$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

משרד התקשורת בדרך להתערב בשוק הסלולר: ביקש מהחברות מידע רגיש

על רקע חוסר היציבות בשוק הסלולר, ביקש היום המשרד מהחברות לקבל פרטים מסחריים רגישים, ובכלל זה את ההסכמים שיש לחברות עם המפעילים הווירטואלים. המטרה: לבחון התערבות בשוק

אביאור אבו 12:3204.09.19

בהמשך לסערת המחירים שהתחוללה בשבועות האחרונים בשוק הסלולר, על רקע הורדת המחירים הדרסטית על חבילות - ביקש היום (ד') משרד התקשורת מחברות הסלולר, לקבל את כלל הסכמי ההתקשרות שלהן עם המשווקים השונים וכן את ההסכמים בין החברות עצמן, כך נודע לכלכליסט.

 

 

הסערה החלה בחודש שעבר עם צאתה של סאני, משווקת של HOTmobile, בחבילת סלולר ב-14.90 שקל לחודש - כאשר מיד לאחר מכן התקבלה החלטה במשרד התקשורת להקים צוות לבחינת מצבו של שוק הסלולר, כאשר הבוקר הוא שלח לחברות התקשורת בקשות מידע, מתוך כוונה לקבוע הוראות שיסדירו את התחרות.

 

כמו כן, לאחר יציאת המבצע של סאני, חברת we4g הציעה חבילת שימור לקוחות ב-9.90 שקל לחודש. אתמול רמי לוי יצא במבצע של חבילה ב-12.50 שקל לחודש.

 

 

 

 

במכתב לחברות כתב המשרד: "משרד התקשורת בוחן בימים אלה את מצב שוק הסלולר ואת ההסכמים בין הגורמים השונים בשוק. לנוכח האמור, הנכם נדרשים למסור למשרד את המידע הבא".

 

תור בסניף של סאני סלולר תור בסניף של סאני סלולר צילום: ג'ניה פרוז

 

במכתב מבקש המשרד מהחברות למסור לו את כלל הסכמים שיש להן עם המפעילים הווירטואליים – רמי לוי תקשורת ו-019Mobile; ואת כלל הסכמי שיתוף התשתיות, דהיינו, את הסכמי שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן טלקום ולאקספון המחזיקה ב-we4g, ובין פרטנר ל-HOTmobile.

 

כמו כן, המשרד מבקש שהחברות ימסרו לו את כלל הסכמי ההתקשרות שהיו להן משנת 2018 עם המשווקים השונים, כמו למשל ההסכם בין HOTmobile לסאני. המשרד לא מסתפק בכך וגם מבקש עותק של הסכם התקשרות בין לקוח הקצה למשווק ואת מספר המנויים שהוחתמו, בין אם חדשים ובין אם מתניידים.

 

המשרד מציין כי על החברות להעביר את המידע עד ליום ה-10 בספטמבר. "ככל שקיים נתון המהווה סוד מסחרי, יש לציין זאת", כותב המשרד, "אם המידע מועבר באמצעות הכספת, עליכם ללוות את העברתו במייל המעדכן על כך לכתובת האמורה".

   

משרד התקשורת בחר שלא להתערב עד כה במחירי שוק הסלולר, אך בקשות המידע מבהירות שבכוונתו לעשות צעדים בנושא במטרה לאזן את השוק, שכן מחירים הפסדיים אלה יקשו על החברות להשקיע בתשתיות בעתיד.

 

צעד זה יכול להתפרש כניגוד לדבריו של שר התקשורת דוד אמסלם שאמר לאחרונה כי “השוק יתאזן מעצמו, שכן זהו טבעם של שווקים”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x