$
בארץ

פרויקט מיוחד

בכירי המשק בקריאה לעובדים: צאו להצביע

ימין או שמאל, נתניהו או גנץ והקרב על החסינות - מעל הוויכוחים ניצבת הסוגיה החשובה ביותר, הזכות להצביע. כשתחושת האחריות של הציבור נשחקת, מתגייסים מנהלים מובילים במשק לקריאה: נצלו את הכוח להשפיע

חנן מור, יו"ר קבוצת הנדל"ן MORE

מספר עובדים: 55 

 

 צילום: אוראל כהן

 

"האחריות החברתית נוגעת בכולנו, ולצד הזכויות הרבות חלה עלינו חובה מוסרית להצביע ולהשפיע על עתיד המדינה. כיזם ישראלי אני נפגש עם משפחות מכל הארץ, בעלי עסקים, זוגות צעירים עם ילדים ולכולם אני אומר – צאו להצביע.  אתגרי הרווחה, החינוך, הכלכלה – נוגעים לכולנו ועלינו לנצל את הזכות הדמוקרטית כדי שלא יהיה מישהו אחר שיחליט עבורנו.

 

"כטייס לשעבר בחיל האוויר, אני יודע כמה חשובה הנשיאה בנטל, וכמה חשובה האמונה החברתית המשותפת לעתיד טוב יותר. המעשה הקטן של הצבעה ביום הבוחר, הוא בעצם ההשפעה הגדולה ביותר של כל אחד ואחת מאיתנו על החברה הישראלית ועל המדינה שנשאיר לילדינו. כך שלא חשוב למי אתם מצביעים – העיקר שתצאו לקלפיות, תממשו את זכותכם הדמוקרטית ותראו לילדיכם – שאכפת לכם".

 

שמואל דונרשטיין, נשיא חברת רב בריח

 מספר עובדים: 1,000

 

 צילום: אייל טואג

 

"אני קורא לעובדיי היקרים ולכל עם ישראל, חובה להצביע זו לא זכות. כאידילאיסט ותעשיין בכל רמ"ח איבריי. יש לגלות אחריות מלאה לילדינו ולנכדינו, השאיפה שיגורו במקום טוב ושהמדינה תתנהל באופן מתוקן ואחראי. חייבים לצאת מחר ולממש את חובתנו האזרחית שלנו מידי מספר שנים, כל אחד על פי צו מצפונו. כמדינה דמוקרטית נכבד את רצון הבוחרים. אסור יהיה להלין או להאשים לאחר מכן. יש לנו ארץ נהדרת".

  

אבי דור, מנכ"ל רשת מלונות פרימה

מספר עובדים: 700

 

 

 

"בימים אלה, בהם מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ומשמעותיים הנוגעים לביטחונה, למדיניות הכלכלית שלה, למצב החינוך, התשתיות והחברה - אתגרים בעלי משמעות לכל אחד מאזרחיה, ניתנת לנו בפעם השנייה בשנה זו הזכות לגשת לקלפי ולבחור, כל אחד על פי צו מצפונו.

 

הזכות הדמוקרטית לבחור היא החובה המוסרית של כולנו. זו אולי הדרך היחידה בה כל אחד מאזרחי ישראל יכול להשמיע את קולו ולהשפיע.ביום הבחירות הקרוב, רגע לפני שאתם יוצאים לים, לקניות או לכל בילוי אחר - גשו לקלפי וממשו את זכותכם הדמוקרטית ואת חובתכם האזרחית. ואם אתם רוצים המלצה אישית ממני, קחו אתכם את הילדים ונצלו את ההזדמנות להעביר להם שיעור באזרחות".

 

יודפת הראל בוכריס

שותפה מנהלת בלמברג קפיטל

 

 

"ניהול תהליכי קבלת החלטות ובחירות הם עניין של יום יום עבורנו בתעשיית ההשקעות. אנו בוחרים באילו חברות להשקיע, באילו יזמים לתמוך, כמה כסף להשקיע ועם מי לעבוד. אנחנו מתחייבים כלפי המשקיעים שלנו לעשות את הבחירות הטובות ביותר על מנת להשיג תשואה ולהגדיל רווחים. לכאורה עבורנו זה דבר שבשגרה אך לבחירות אלו יש השפעה על כלכלת ישראל, על עולם התעסוקה ועל פיתוחים טכנולוגיים עתידיים. את כל זה לא ניתן לבצע ללא תמיכה מוסדית וללא רוח רגולטורית תומכת שקשורה באופן ישיר לאסטרטגיית הממשלה ולכל הנוגע לעולם ההייטק וההשקעות. אז איך נוכל לשבת בבית מחר ולא לקחת חלק בבחירות שחשובות כל כך עבור מנוע המניע את הכלכלה, את הטכנולוגיה ואת עולם התעסוקה?!

 

"לא משנה למי נצביע, אין לנו זכות להישאר אדישים ולתת לאחרים לבחור עבורנו כיצד המדינה תתנהל בארבע השנים הקרובות. זה חשוב לנו, זה חשוב לעובדים שלנו וזה ישפיע על הילדים שלנו ועתידם. צאו להצביע, כי אין לנו ארץ אחרת".

 

אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל

מספר עובדים: 1,050

 

 צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

 

"המדינה היא הבית שלנו וביום הבחירות ניתנת לנו הזכות לבחור ולהשפיע איך הבית הזה ייראה. לא רק מי המפלגה או המנהיג הפוליטי, אלא גם בחירה ערכית - מהו סט הערכים, האמונות והתקוות שלנו".

 

 

רים יונס, בעלים ומייסדת משותפת אלפא אומגה

מספר עובדים בארץ: 80

 

 

 צילום: שרון צור

 

"הבחירות הקרובות טומנות בתוכן סכנה שמביאה קונפליקט במקום שלום. חובתנו לדאוג לשלום לדורות שיבואו אחרינו. בטוח שהשלום מתקרב, אך הוא עלול להתעכב. אנו שואפים לשלום שלא דורש יותר קורבנות, יותר דם ועוד שנאה. לכן, על כל בעלי הרצון הטוב בישראל, יהודים וערבים, חובת ההצבעה. יש לנו השפעה. קולך מסוגל להביא צדק ושלום וסיום לסכסוך. שני העמים זקוקים להתחלה חדשה. במילותיו של הפטריארך מישל סבאח: כולנו מסוגלים להפעיל תובנה ושכל ישר, כולנו מסוגלים לאהוב וכולנו מסוגלים לעשות צדק ושלום. לאפשרות זו, שעשויה להפוך למציאות, עבור האדם היהודי והערבי, עבור כבוד שניהם, תצאו ותצביעו".

