרקע לשביתת האזהרה הוא פיצוץ במשא ומתן של ההסתדרות ונציגות העובדים עם ההנהלה, בעקבות דרישות ההנהלה לסגור יחידות בחברה, לפטר עובדים ולערוך שינויים ארגוניים נוספים באופן חד צדדי.

 

לאחרונה חתמה ההסתדרות על הסכמי סינרגיה והתייעלות מול ועדי העובדים של החברות הבנות של בזק, בזק בינלאומי ו-yes, אולם בחברת פלאפון החל מו"מ שלא התגבש לכדי הסכם. קבוצת בזק מנהלת שורה של משאים ומתנים מורכבים מול חברות הבת שלה, כאשר ההסכם הראשון נחתם מול yes לפני כחצי שנה וכלל את פרישתם של 325 עובדים. החברה היחידה שעדיין לא חתמה על הסכם עם עובדיה היא פלאפון.

 

יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר: "לא אתן את ידי למהלכים של מנכ"ל מתנשא ומנותק, שמרוויח מיליוני שקלים בשנה ורוצה לזרוק הביתה עובדים רבים שרק מבקשים להתפרנס בכבוד. איננו מתנגדים לסינרגיה בין חברות הבת (פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes), אך לא יעלה על הדעת שהנהלת החברה תפעל באופן חד צדדי ובוטה, תוך כדי מו"מ. אנחנו אוהבים את פלאפון והיא מרכז חיינו, אבל עד שמנכ"ל החברה לא יתעשת, אנחנו מתכוונים להמשיך ולהחריף את הצעדים הארגוניים שלנו עד להשבתה מלאה וכללית של החברה לאורך זמן".

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, אמר: "אני קורא להנהלת פלאפון להתחיל לנהל מו"מ ענייני ורציני ולהפסיק להתנהל באופן חד צדדי הפוגע בעובדים". היועץ הכלכלי של האיגוד ושל ועד העובדים, פרופ' ירון זליכה, אמר: "ועד עובדי פלאפון הוא ועד שקול ואחראי, אולם נוכח מהלכים חד צדדים וחסרי אחריות של ההנהלה אין מנוס אלא מלהעביר מסר ברור וחד משמעי. לא ניתן להנהלה לרמוס את העובדים ואת זכויותיהם".

 

מפלאפון נמסר בתגובה: "החברה מודיעה כי בשל עיצומי עובדים חלק ממוקדי השירות ייסגרו, ולכן זמני ההמתנה יהיו ארוכים מהרגיל. כמו כן מרכזי השירות והמכירה יהיו סגורים, ולא יינתן מענה בעמוד הפייסבוק של החברה ובשירות הצ'ט שלה. אתר החברה פועל כרגיל, וניתן לבצע בו באופן עצמאי מגוון פעולות אישיות בכתובת www.pelephone.co.il.

 

"החברה עושה כל שביכולתה על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בלקוחות, מתנצלת בפניהם על אי הנעימות ועומדת עמם בקשר רציף בכל ערוצי התקשורת הרלוונטיים בכדי לעדכן בהתפתחויות. הנהלת החברה מכבדת את זכויות העובדים וקוראת לוועד העובדים לגלות איפוק ואחריות כלפי ציבור הלקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x