$
בארץ

דניה סיבוס תבנה בנתב"ג מתחם משרדים "ירוק" עבור רשות שדות התעופה

חברת הנדל"ן זכתה במרכז ותקים מבנה בן 5 קומות המשתרע על שטח של 13.5 אלף מ"ר, בעלות של 120-150 מיליון שקל; בעוד שנתיים תועתק לשם הנהלת החברה

ליאור גוטמן 09:1915.09.19

דניה סיבוס זכתה במכרז רשות שדות התעופה, ותקים את קריית המשרדים החדשה שלה בנתב"ג. כך נודע ל"ידיעות אחרונות". עלות הפרויקט: 120־150 מיליון שקל.

 

 

מדובר במבנה בן 5 קומות וכ־13.5 אלף מ"ר במרחב התמך המזרחי. בעוד כשנתיים וחצי תועתק לשם הנהלת החברה.

 

המבנה תוכנן על ידי קולקר, קולקר אפשטיין אדריכלים כ"בניין ירוק", עם אפשרות נדירה להקמת "מתקן סולארי אנכי" במתח נמוך, לניצול אור השמש לייצור חשמל וחיסכון באנרגיה. המתקן יוקם על חזיתות הבניין ולא על הגג, על ידי קבלן משנה שמתמחה בתחום.

 

הדמיה של מתחם המשרדים החדש של רשות שדות התעופה הדמיה של מתחם המשרדים החדש של רשות שדות התעופה הדמיה: אפשטיין ניהול פרויקטים

 

לפי החברה, הספק הפאנלים הסולאריים יהיה 500 קילוואט/שעה, והמתקן ייהנה מכ־1,700 שעות שמש – מה שיוביל לייצור של כ־825 קילוואט בשנה, שניתן יהיה למכור לרשת החשמל או לנצל לשימוש שוטף בבניין, לרבות קירור או חימום. לאור תעריף התמרוץ הייעודי שקבע הרגולטור (כ־45 אגורות לקילוואט/שעה) זהו חיסכון פוטנציאלי לשנה של כ־400 אלף שקל.

 

לדברי המנכ"ל, רונן גינזבורג, "הבניין תוכנן כבניין ירוק מהמסד ועד הטפחות, כולל אפשרות לייצור חשמל לשימוש עצמי. הזכייה במכרז להקמת משרדים חדשים עבור הרשות מצטרפת לשורת פרויקטים גדולים ומורכבים שביצענו לרש"ת, בהם הקמת מגדל הפיקוח בנתב"ג והקמת הטרמינל בשדה התעופה רמון. נעשה את מרב המאמצים כדי להשלים את הפרויקט בלוחות הזמנים שהוכתבו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x