 

 

חן ליכטנשטיין, מנכ"ל אדמה

מספר עובדים: 1,200

  

 

"אולי התחושה היא שאין לנו כל שליטה על התוצאות, אבל ברור שכשרבים לא מצביעים אנו מאבדים את הקול שלהם, ונותנים להחלטות חשובות להתקבל ללא ההשתתפות שלנו"

 

נחמה רונן, יו"ר ממן

מספר עובדים: 2,000

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

"לאלו שמקדשים את הדגל ולאילו שלא מכירים בו, לקבלנים שרוצים לבנות ולצעירים שרוצים דירות מבלי למשכן את עצמם לבנקים, לרופאים בשר"פ ולחולים שמייחלים לקיצור התור, לחברי הקהילה הגאה ולחשוכים שמתנגדים להם, לימין ולשמאל, ובעיקר לכם - ציבור העובדים. אם חשובה לכם המדינה שאתם חיים בה ונלחמים עבורה, אם אתם רוצים מדינה שאפשר לחיות בה ולבלות, לנשום אוויר נקי, ליהנות מחופי הים שעוד לא נגזלו, לנהוג בכביש שחור מאספלט ולא אדום מהרוגים - הפסיקו לקטר ולכו להצביע!".

 

פיני יעקבי, מבעלי קבוצת יעקבי

מספר עובדים: 1,000

 

 

 צילום: עמית שעל

 

"אנו נמצאים בישורת האחרונה של מערכת בחירות אינטנסיבית, סוערת, קשה ורווית מתחים. על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת החובה לקחת חלק בבחירות, למען שגשוגה ופריחתה של המדינה.

 

"בשנת 1949, בתחילת הקמתה של המדינה עמדו אחוזי ההצבעה על כ־87%. בבחירות האחרונות עמד אחוז ההצבעה על כ־70%. לסיסמה הידועה "מי שמצביע – משפיע" יש משמעות אמיתית בדמוקרטיה. לא מדובר בסתם סלוגן בחירות. אני קורא לעובדים ולעובדות היקרים שלנו, צאו להצביע! ממשו את זכותכם הדמוקרטית לקחת חלק בקביעת עתיד מדינתנו, כי אין לנו ארץ אחרת".

 

סאמי סעדי, מנכ"ל משותף צופן מרכזי טכנולוגיה עילית

מספר עובדים: 100

 

 

 צילום: עמית שעל

 

"להורים שביניכם, למדו את ילדכם שיעור חשוב באזרחות והסבירו את חשיבות היום הזה שמגיע פעם בכמה שנים (בתקווה לא כל כמה חודשים) ובו הם יכולים להשפיע על חייהם"

 

 

רמי דרור, מנכ"ל הלמן־אלדובי

מספר עובדים: 280

 

 

 

"מדי בוקר מגיעים אלפי עובדים אל בתי ההשקעות וחברות הביטוח ועושים ככל האפשר על מנת להבטיח ללקוחותיהם את השירות הטוב והמקצועי ביותר, בדיוק כמו במקומות העבודה האחרים במשק. אולם, בשונה ממקומות אחרים, תפקידנו הוא למעשה לדאוג לעתידם של כלל התושבים בישראל. זו לא קלישאה. זו המציאות היומיומית.

 

הפנסיה אותה אנו מנהלים היא העתיד הכלכלי של מיליוני אזרחים, גם אם למרבית הציבור הדבר נראה רחוק מאוד ולא רלבנטי לחיי היומיום.

כך בדיוק גם הבחירות. בידי כל אחד מאיתנו היכולת לקבוע את עתידה של המדינה, כיצד יעוצבו ערכיה וכיצד היא תיראה בעתיד. זו לא רק זכות. זו חובה - ואסור לוותר עליה או לזלזל בה".

 

רן מידן, מנכ"ל נטפים

מספר עובדים בארץ: 1,200

  

 

"ביום שלישי נלך כולנו להצביע ולהשפיע על עתיד חיינו וחיי ילדינו כאן. אל תתנו למישהו אחר להחליט עבורכם. לכו להצביע וממשו את ההזדמנות החשובה להשפיע על עתיד המדינה והחברה בישראל. בנוסף, נצלו את יום השבתון למנוחה ולבילוי בחיק המשפחה. מאחל חג דמוקרטיה מוצלח ושמח".

 

רן ברונשטיין, סגן נשיא 3D Systems

מספר עובדים: 130

 

 

 

"אני קורא לעובדים שלנו, ובכלל זה לכל קהיליית ההייטק הישראלית, לצאת ולהשפיע. ההייטק מהווה מנוע צמיחה חשוב במשק הישראלי, וכדי שימשיך להיות כזה הוא תלוי בחינוך איכותי, לימודי ליבה חזקים ושילוב של כל חלקי החברה והפריפריה בתחום זה. חשוב לחזק את מעמדה הטכנולוגי של ישראל ולהחזיר משאבים לאקדמיה. הבחירה שלנו ב־17 בספטמבר תשפיע על כך".

 

רונן כץ, מנכ"ל סקי דיל

מספר עובדים: 150

 

"לאורך השנים אנחנו בחברה, פועלים כדי להשביח ולקדם את תרבות הפנאי והנופש של התייר הישראלי ברחבי העולם. אבל לפני שאנחנו בוחרים את יעדי הנופש הבאים שלנו, אנחנו קודם כל מחויבים "לחיים עצמם". אנחנו מחויבים לדאגה לביטחון המדינה כולה אבל גם לביטחונה של הבת החיילת שחיבקנו בבקו"ם, מחויבים לחינוך ילדינו ולרווחתם של המורים, לתמיכה במשק הישראלי ולשמירה על מקום העבודה של כולנו.

 

רונן כץ מנכ"ל סקי דיל רונן כץ מנכ"ל סקי דיל צילום: חן שחורי

 

"הבחירות, שמגיעות לפתחנו, הן הדרך האפקטיבית והמהירה ביותר להביא את הדאגות הקטנות שלנו אל קדמת סדר היום ולאחריותם של מקבלי ההחלטות.

אנא, ביום הבוחר, מלאו חובתכם כלפי כולנו – כדי שנוכל להתפנות לדאגות הקטנות של החיים".

 

ד״ר זאב פרבמן, מנכ״ל ומייסד-שותף, לייטריקס

מספר עובדים: 300

 

"הזכות לבחור היא זכות וחובה גם יחד, של כל ישראלי, ומהווה את היסוד המובהק והבסיסי שבו לכל אחד מאיתנו ניתנת האפשרות להשפיע ולעצב את דמותה של ישראל. כשם שבלייטריקס אנחנו מאמינים ביכולתו של הפרט להשפיע על הכלל, מתוך שיתוף פעולה, שקיפות וערבות הדדית, כך אני קורא לכם, עובדים ועובדות יקרים, לצאת ביום הבחירות ולממש את זכותכם וחובתכם הדמוקרטית. הסיסמאות ״כל קול קובע״ ו״מי שמצביע, משפיע״ אינן ריקות מתוכן. נצלו את יום הבחירות כדי להביע את דעתכם באשר לעתיד המדינה".

