שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עומר אדם נסוג מרכישת אולם יוקרה: "לא בגלל איומים"

עסקה לרכישת "אולם האוליגרכים" בנס ציונה על ידי הזמר ואבי יוחנן התפוצצה. המעורבים טוענים כי הרכישה, שהוערכה ב־60 מיליון שקל, לא תצא לפועל בשל מחלוקת על המחיר. בשיחות סגורות עלתה סיבה אחרת: טלפונים מרתיעים שקיבל הזמר

עמיר קורץ 06:5810.09.19

עסקה לרכישת אולם האירועים היוקרתי פברז'ה בנס ציונה על ידי הזמר עומר אדם ובעלי רשת המזון זול ובגדול אבי יוחנן התפוצצה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

הגרסה הרשמית של המעורבים בעסקה, שהוערכה בכ־60 מיליון שקל, היא כי זו לא תצא אל הפועל בשל מחלוקת על המחיר.

 

אולם גורמים בסביבתו של הזמר סיפרו בימים האחרונים בשיחות סגורות כי מאחורי ההחלטה לסגת מהעסקה עמדו שיחות טלפון מרתיעות שקיבלו אדם וסביבתו הקרובה מגורמים הקשורים, ככל הנראה, להסתבכות הכספית של המתחם בעבר.

אולם פברז'ה נס ציונה אולם פברז'ה נס ציונה צילום: Facebook

 

יוחנן סירב אתמול לפרט את הסיבות לפיצוץ העסקה ואמר ל"כלכליסט" כי "זה היה כבר סגור, אבל העסקה כרגע תקועה. היו בעיות, אבל אני לא מכיר עניין של איומים, יש פשוט משהו שתקוע שם". עו"ד ראובן לביאב, המייצג את בעלי האולם הנוכחיים, אמר ל"כלכליסט" כי מחלוקת על המחיר מנעה את ביצוע העסקה. "העסקה לא הגיעה לכדי מימוש, כל אחד לטענותיו הוא", מסר עו"ד לביאב. "כיום שווי המקום הנו במימוש מהיר 65 מיליון שקל. לעניין האיומים: איני יכול להתייחס לרכילות".

 

באוגוסט פורסם בתוכנית "חי בלילה" בערוץ 12 כי אדם ויוחנן רוכשים את אולם האירועים שזכה בעבר לכינוי "האולם של האוליגרכים". מדובר בקרקע של 21.7 דונם שעליה בנוי מתחם אירועים, שנבנה בהשקעה מוערכת של כ־150 מיליון שקל, ושכולל שני אולמות אירועים גדולים עם תקרות גבוהות, וגן רחב ידיים. המקום החל לפעול ב־2015.

 

ב־2017 החברה שהפעילה את האולם, מ.ר.נ השקעות, נקלעה לקשיים כלכליים ונכנסה להליכי פירוק. עו"ד רונן מטרי שמונה בספטמבר 2017 למנהל המיוחד של החברה הגיע להסדר עם נושיה ואיתר משקיעים שרכשו את מניות החברה תמורת 38.6 מיליון שקל — סכום נמוך משמעותית מהערכת השמאי לשווי הקרקע.

 

עומר אדם. "לא נעשתה עסקה" עומר אדם. "לא נעשתה עסקה" צילום: משה נחומוביץ

 

 

המשקיעה היא חברת אס.יו.וי אירועים שיוצגה על ידי הנאמן עו"ד לביאב. במסגרת המשא ומתן תכננו הרוכשים שהפעלת האולם תתבצע על ידי אלון סעדון, בעלי אולם האירועים הירושלמי ארטימסיה.

 

מדובר בעסקה שנייה המשותפת ליוחנן ולאדם לאחר שרכשו מוקדם יותר השנה את כפר הנופש רימונים נוה אטי"ב תמורת 11.7 מיליון שקל. לטענת עו"ד לביאב, "המשא ומתן נוהל מול אבי יוחנן ואלון סעדון, אך מעולם לא נוהל משא ומתן מול עומר אדם. הופתעתי לגלות ששמו שורבב לעניין בפרסומים".

 

מטעמו של אדם נמסר כי "לא נעשתה עסקה ולא היו שום איומים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x