$
בארץ

שיבושי עבודה באגד תעבורה על "צמצום תשלום לנהגים בבחירות"

דווקא היום שיבשו עובדי החברה את תדירות הנסיעות באזור ירושלים; לטענת מקור השיבושים החלו בשל "הודעת הנהלת אגד תעבורה בימים האחרונים, על כוונתה לצמצם את התשלום לנהגי החברה בירושלים ביום הבחירות"; בין הקווים המושבתים: קווים מירושלים למעלה אדומים, מבשרת ציון וגבעת זאב. אגד: "הטענה שקרית"

ליאור גוטמן 15:1417.09.19

עובדי חברת אגד תעבורה החלו לשבש הבוקר (ג') את תדירות הנסיעות באזור ירושלים. לטענת העובדים השיבושים מקורם ב"הודעת הנהלת אגד תעבורה בימים האחרונים על כוונתה לצמצם את התשלום לנהגי החברה בירושלים ביום הבחירות". בין הקווים המושבתים: קווים מירושלים למעלה אדומים, מבשרת ציון וגבעת זאב.

 

 

ההודעה של ההנהלה הובילה, לטענת העובדים, להכרזה על שיבושי עבודה לאורך יום הבחירות. "כ-80% מן הקווים לא יופעלו", הם טוענים, כאשר תם פרמוביץ, ראש ענף תחבורה ציבורית בארגון כוח לעובדים, אומר: "כעסם של הנהגים מובן. ניתן היה להמנע מהשיבושים ע"י התנהלות שקופה של ההנהלה מול נציגות העובדים והפעלת גמישות ויצירתיות בפתרון המשבר. ניתן עדיין למנוע את הפגיעה בנוסעים בהמשך יום הבחירות ע"י הדברות. ניסיון ההנהלה לפעול בצורה חד צדדית ע"י הרעת תנאי הנהגים בתקופה רגישה להפעלת תחבורה ציבורית בירושלים אינה מועילה לא לנוסעים לא לנהגים".

 

אוטובוס אגד אוטובוס אגד צילום: אתר אגד

 

מאגד גינו את העיצומים ואמרו שהחל מהבוקר נרשם סירוב מאורגן להתייצבות לעבודה כנדרש לפי החוק בסניף האומה, אחד מסניפי אגד תעבורה. "מדובר בחלק מהשירות שניתן במעלה אדומים, גבעת זאב ומבשרת ציון. הנהלת החברה בודקת את האירוע ופועלת לצמצום הפערים בלוח הזמנים. אנו מתנצלים בפני הנוסעים על חוסר הנעימות".

 

עוד אמרו באגד שהם דוחים על הסף את ההודעה השקרית שהופצה בחוסר אחריות על ידי ארגון כוח לעובדים ורואה בארגון כאחראי לכל נזק שייגרם לחברה בשל פרסומים מוטעים. "אגד תעבורה פועלת לפי חוק, משלמת מעל לנדרש בחוק, כולל שעות נוספות מוגדלות. עוד לפני יום הבחירות נעשו פגישות מקדימות עם ועד העובדים ואף הוצאה מצד ארגון כוח לעובדים עצמו, הודעה הקוראת לנהגים להתייצב לעבודה, תוך פירוט ברור של זכויותיהם. כל נהגי החברה, למעט מספר נהגים בסניף אחד, סניף האומה, התייצבו לעבודה.

 

"אלו שלא הגיעו עשו זאת באמצעות "התחלות" ולא כאקט ארגוני, וכך גרמו לשיבושים של כ-25 אחוז בשירות התחבורה הציבורית בפעילות הסניף - סניף אשר מעניק שירות לנוסעים במעלה אדומים, גבעת זאב ומבשרת ציון. הנהלת אגד תעבורה נמצאת בקשר הדוק עם משרד התחבורה בנושא ושומרת לעצמה את הזכות לטפל משמעתית בנהגים אשר בפעולתם עלולים להגיע לכדי שיבוש בחירות. במקביל, אנו קוראים לארגון כוח לעובדים להתעשת ולתקן את ההודעות הכוזבות שפרסם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x