 

זאב פרבמן זאב פרבמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים

מספר עובדים: 200

 

"עובדי, עובדות ולקוחות ERN. ביום הבחירות נקבל את ההזדמנות לעצב את דמות המדינה בה אנו רוצים שיגדלו ילדינו. יש לנו לא רק את הזכות, אלא גם את החובה לגשת לקלפי ולקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית, להפוך את ההצבעה לבילוי משפחתי ולשמש דוגמה. כחברה שחרטה על דגלה להוביל את המשק להתנהלות כלכלית נכונה, אנחנו רואים בבחירות הזדמנות יקרה מפז להשפיע על המדיניות הכלכלית של ישראל. ימין, מרכז או שמאל - אל תוותרו על הזכות לשים פתק בקלפי ולשמור על הדמוקרטיה".

 

שי פרמינגר שי פרמינגר צילום: הילה ספאק

 

 

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות

 

"על חשיבות ההשתתפות בהליך הדמוקרטי אין כבר צורך להכביר במילים, אולם בתקופה זו עולים קולות של אנשים המאוכזבים מכך שבארץ מתקיימות בחירות חוזרות חודשים ספורים לאחר הקודמות. חשוב לזכור שבחירות חוזרות, גם אם מדובר בהוצאה עודפת מתקציב המדינה וטרחה נוספת לאזרחיה, הן מיסודות הדמוקרטיה ולא מדובר באירוע ייחודי לישראל. גם בבריטניה, אחת המדינות לגביהן אין עוררין כי מדובר במעוז דמוקרטי, מתרחשות בשנים האחרונות תהפוכות פוליטיות חדשות לבקרים סביב נושא היציאה מהאיחוד האירופי. אין פלא, אם כך, שבמדינה צעירה כמו מדינת ישראל, בה עומדות על הפרק מספר סוגיות כבדות משקל, בהן יחסי חוץ, ביטחון, דת ולאום, מתקשה הציבור להגיע להכרעה סופית. דווקא בשל כך, אסור לנו לסמוך על אף אחד אחר שיחליט עבורנו ולכן חובתנו היא לצאת להצביע ולהשפיע על סדר היום הציבורי".

 

אבי מוסלר אבי מוסלר צילום: עמית שעל

 

 

אהרן פולק, שותף בכיר בעמית פולק מטלון ושות'

מספר עובדים: 230

 

 

  צילום: אייל טואג

 

"הדרך היחידה של האזרח להשפיע ולהגשים את הרעיון של הדמוקרטיה — הוא הרעיון של שלטון העם — היא בבחירת הנציגים לפרלמנט. אין ספק שרבים מאיתנו מאוכזבים ומתוסכלים מנבחרינו, אם מהקואליציה ואם מהאופוזיציה, אבל אין לנו שום דרך אחרת להשפיע ולקבוע את אופי הממשל ומעשיו אלא בדרך של בחירת נציגינו. מי שאינו מצביע, מפקיר את גורל המדינה בידי אנשים אחרים. כדי שנוכל לקבוע איך תיראה מדינתנו בשנים הקרובות, חובה על כל אחד מאיתנו להצביע למרות כל המגרעות שבשיטה. שיעור הצבעה נמוך מביא לשלטון המיעוט ולא לשלטון הרוב".

 

גיל מילר, מנכ"ל אלאלוף ספנות

מספר עובדים: 250

 

 

 

 

"קחו איתכם את הילדים, את הנכדים, והראו להם שדמוקרטיה אמיתית נקבעת רק שם, מאחורי הפרגוד ובפתק שאתם בוחרים לשלשל בתיבה. בדרככם לשם הרימו טלפון לאח, לאחות, לחברים, למשפחה, ושכנעו אותם לצאת ולהצביע. כשתצאו מהקלפי, תדעו שעשיתם את הדבר הנכון. “זה ממש לא חשוב למי תצביעו, העיקר שתצביעו. אחרת אתם נותנים למישהו אחר לקבוע לכם את העתיד".

 

 

אלי פישר, נשיא ומייסד תשלובת ד"ר פישר

מספר עובדים: 700

 

  צילום: אוראל כהן

 

 

"בכל יום אנו עושים עשרות בחירות קטנות: לאיזה חוג לרשום את הילדים או איפה לבלות את חופשת הקיץ. ביום הבחירות אנו נקראים למחויבות ולזכות אזרחית אשר קובעת את סדר היום ואורח החיים במדינה עבור כל אחד ואחת מאיתנו. כפי שאני מעודד את העובדים בכל התפקידים בחברה להיות מעורבים ולקחת יוזמה, הדבר נכון גם בחיים עצמם. במפעלי ד"ר פישר מאות עובדים מכל הקשת החברתית הישראלית. אתם הדוגמה לכך שהכל אפשרי במדינה שלנו. אל תיתנו לאחרים לקבוע את גורלכם. לכו, הצביעו והשפיעו, כולנו נצא נשכרים מכך".

 

יעקב הלפרין, מנכ"ל ומבעלי אופטיקה הלפרין

מספר עובדים: 620

 

  צילום: עמית שעל

 

 

"בעוד זמן קצר נגיע ליום כיפור שהוא יום הדין של העם היהודי. זהו יום שבו כל יהודי עומד מול בוראו ומול עצמו ועושה חשבון נפש. בתור אזרח במדינת ישראל, אני אומר חד־משמעית: יום הבחירות הוא יום הדין של המדינה שלנו ושל כל אזרח ואזרח. כפי שהמצוות בדת הן עבורי לא רק חובה, אלא זכות, גם ההצבעה בקלפי אינה רק חובה אזרחית, אלא זכות אזרחית מרגשת. פעם אחת בכמה שנים שבה שואלים אותי ונותנים לי הזדמנות להשפיע על מה שיקרה במדינה שלנו. אל תוותרו על הקול שלכם".

 

שאול גלברד, מנכ"ל בנק יהב

מספר עובדים: 900

  


 

"בבית, כמו בעבודה, אנחנו נוהגים באחריות ואכפתיות. ביום שלישי יש לנו הזדמנות וזכות לבחור את מנהיגינו לשנים הקרובות. מי שישפיעו על החינוך, הבריאות, הכלכלה, הביטחון ועוד תחומים חשובים בחיינו. אל תוותרו על הזכות הזו. קחו את הילדים ואת הנכדים – ולכו להצביע".

