$
בארץ

בחירות 2019, סבב שני

לאחר שנחסם: פייסבוק החזירה לאוויר את הבוט של נתניהו

היום בצהרים הושעה הבוט בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה, לאחר שהפיץ בו תוצאות של סקרים בניגוד לחוק. בעקבות החלטה מחודשת של ועדת הבחירות - הוחזר הבוט לפעילות. פייסבוק: "פעלנו מיידית בהתאם להחלטה". נתניהו עבר על החוק גם כשהתראיין לשתי תחנות רדיו

שירות כלכליסט ו-ynet 19:2517.09.19

לאחר שפייסבוק חסמה את הבוט בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה במשך כמה שעות, אחרי שהפיץ תוצאות של סקרים בניגוד לחוק, החזירה הרשת החברתית לאוויר את הבוט.

 

הסיבה: ועדת הבחירות שהורתה במקור להשעות את הבוט, קיבלה החלטה חדשה להשיבו לאוויר.

 

הערב מסרה דוברת פייסבוק בעניין: ״אנו עובדים עם ועדות בחירות ברחבי העולם כדי לסייע בשמירה על טוהר הבחירות. המדיניות שלנו מציינת במפורש כי מפתחים נדרשים לציית לכל החוקים החלים במדינה שבה האפליקציה שלהם זמינה. בעקבות החלטה של ועדת הבחירות המרכזית, והפרה של החוק המקומי, פעילות הבוט הושעתה. לאחר ההשעיה, נתקבלה החלטה חדשה של ועדת הבחירות המרכזית המנחה אותנו להשיב את פעילות הבוט וכך פעלנו מיידית״.

 

  

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אבי חי

 

 

ריאיונות הרדיו בוצעו בניגוד לסעיף 129 לחוק הבחירות לכנסת הקובע כי "משעה 19:00 בערב ביום שלפני יום הבחירות ובכל יום הבחירות לא תהיה תעמולת בחירות על-ידי אסיפות, תהלוכות, רמקולים או שידורים ברדיו ובטלוויזיה". יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אף חידד זאת בהנחיה שהפיץ בשבוע שעבר. בעקבות הראיונות, הוגשה עתירה לוועדת הבחירות המרכזית והיא תידון על ידי מלצר. 

 

פעילות הבוט הושעתה ל-24 שעות כבר לפני חמישה ימים לאחר שהבוט הזהיר מפני "ממשלת שמאל הנשענת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים". מהרשת החברתית נמסר אז כי מדובר ב"הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה".

 

בליכוד הסבירו אז שהייתה זו טעות של עובד במטה. עם זאת, ייתכן שמדובר היה בחלק מהקמפיין המכוון לבוחרי עוצמה יהודית, המפלגה שנמצאת לפי הסקרים על סף אחוז החסימה ונתניהו מזהיר מהצבעה אליה. 

 

בריאיון ל"דקלסגל" ברשת ב' אמר נתניהו ביום חמישי כי "הטעות תוקנה מיד. זו טעות של אחד מעובדי המטה. תחשוב בהיגיון, אתה חושב שאני באמת כותב דבר כזה? אני אדם רציני. יש לי ידידים במדינות ערב, ויש לי כבוד לאדם באשר הוא, בין אם הוא יהודי, ערבי מוסלמי או נוצרי. מה זה השטויות האלה? זו המחשבה שלי? אז עובד עשה שטות ואמר את זה - 'אה, נתניהו ככה חושב'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x