$
בארץ

בחירות 2019

נתניהו: אם אבחר - אספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח

שבוע בדיוק לפני הבחירות לכנסת, ראש הממשלה הצהיר כי בכוונתו להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן ובצפון ים המלח לאחר הבחירות. במקביל הודיע הבית הלבן על תדרוך של מזכיר המדינה, היועץ לביטחון לאומי ושר האוצר ב-20:30

מורן אזולאי, ynet 18:5210.09.19
ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (יום ג') עיתונאים בכפר המכביה ברמת גן, בנוכחות חברי כנסת ופוליטיקאים נוספים מהליכוד כדי להצהיר על כוונותיו לספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח אחרי הבחירות.

 

 

 

"הנשיא טראמפ אמר שאחרי הבחירות הוא יציג את תוכנית המאה להסדר הקבע בין ישראל לפלסטינים. בסבירות גבוהה מאוד התוכנית הזאת תוצג מיד אחרי הבחירות, זה ממש מעבר לפינה", אמר נתניהו. "זאת הזדמנות היסטורית, שעת כושר חד-פעמית להחיל את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון, ועל אזורים אחרים בעלי חשיבות לביטחוננו, למורשתנו ולעתידנו".

 

בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים צילום: מוטי קמחי

 

כחול לבן והמחנה הדמוקרטי עתרו ליו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, נגד העברת ההצהרה בשידור חי בטענה לתעמולת בחירות במסווה של הודעה ביטחונית, אך מלצר דחה אותן. הליכוד השיב למלצר כי דברי ראש הממשלה יהיו בעלי ערך חדשותי ואינפורמטיבי ולא מדובר בתעמולת בחירות אסורה.

 

השופט קבע כי גופי התקשורת יוכלו לבדוק את תוכן הדברים בזמן אמת וציין כי אם אכן תהיה תעמולה - יוכלו להפסיק את השידור ביוזמתן לצורך עריכתו מחדש ללא מסרים תעמולתיים.

 

 

בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים צילום: אבי חי

 

בליכוד סירבו להתייחס לשאלות על תוכן ההצהרה, שבהודעה לכלי התקשורת מטעם נתניהו כונתה "דרמטית", אולם בחשבונותיו ברשתות החברתיות נכתב כי מדובר בהצהרה "מיוחדת" לאזרחי המדינה.

 

כלי התקשורת האמריקניים דיווחו כי הערב, סמוך לשעה 20:30, גם הבית הלבן יערוך תדרוך לכתבים בנוכחות מזכיר המדינה מייק פומפאו, היועץ בולטון ושר האוצר סטיבן מנוצ'ין – אך תוכנו עדיין לא ידוע. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x