 

 

מארק און, מנכ"ל Gett ישראל

מספר עובדים: 183

 

 

 

"זאת הזדמנות אדירה עבורנו כאזרחים להשפיע על פניה של מדינת ישראל לשנים הקרובות. על הכלכלה, על החינוך, על הבריאות”.

 

 

עופר שחטר, מנכ"ל פרו־מול

מספר עובדים: 200

 

  צילום: ליאת מנדל

 

 

"אני חושב שמי שלא מצביע, לא ראוי לקבל כלל יום חופש. אני חש מחויבות לעודד, לתמרץ ולתגמל את העובדים שלי ולהביא אותם לקלפיות. לכן, כל מי שיצביע, יקבל יום חופש נוסף"

 

יונה פוגל, מנכ"ל פז

מספר עובדים: 2,000

 

 

  צילום: אוראל כהן

 

 

"קחו חמש דקות ותשפיעו על איך ייראו השנים הבאות של כולנו. זה דורש פחות מזמן תדלוק הרכב ומספק אנרגיה להרבה יותר זמן"

 

 

רוני ויפעת אירני, מבעלי פקטורי

מספר עובדים: 1,400

 

 

 

"רוזטו הוא כפר מהגרים איטלקים בפנסילבניה. בשנות החמישים, כשמחלות הלב היו גורם המוות העיקרי בקרב גברים, הפך רוזטו לחידה. חוקרים הגיעו לבחון את הכפר ונדהמו לגלות שלא היה בו אף גבר אחד מתחת לגיל 65 עם מחלת לב, ויותר מכך — שיעור החולים היה נמוך ב־35% מהצפוי, שיעורי הפשיעה נמוכים מאוד ואפס מקרי התאבדות.

 

"החוקרים היו בטוחים שימצאו שם הרגלי תזונה מעולים ואנשים בכושר מופלא. במקום זאת, הם מצאו אנשים שאוכלים הרבה מאוד בשר אדום, נקניקים ומאפים. בנוסף, מרבית תושבי הכפר רוזטו היו מעשנים כבדים ואף סבלו מעודף משקל.

 

“החוקרים גילו דבר מעניין: כל חברי הכפר היו בקשרים טובים וחמים זה עם זה, הם חיו בקהילות משפחתיות מורחבות, בתיהם היו פתוחים לאורחים בכל שעות היום, ובכל בית היה מוכן אוכל לאירוח בכל שעות היום.

“ישראל היא הכפר שלנו. זו מדינה שקמה מתוך חזון בלתי אפשרי ועשייה משותפת של אנשים נגד כל הסיכויים. לכולנו יש משפחה, עבודה, חברים וקהילות שבהן אנו חיים. בכל בסיס כזה יש דינמיקה שיכולה ליצור הזדהות או ניכור, חיבור או ניתוק. אדם צריך להיות מחובר לבסיסי החיים שלו. ההצבעה חשובה למדינה, ויותר מזאת לכל אחד מאיתנו. מימוש זכות ההצבעה יוצר חיבור, מעורבות והזדהות ברמה האישית של כל אחד מאיתנו.

"הזכות שלנו להצביע אינה מובנת מאליה. לא נשכח שלהורים שלנו לא היתה זכות להצביע במדינות שמהן עלו לארץ. עלינו להעריך ולשמור על הזכות הזו למעננו ולמען הדורות הבאים.

“אנו מזמינים אתכם לשתף את המשפחות שלכם, החברים שלכם והשכנים שלכם ולעודד אותם להצביע, איש איש על פי אמונתו ומצפונו. יש לנו ארץ אחת.

Go Vote!".

  

אבי בן־אסאייג, מנכ"ל אסם

מספר עובדים: 4,500

 

  צילום: איציק שוקל

 

 

"ישראל זה הבית המשפחה, ואנחנו אוהבים אותה על עוצמותיה וחולשותיה. לכן זו חובתנו לעצב את עתידה, ולקבוע את הערכים שעל פיהם נחיה"

 

 

איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס

מספר עובדים: 2,000

 

 

 

"אני שומע לא מעט אנשים אומרים שאין למי להצביע, אך במקרה הזה – הצביעו לרע במיעוטו. אל תתנו לאחרים להחליט עבורכם ועבור הילדים שלכם"

 

 

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים

מספר עובדים: 4,600

 

 צילום: סיוון פרג'

 

"לפני כ־2,500 שנה ציין בכתביו אריסטו, גדול הפילוסופים היוונים, כי הבסיס של הדמוקרטיה הוא החירות. אנו, אזרחי מדינת ישראל, נהנים מחירות זו 71 שנים בלבד, זאת אחרי אלפי שנים של רדיפות וקשיים. חשוב שלא ניקח חירות זו כמובנת מאליה, ונממש את חובתנו האזרחית. לצערנו, העולם לא באמת השתנה וגם בעידן הנוכחי אוכלוסיות רבות בעולם סובלות עדיין ממצוקות קיומיות והעדר זכויות בסיסיות. כאזרחי מדינת ישראל זכינו להיות מעורבים, להשפיע באופן ישיר על עתידנו ולעצב את המרחב הציבורי בו אנו חיים. הזכות הזאת נושאת בתוכה אחריות גדולה, ואל לנו להתייחס אליה בקלות ראש. יש לנו מדינה נהדרת, ולהיותה דמוקרטית חלק נכבד בכך. אנא, מצאו את הזמן הנוח לכם, ביום שלישי הקרוב, ולכו להשפיע!"

 

אבי מור, מנכ"ל קבוצת קלי

מספר עובדים: 200

 

 

  

 

"לא משנה אם אתם ימין, שמאל או מרכז - צאו להצביע. רגע לפני שאתם יוצאים לבלות עם המשפחה שימו פתק בקלפי, ושמשו דוגמה אישית"

 

רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט

מספר עובדים: 1,150

 

 

 

"החיים העסקיים מזמנים לנו הרבה מאוד בחירות. גם בחיים הפרטיים אנחנו גם עושים בחירות שונות: מה לקנות, לאן לנסוע לחופשה, במה להשקיע. ויש בחירה אחת שהיא הכי חשובה – ביום הבחירות, ב־17.9, כולנו יכולים לבחור ולהשפיע על העתיד, על החינוך, על הבריאות, הביטחון וכל נושא אחר שחשוב לנו".

 

איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט

מספר עובדים: 150

 

 

 

 

"מדינת ישראל היא הבית שלנו. הצבעה בבחירות מאפשרת לכל אחד מאיתנו להשפיע על עיצוב דמותה של המדינה בשנים הבאות, כל אחד לפי השקפתו ואמונתו. מי שלא מצביע נותן למישהו אחר להחליט בשבילו. לכן חייבים לממש את זכותנו וחובתנו הדמוקרטית, ללכת ולהצביע".

