$
בארץ

בגלל "הערבים רוצים להשמיד": פייסבוק השעתה את הבוט של נתניהו

ההודעה האוטומטית הזהירה מ"ממשלת שמאל הנשענת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים". בפייסבוק הגיבו: "הפרה של מדיניות בנוגע לדיבור שנאה. השעינו ל-24 שעות". נתניהו אמר היום: "שטות שתוקנה, מכבד כל אדם"

ynet 10:3912.09.19
בעקבות הודעת השנאה לערבים שהועברה בשם ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"בוט" בשירות ההודעות של פייסבוק (מסנג'ר), נמסר הבוקר (ה') מהרשת החברתית כי הוחלט להשעות את החשבון.

 

בנימין נתניהו ואיימן עודה בנימין נתניהו ואיימן עודה צילום: יואב דודקביץ

 

"לאחר שבחנו את פעילות הבוט בשימוש קמפיין הליכוד, מצאנו הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה", נמסר בתגובת פייסבוק. "כמו כן, מצאנו שהבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה על ידי יצירת קשר עם אנשים מחוץ לתקופת הזמן המותרת. בעקבות כך, השעינו את פעילות הבוט למשך 24 שעות. במידה ויהיו הפרות נוספות של המדיניות שלנו, אנו ננקוט בפעולה המתאימה".

 

אתמול פורסם כי באחת מההודעות האוטומטיות שהוגדרו נכתב כי "הערבים רוצים להשמיד את כולנו". בליכוד הסבירו שהייתה זו טעות של עובד במטה. עם זאת, ייתכן שמדובר בחלק מהקמפיין המכוון לבוחרי עוצמה יהודית, המפלגה שנמצאת לפי הסקרים על סף אחוז החסימה ונתניהו מזהיר מהצבעה אליה.

  

"אסור שתקום בעוד שבוע ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן", נכתב בהודעה האוטומטית במסנג'ר, שאותה חיבר מי שיש לו גישה לתוכני העמוד של נתניהו. "ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים – ותאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו. אסור לנו לתת לזה לקרות".

  

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, התעמת אתמול עם נתניהו בכנסת סביב סוגיית חוק המלצמות, והגיב בנושא: "נתניהו פסיכופט ללא קווים אדומים והוא רוצה לראות דם. העבריין הבזוי הזה ימשיך להתיר את דמנו כל עוד הוא מאמין שזה יסייע לו להימלט מהכלא. פנינו לפייסבוק - הם מוכרחים לפעול מיד לשים סוף להסתה הגזענית ומסוכנת של נתניהו נגד האוכלוסייה הערבית".

  

בריאיון ברשת ב' אמר הבוקר נתניהו כי "הטעות תוקנה מיד. זו טעות של אחד מעובדי המטה. תחשוב בהיגיון, אתה חושב שאני באמת כותב דבר כזה? אני אדם רציני. יש לי ידידים במדינות ערב, ויש לי כבוד לאדם באשר הוא, בין אם הוא יהודי, ערבי מוסלמי או נוצרי. מה זה השטויות האלה? זו המחשבה שלי? אז עובד עשה שטות ואמר את זה - 'אה, נתניהו ככה חושב'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x