$
בארץ

בחירות 2019, סבב שני

ש"ס עתרה לוועדת הבחירות נגד סרטון פרסומת של טיב טעם - השופט מלצר דחה את העתירה

בעתירה נטען כי הסרטון מהווה "תעמולה פוליטית", ומעודד הצבעה למפלגות שחרטו על דגלן חילול שבת וחילון של המרחב הציבורי בישראל; טיב טעם מצידה הצביעה על כך שהאג'נדה הליברלית מאפיינת מפלגות וח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית

גולן חזני 16:5617.09.19

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, דחה עתירה שהגישה מפלגת ש"ס נגד רשת הקמעונאות הלא כשרה טיב טעם.

 

ש"ס, וחבר הכנסת מטעמה משה ארבל, הגישו ליו"ר ועדת הבחירות עתירה למתן צו מניעה נגד טיב טעם, בבקשה לחייב את הרשת להוריד סרטון פרסומת של טיב טעם שפורסם באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות תחת הכותרת "החופש לבחור-טיב טעם", לאסור עליה מלהמשיך בקמפיין פוליטי, ולמצער עד לאחר מועד הבחירות לכנסת הקרובה.

 

מתוך הפרסומת של טיב טעם מתוך הפרסומת של טיב טעם צילום: youtube, טיב טעם

 

בעתירה נטען כי הסרטון מהווה "תעמולה פוליטית" ועידוד הצבעה למפלגות שחרטו על דגלן חילול שבת וחילון של המרחב הציבורי בישראל. בכך מבקשת טיב טעם, לטענת העותרים, לסייע למפלגות גוש השמאל, לעודד הצבעה למפלגות השמאל ולתרום להן תרומה אסורה לפי החוק.

 

טיב טעם, שיוצגה בעתירה על ידי עורכי הדין רביטל סבג וישראל שפיר ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות', התנגדה לעתירה, בטענה כי הסרטון עלה במסגרת קמפיין פרסומי בו יצאה טיב טעם בחודש מרץ 2018, במסגרת מאבק משפטי וציבורי שטיב טעם מנהלת נגד סגירתו המתוכננת של סניף טיב טעם רמת החייל בתל אביב, לאור תיקון חוק העזר העירוני בתל אביב ביחס לסגירת חנויות בשבתות ובחגים.

 

טיב טעם טענה שחברה ציבורית הפועלת בישראל מאז שנת 1990 זכאית להחזיק ולקדם אג'נדה של חופש וליברליזם, וכי מניעת הקמפיין תהווה פגיעה בזכויות יסוד שלה כחופש הביטוי, חופש הקניין וכבוד האדם.

 

 

סניף של טיב טעם סניף של טיב טעם צילום: אלעד גוטמן

 

טיב טעם דחתה את הטענה כי הסרטון מעודד הצבעה למפלגות השמאל, והצביעה על כך שהאג'נדה הליברלית מאפיינת מפלגות וח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית. מכל מקום, הקמפיין לא יצא בקשר לבחירות ולא מכוון להן, אלא התחיל כשנה וחצי לפניהן.

 

מלצר דחה היום את עתירת ש"ס וקבע כי לבד מכריכת עניינה המסחרי-עסקי של טיב טעם עם סוגיות כלליות הנטושות במחלוקת ציבורית - הסרטון נושא העתירה, אף שהוא גבולי במידה מסוימת - איננו בגדר "מתנה" הקשורה בתעמולת בחירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x