 

רונן בן ארי, מנכ"ל ברינקס ישראל

מספר עובדים: 700

 

 

 

 

 

"הזכות להצביע היא האפשרות להשפיע על דמותה של המדינה שאנחנו רוצים לחיות בה. אחרי ההצבעה נצלו את יום השבתון למנוחה ולבילוי בחיק המשפחה והחברים. בסופו של דבר גם אנחנו בברינקס, ששומרים על הדברים החשובים ביותר ללקוחותינו, צריכים מישהו שישמור עלינו".

 

בן פסטרנק, מנכ"ל קבוצת אמן

מספר עובדים: 2,500

 

 צילום: ניר אלון

 

"אני קורא לאלפי העובדות והעובדים בקבוצת אמן, לשותפינו וללקוחותינו הרבים בארץ – צאו לבחור.

 

קחו את בני משפחתכם, את ילדיכם, ביום החופש הזה ותחגגו איתם את החופש לבחור, את חגיגת הדמוקרטיה. למדו אותם על ערכים, על הזכויות ועל החובות של כל אחת ואחד מאיתנו כאזרחים במדינת ישראל.

 

זו זכות להצביע אבל גם חובה, והיא לא מובנת מאליה כלל וכלל. רוצים להשפיע ולקבוע את סדרי העדיפויות במדינה? צאו ב־17 בספטמבר והשמיעו את קולכם, באשר הוא. מדובר בעתידנו ובעתיד ילדינו".

 

מיכה שרייר, מנכ"ל טמבור

מספר עובדים: 760

 

 

  

 

"אני קורא לעובדים ולעובדות היקרים שלנו ללכת, להצביע ולהשפיע על עתידנו ועל עתיד המשפחות שלנו, להשפיע על עתיד הכלכלה, התעשייה והחברה הישראלית. ושיהיה חג בחירות שמח"

 

אהובה תורג'מן, מנכ"לית BBB

מספר עובדים: 3,500

 

 

 

 

"ממשו את זכותכם הדמוקרטית להצביע. צאו והשפיעו. וכמו שאתם מבינים, אנחנו אחר כך מחכים לכם במסעדות כדי ליהנות ביחד".

 

זיו רוזן, מנכ"ל גוליבר

מספר עובדים: 100

 

 

 

 

 

"בבדיקות שעשינו מצאנו שמחירי החופשות והדילים ביום הבחירות הם זולים באופן משמעותי, לעומת חופשות בשבוע שלפני או אחרי. למרות זאת, אני כמנכ"ל חברת תיירות, קורא לעובדי החברה ולכל אזרחי מדינת ישראל - לממש את החובה האזרחית שלנו להצביע. אם לפני עשרות שנים במדינה הזו היו למעלה מ־80% הצבעה, אנחנו כעת נותרים עם קצת יותר מ־60%, וזאת למרות שהאתגרים העומדים בפנינו כמדינה הם לא פחות מורכבים. לכן, למרות המחירים הטובים, הישארו בארץ וצאו להצביע. אחרי שתצביעו - צאו לחופשה מתי שתרצו ואיך שתרצו".

 

יואב בן יקר, מנכ"ל קבוצת טלכלל

מספר עובדים: 1,500

 

 

 

"אני פונה אליכם עובדים יקרים בבקשה אישית – לכו להצביע. ההצבעה מלווה באמירה ערכית חדה: הדמוקרטיה הישראלית חשובה לנו. ימין, שמאל או מרכז - כל אחד יצביע על פי צו מצפונו. העיקר לצאת להצביע.

 

"כפי שאתם יודעים, אנחנו בטלכלל חרטנו על דגלנו להיות חברה ערכית ומוסרית בנוף העסקי הישראלי. חברה שרואה את ההזדמנויות הרבות במדינה שלנו, חברה שמאמינה באנשים המדהימים שמרכיבים את החברה הישראלית. ביום הבוחר הזה, ללא קשר לפתק שנשים בקלפי, כולנו מאוחדים סביב דבר אחד – הדמוקרטיה הישראלית היא מקור עוצמתנו. אז צאו להצביע, כי אין לנו ארץ אחרת".

 

חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנס

מספר עובדים: 340

 

 

 צילום: יחצ

 

"מדינת ישראל שהיא הבית של כולנו, מתמודדת עם אתגרים משמעותיים בתחומי הביטחון, הכלכלה, החינוך, התחבורה והחברה. זכות ההצבעה מאפשרת לכל אחת ואחד מאיתנו להשפיע על עיצוב דמותה של המדינה. בעיני זוהי לא רק זכות, אלא גם חובה מוסרית של כל אחד מאיתנו במקום בו הוא חי.

 

"כבית השקעות מוביל ומשפיע בשוק ההון, יש לנו מדי יום הזדמנות להשפיע בצורה אקטיבית וחיובית על לקוחותינו. ביום הבחירות יש לנו הזדמנות להשפיע על מדינתנו - וזוהי זכותנו ואף חובתנו. רגע לפני שאתם יוצאים לטבע, לים או לקניות — עברו בקלפי וממשו את זכותכם הדמוקרטית".

 

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח

מספר עובדים: 3,800

 

 

 צילום: הילה ספאק

 

"במהלך חיינו אנו בוחרים בהרבה דברים. אצלנו לדוגמה בוחרים לבטח את הרכב, בוחרים בפנסיה. גם ביום הבחירות חשוב לנצל את הזכות שיש לנו - ולבחור".

 

תמר גרזון, מנכ"לית טרווליסט

מספר עובדים: 20

 

 

 

"עובדי טרווליסט היקרים, מועד הבחירות הקרב הוא הזדמנות עבור כל אחד ואחת מאתנו לממש את זכותנו הדמוקרטית, להשמיע קול ולהשפיע. השאיפה שנגיע לאחוז הצבעה גבוה ותמיכה במועמד הראוי בעיניכם היא ראשונה במעלה בחשיבותה. זו זכות גדולה לממש את חובתנו האזרחית, ולהשפיע על עתידנו. או בקיצור ־ צאו להצביע והראו שאכפת לכם".

 

מוטי אליאב, מנכ"ל eBay ישראל

מספר עובדים: 300

  

 צילום: אייל טואג

 

"כחברה שחרטה על דגלה את ערכי האחריות החברתית אל לנו לשבת בצד בחיבוק ידיים. הזכות לבחור היא זכות בסיסית, ואין לוותר עליה. זו הזכות שניתנה לנו לבחור בעצמנו, בערכים שהם נר לרגלינו, בעתיד שאנו רוצים להתוות לילדינו, ובדרך בה אנו מגדירים את עצמנו".

