$
בארץ

גנץ: "החברה הישראלית פצועה, והגיעה השעה לרפא אותה"

בנאום שנשא בפני פעילי כחול לבן קרא יו"ר כחול לבן להקמת ממשלת אחדות רחבה: "עמדנו במשימה ובדרך שלנו, ונתניהו לא הצליח במשימתו". גנץ קרא לכל המפלגות להניח את המחלוקות בצד: "בואו נפעל למען חברה צודקת ושוויונית לכל אזרחיה"

שירות כלכליסט 02:5318.09.19

"נתניהו לא הצליח במשימתו, ואנחנו לעומתו הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן הצליח בגדול", כך אמר הערב יו"ר כחול לבן בני גנץ בנאום שנשא בפני פעילי המפלגה. לדברי גנץ, "הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן הצליח בגדול, והוא כאן כדי להישאר".

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ יו"ר כחול לבן בני גנץ

 

בנאומו, שבא לאחר דברים שנשאו לפניו שותפיו יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי, הדגיש גנץ את הצורך בביצוע תיקון עמוק לחברה הישראלית: "אזרחי ישראל נתנו בנו אמון. הבוחרים אמרו לא להסתה ולאלימות, לא לשחיתות וכן לניקיון הכפיים".

 

לדברי גנץ, "הערב מתחיל המסע בתיקון החברה הישראלית". יו"ר כחול לבן הבהיר כי לא פחות מהאתגרים הביטחוניים "מדאיג אותי השסה בחברה הישראלית. הסדקים הפנימיים בינינו הפכו במערכת הבחירות הזו לקרעים שמאיימים לפרק אותנו מבפנים ועלינו כהנהגה לפעול כדי לאחות אותם".

 

גנץ אמר כי בעקבות מערכת הבחירות "החברה הישראלית פצועה והגיעה השעה לרפא אותה. נחפש הסכמה של אזרחי ישראל ונישא תפילה משותפת לשלומה של המדינה וכל אזרחיה".

 

עוד אמר גנץ כי "המגעים הפוליטיים התחילו הלילה. שוחחתי עם עמיתי עמיר פרץ וניצן הורוביץ. אני מתכוון לדבר עם אביגדור ליברמן ושותפים נוספים. החל מהלילה נפעל להקמתה של ממשלת אחדות רחבה, ממשלה שתציב את סדרי העדיפויות כפי שאנחנו חושבים שהם צריכים להיות. נפעל מתוך חרדת קודש ומתוך רצון להחזיר את החברה הישראלית למסלול".

 

גנץ סיכם בכך ש"לפני הפוליטיקה – אנחנו עם אחד וחברה אחת. הקיטוב והשיסוי מאחורינו והפיוס לפנינו. אני קורא גם ליריבים הפוליטיים מכל המחנות – הניחו את המחלוקות בצד. בואו נפעל למען חברה צודקת ושוויונית לכל אזרחיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x