 

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה

מספר עובדים: 200

 

 

 צילום: תומר לוי

 

 

"הדמוקרטיה היא ערך עליון במדינה. אנחנו צריכים לצאת להצביע, ולא משנה מה תהיינה התוצאות. הבחירות צריכות לשקף את החלטת רוב העם, ולא רק חלקו. כדי שזה יקרה רוב העם גם צריך להיות אקטיבי, ולבחור. לקחת אחריות על המשך החיים שלנו במדינה, ולא לאפשר לאחר להחליט בשבילך.

 

"מימוש זכות הבחירה הוא הדבר החשוב ביותר שיש במדינה דמוקרטית, והדבר החשוב ביותר שאזרח צריך לעשות למען המקום שהוא חי בו. מנגד, חשוב כי החלטות הבוחרים יתקבלו באופן מלא על ידי כולם כדי לאפשר משילות נכונה וטובה. הדרך היחידה והנכונה להשפיע היא באמצעות הצבעה בבחירות".

 

יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל

מספר עובדים: 5,000

 

 

 צילום: מיה כרמי-דרור

 

 

"אני פונה אליכם בבקשה אישית - לכו להצביע. נצלו את הזכות הזו לעמוד לבד מאחורי הפרגוד, ולהרגיש את ההרגשה הנפלאה של "אני הבוחר". הבחירות חשאיות ולכן אין לאף אחד זכות להתערב בהחלטתכם. רק לכו להצביע".

 

רמי לוי ויפית אטיאס־לוי, מנכ"ל וסמנכ"לית השיווק רמי לוי שיווק השקמה

מספר עובדים: 8,000

 

 

 צילום: עמית שעל

 

 

"אנו קוראים לכל עובדינו ומיליוני לקוחות הרשת – נצלו את זכותכם והצביעו. זאת האפשרות שלנו כאזרחים להשפיע על כל תחומי החיים".

 

משה מרי, מנכ"ל נספרסו

מספר עובדים: 350

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

 

"אנו בנספרסו נוהגים לומר שהבחירות שאנחנו עושים, הן אלו המגדירות אותנו בסופו של יום. הבחירה להצביע היא בחירה בעצמנו, היא בחירה במדינת ישראל ובחיזוק יסודות הדמוקרטיה. כשאתם הולכים לקלפי ומצביעים, אתם לא רק בוחרים את הייצוג שלכם בכנסת, אתם גם בוחרים לשים את רצונותיכם ודעותיכם בקדמת הבמה. בהצבעה אתם מביעים עמדה ברורה שאתם חשובים, קולכם חשוב ודעתכם נשמעת. תבחרו לבחור".

 

נתן חץ, מנכ"ל קבוצת אלוני חץ

מספר עובדים: 150

 

 

 צילום: עמית שעל

 

"הזכות הבסיסית ביותר שלנו כאזרחים שווי זכויות במדינת ישראל הדמוקרטית היא הזכות להצביע בבחירות חשאיות, על מנת לבחור את נציגינו לכנסת. זכות זו, לדעתי, טומנת בתוכה גם חובה.

 

"לפני קרוב ל־50 שנה כשהתגייסתי לצה"ל, הרגשתי שנפלה בידי הזכות הגדולה לשרת את המדינה כחייל בצה"ל. אמנם חלה עליי החובה על פי החוק לשרת בצה"ל, אך אני חוויתי אותה כזכות גדולה שנפלה בחלקי — לשרת את המדינה אותה אני כל כך אוהב.

 

"לצערי, בשנים האחרונות לא מעט מאזרחי המדינה: היהודים, המוסלמים, הנוצרים והדרוזים מחליטים משום מה לא להצביע בבחירות, כי זה, "בכל מקרה לא ישנה". אין טעות גדולה מזו! אי הצבעה כמוה כהצבעה. אי הצבעה היא הצבעה לטובת הקצוות הפוליטיים המאורגנים שבאים להצביע באחוז מאוד גבוה באופן יחסי, ולכן תוצאות הבחירות "מעוותות" לטובת אותם קצוות שעלולים להפוך לרוב מקרב הבאים להצביע, והתוצאה הזו פוגעת אנושות ברוב המצביעים שכן באו להצביע, ואינם נמנים על הקצוות הפוליטיים המאורגנים שמגיעים להצביע בהמוניהם.

 

"התוצאה היא שמי שאינו מצביע פוגע בחברו, בשכניו ובבני משפחתו שכן באו להצביע, וזו פגיעה לא מידתית שאולי הוא לא היה מודע לה. אני יליד הארץ, מחשיב את עצמי כישראלי גאה וציוני נלהב. אני חרד לעתידה הדמוקרטי של המדינה, אותה אני כל כך אוהב. לכן אני מפציר בכל עובדי קבוצת אלוני חץ, אמות ואנרג'יקס, בבני משפחותיהם, בחבריהם ובכל אלו המתלבטים האם ללכת ולהצביע — לכו ביום ג' הקרוב והצביעו לטובת המפלגה בה אתם תומכים.

 

"חובה עליכם לנצל את הזכות הגדולה הזו ולממש אותה ביום חגה של הדמוקרטיה הישראלית. רק כך תרגישו שעשיתם את מה שמצופה מכל אזרח. ממשו את החובה האזרחית המופלאה הזו, ותזכרו שזכות גדולה נפלה בידיכם לקבוע את עתידנו בארץ הנפלאה שלנו".

 

אלי זוגלובק - יו"ר ומנכ"ל זוגלובק

מספר עובדים: 600

 

 

 

"מדינת ישראל היא מדינת דמוקרטית, בה בחירות הן חובה, אך גם זכות", כך מזכיר אלי זוגלובק, מנכ"ל ויו"ר זוגלובק ל־600 עובדי החברה בראשה הוא עומד. "אני מבקש מכם גם אם לא החלטתם עדין למי להצביע - השקיעו בכך מחשבה, לכו והשפיעו. זה חשוב לנו, לעתידה של מדינת ישראל, לעתיד ילדינו, לבטחוננו ולעתיד הכלכלי שלנו. אחרי זה, תהנו מיום חופש".

  

אבי פרידמן - יו"ר אגד

מספר עובדים: 6,500

 

 

"נהגי ועובדי אגד היקרים, אלו ימים הרי גורל למדינת ישראל. ב־17 בספטמבר יתקיימו בחירות לכנסת, זו הפעם השנייה בתוך מספר חודשים. דווקא משום כך ובשל הנסיבות הייחודיות שהובילו את כולנו לשם, אני חש צורך לפנות אליכם באופן אישי.

 

"הסוגיות החשובות ביותר שעולות על שולחן השבת שלנו, שמספקות לנו חומר לדיונים בפרלמנט ובבית הקפה ביום שישי הן שעומדות להכרעה - מחינוך ובריאות, דיור ותעסוקה, ביטחון ותחבורה ציבורית. חברים יקרים, צאו להצביע ולהשפיע. יום השבתון יהיה הרבה יותר מתוק אחרי שתממשו את זכותכם, או שמא יש לומר - חובתכם הדמוקרטית. כי אין לנו ארץ אחרת".

   

ענת בוגנר - מנכ"לית דלתא ישראל

מספר עובדים: 1,200

 

 

"צאו, נצלו את יום החופש הזה, קחו את ילדיכם ונכדיכם והראו להם מהי חגיגה דמוקרטית אמיתית". 

 

ניר שטרן - מנכ"ל קבוצת סלקום

מספר עובדים: 4,000

 

 

"זוהי ההזדמנות שלנו האזרחים להשפיע על פניה של המדינה שלנו בשנים הבאות - בכלכלה, בביטחון, בבריאות ובכל

תחומי החיים".

    

פרץ רגב - מנכ"ל PayPal ישראל

מספר עובדים: 300

 

"עובדי PayPal ישראל היקרים, בני ובנות משפחותיהם, וכל שותפינו ולקוחותינו בארץ. בפעם השנייה השנה, ייערך יום הבחירות לממשלת ישראל והוא מביא עמו הזדמנות נוספת ליישם את זכותנו הדמוקרטית וללמוד על נקודת הממשק שבין זכות, אחריות ומחויבות. אומרים שבחירות מוכרעות על ידי האנשים שהגיעו לבחור, ואני אומר שהדמוקרטיה אינה רק הזכות שלנו לבחור, אלא היא חובתנו לבחור בדרך החיים שלנו.

 

"ללא קשר לפתק אותו תשלשלו בקלפי, ולנטיות לבכם או אמונותיכם, אני מזמין אתכם לראות את היום הזה כיותר מעוד יום חופש, אלא כיום שמסמל את החופש שאתם מאחלים לכם ולמשפחתכם - החופש להשפיע, להשמיע קול ולהיות חלק מהקהילה שמעצבת את הפעולות והרעיונות של דורנו".

 

 

פרץ רגב מנכ"ל פייפאל ישראל פרץ רגב מנכ"ל פייפאל ישראל צילום: רמי זרנגר

 

 

אלפרד אקירוב - יו"ר אלרוב

מספר עובדים: 2,350

 

 

"אני חושב שאחד הדברים החשובים זה להצביע ביום הבחירות, כי ככה ניתן לנו להחליט איך השלטון יהיה ואיך המדינה שלנו

תיראה, וזה דבר חשוב מאוד". 

 

  

ליאור רביב - מנכ"ל ישרוטל

מספר עובדים: 5,200

 

 

ליאור רביב פנה לאלפי עובדי ישרוטל הפזורים ב־20 בתי המלון של הרשת: "אנחנו מתקרבים לבחירות בעוד שמונה ימים. צאו לבחור", אמר רביב. "ממשו את זכותכם הדמוקרטית. זה מאוד חשוב לעתיד שלכם, לעתיד של הילדים שלכם ולעתיד של מדינת ישראל".

  

אורי יהודאי - יו"ר גלעם וסימפליויה

 

"זהו היום החשוב כל כך בו כולנו מצווים לקום, לבוא, להצביע ולהשפיע על גורלנו, על עתידנו ועל עתיד ילדינו. זהו היום בו אנחנו ורק אנחנו משפיעים וקובעים את הדרך, את סדרי העדיפויות ומי יוביל אותנו בארבע שנים הקרובות, שהן ללא ספק קריטיות בחברה ובכלכלה, בחינוך ובבריאות, בביטחון ובכל תחומי חיינו. להורים ביננו זה אחד השיעורים החשובים מאין כמותם לילדינו, אותם אנו רוצים לגדל על ערכי דמוקרטיה בריאה ויציבה. שכנעו את משפחותיכם וחבריכם להפסיק לקטר, ולבוא להצביע ולהשפיע על עתידנו ועל עתיד ילדינו".

 

אורי יהודאי, יו"ר גלעם וסימפליויה אורי יהודאי, יו"ר גלעם וסימפליויה צילום: סיון פרג'

 

 

ישי דוידי - מנכ"ל קרן פימי

מספר עובדים: 25,000

 

"הזכות לבחור היא לב ליבה של הדמוקרטיה ומהווה את היסוד הבסיסי והמובהק שבו ניתן להשפיע על דמותה של המדינה. לקרן פימי 50 מפעלים וחברות ברחבי ישראל, בעיקר בפריפריה, ואנו מעסיקים כ־25 אלף עובדות ועובדים.

 

אני פונה אליכם, עובדות ועובדים יקרים, לממש את זכותכם הדמוקרטית. זוהי ההזדמנות שלנו האזרחים להשפיע על דמותה של המדינה לשנים הבאות בכל התחומים: בכלכלה, בתעשייה, בביטחון, בחינוך, בתרבות ובבריאות.

 

הזכות להצביע, שלעניות דעתי היא גם חובה, חשובה ומשמעותית ויכולה להשפיע על חיי כולנו. עודדו את חבריכם ובני משפחותיכם ללכת ולהצביע וממשו את זכותכם ביום חגה של הדמוקרטיה".

 

 

ישי דוידי מנכ"ל קרן פימי ישי דוידי מנכ"ל קרן פימי צילום: אוראל כהן

 

 

יוסי כרמיל - מנכ"ל משותף Cellebrite

מספר עובדים: 750

 

"כמה בחירות כבר עשיתם היום? כמה החלטות קיבלתם? על מי השפעתם? על עצמכם בלבד? על עמית לעבודה? על הקרובים אליכם? אנחנו לא באמת יודעים, ולפעמים עם כל החלטה שמתקבלת עולים דווקא יותר סימני שאלה: האם ההחלטה שלי שינתה את המציאות? ביום הבחירות סימני השאלה הללו מתחדדים. האם "כל קול קובע"? האם באמת "מי שמצביע משפיע"? אנחנו יודעים שהתשובה אינה מוחלטת, ועדיין אני משוכנע שביום הבחירות אני אלך להצביע. גם אם הקול שלי לא בהכרח יטה את הכף. אני לא יכול לדמיין מצב בו אני מוותר על הזכות הזאת ומאפשר למישהו אחר לקבל את ההחלטות במקומי. זאת לא רק זכות יסוד שרבים נלחמו עליה - זו גם חובה אזרחית ואחריות חברתית. אי אפשר למשוך כתפיים ולומר באדישות "תחליטו מה שתרצו".

 

אני קורא לכל מי שאני מכיר ומכיר אותי, לעובדים שלי ולבני המשפחות שלהם: לא משנה מה תחושו עם פרסום התוצאות - אם תחייכו בסיפוק או שתעקמו שפתיים באכזבה - יש לכם את החופש לבחור, ואתם חייבים להצביע. לא רק בגלל הזכות לקחת חלק קטן בעיצוב העתיד שלכם, אלא בגלל שזו הדוגמה שאנו צריכים לתת לסובבים אותנו ולדורות הבאים. אסור להיות אדישים או לקבל גזירות גורל. אני אהיה גאה ביום הבחירות. היו גאים גם אתם".

 

 

מנכ”ל שותף בסלברייט יוסי כרמיל מנכ”ל שותף בסלברייט יוסי כרמיל צילום: יריב כץ

 

 

רמי שביט - מנכ"ל המשביר 365

מספר עובדים: 1,900

 

 

"מספר עובדים: 400 אנחנו צריכים להצביע ואנחנו צריכים לשנות. אני בטוח שתבחרו במפלגה הנכונה כדי שיהיו לנו ממשלה יציבה ועתיד יותר טוב". 

 

 

ירון רביד - מנכ"ל סיטיפס

מספר עובדים: 250

 

 

"אני מנכ"ל הרכבת הקלה בירושלים קורא לעובדות ועובדי הרכבת הקלה לצאת ולהצביע ביום שלישי. זוהי זכות דמוקרטית שחשוב לממש אותה. לא חשוב מהן הדעות הפוליטיות שלכם - צאו להצביע. יש עדין מדינות ועמים שנלחמים על הזכות הזאת".

  

 

גיל לייזר - מנכ"ל CAR2GO

מספר עובדים: 200

 

 

"אני קורא לכל העובדים שלנו להצביע ב־17.9. לא בכל שנה יש לנו הזדמנות להצביע. השנה יש לנו את זה פעמיים. יש כאלה שיגידו זאת כזכות, אני חושב שזו חובה להשפיע על המדינה שלנו, על התחבורה, על הכלכלה. בדרך כלל אנחנו אוהבים להתלונן, אבל זה הזמן שלנו לבוא ולהשפיע. אז אני מבקש מכולם: יש יום חופש. קחו את החברים והחברות לקלפי. זה חשוב, חשוב, חשוב".

 

 

נילי צור - מנכ"לית ויסוצקי

מספר עובדים: 400

 

 

"הבחירות האלה מתקיימות ערב השנה החדשה וחגי תשרי, בהם כולנו פותחים דף חדש ומתחייבים לעשות דברים יותר נכון

ויותר טוב. האחריות האישית של כל אחד מאיתנו היא ללכת להצביע, להשמיע את קולו, ולהיות חלק מאותה שותפות גורל

של הדמוקרטיה הישראלית"

   

דני מרגלית - יו"ר BDO

מספר עובדים: 1,600

 

 

"אנחנו שומעים את ההתלהמות ברשתות החברתיות, והשיח אינו תורם לאף אחד מאיתנו. אני קורא ל־ 1,600 עובדי BDO לאמץ את הזכות הדמוקרטית ולצאת לבחירות".

 

 

שלומי בסון - מ"מ מנכ"ל בזן

מספר עובדים: 1,500

 

 

"עובדים ועובדות יקרים. יום הבחירות קרב ובא. ה־17.09 הוא יום שבו חובה על כל אחד ואחד מאיתנו לממש את זכותו ולהשפיע על עתיד המדינה. לדור העתיד שנושא את עיניו אלינו שיעור חד בדמוקרטיה שבו הם יראו כיצד אנו משפיעים על בטחוננו, על הכלכלה ועל עתיד המדינה. לחברינו, שגם להם השפעה — עזרו להם לצאת ולהשפיע".

 

 

 

גיא ברקוביץ' - מנהל אופרציה ופיתוח Waze

מספר עובדים: 500

 

"ווייזרים יקרים! לקראת הבחירות הקרבות, רציתי לקרוא לכם, קהילת המשתמשים הנהדרת שלנו, העובדות והעובדים שלנו, ולכל אזרחי מדינת ישראל — צאו להצביע. כידוע, ב־17.9 יתקיימו בחירות לכנסת ישראל. אנחנו, אזרחי המדינה, נקבל שוב את הזכות להשמיע את קולנו, להביע עמדה, להשפיע על סדר העדיפויות במדינה שלנו.

 

זאת ההזדמנות שלכם, חברות וחברים, לקחת חלק אקטיבי בעיצוב פניה של המדינה בה אנו חיים, מתחומי הביטחון, והכלכלה ועד התחבורה, אותה אנו מכירים היטב. בקשתי אליכם: נצלו את יום החופש הזה כדי להצביע ולהשפיע. חוף הים יחכה לכם אחר כך".

 

 

גיא ברקוביץ' ווייז גיא ברקוביץ' ווייז צילום: גיא שרם

 

 

אתי אלישקוב - מנכ"לית ליברה

מספר עובדים: 50

 

 

"ביום שלישי הקרוב יתקיימו הבחירות בישראל, אז לא משנה אם אתם מהימין, מהשמאל, מהמרכז, אל תוותרו על הזכות להצביע ולהשפיע. כן, זה גם יום חופש, אז בין השופינג לים או סתם זמן איכות עם המשפחה אל תשכחו לשריין כמה דקות, לעבור בקלפי ולממש את זכות הבחירה".

  

בני פדני - יו"ר תכשיטי פדני

מספר עובדים: 150

 

 

"הזכות לבחור נקנתה בהרבה דם לאורך הדורות, במיגור כל מיני טיראנים למיניהם. חייבים לתת את הקול שלכם כדי שמי

שישלוט יהיה זה שאתם רוצים בו".

  

שבי שמר - מנכ"לית בנק אגוד

מספר עובדים: 1,200

 

 

שבי שמר, מנכ"לית אגוד פנתה לעובדי הבנק ואמרה: "אם אנחנו רוצים להשפיע על גורלה של מדינת ישראל בכל התחומים, שלה בתקופה זו יש אתגרים כבדי משקל - בבריאות, בחינוך, בכלכלה, בביטחון ובעוד מגוון נושאים - צאו לקלפי.

 

"אני מבקשת מכולכם לפני שאתם יוצאים לכייף ולבלות ביום חופש זה, עברו בקלפי וממשו את זכותכם. קחו גם את ילדיכם הבוגרים, שלהם זכות בחירה, כי עבורם זה שיעור אמתי באזרחות". לסיום אמרה: "אין לנו זכות לוותר על הזכות. לא נשארים אדישים. בוחרים!"

 

 

 

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x