שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הנציבות בלמה את יוזמת באב"ד למינוי סמנכ"ל הכפוף לו ישירות

ועדת החריגים ונציב שירות המדינה סירבו לבקשתו של מנכ"ל משרד האוצר בטענה שאין הצדקה להקים אגף חדש במהלך תקופת בחירות. עוד הם הוסיפו: "הצורך היה ידוע מ־2011, אך למרות זאת לא נעשתה כל עבודת מטה מסודרת בעניין"

עמרי מילמן 08:3502.09.19

נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ הודיע למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד כי לא יאשר את בקשתו להקים כעת אגף תכנון מדיניות במשרד האוצר, ובכך ליצור מינוי בכיר חדש של סמנכ"ל שיהיה כפוף ישירות לבאב"ד, כך נודע ל"כלכליסט". בנציבות ציינו כי הם תומכים בהקמת אגף תכנון במשרד האוצר, כמו גם במשרדי הממשלה האחרים - שבחלקם כבר הוקמו אגפים כאלו - אולם לא מצאו כל הצדקה לקדם מהלך כזה בתקופת בחירות וממשלת מעבר.

 

 

הרקע לבקשתו של באב"ד הוא חוזר נציבות מ־2011, כמו גם המלצות ועדת קוצ'יק לבחינת סמכויות הנהלת משרד האוצר מסוף 2017. ל"כלכליסט" נודע כי בוועדת החריגים של הנציבות, שבוחנת יצירת מינויים חדשים מסוג זה, התייחסו לכך שעד היום לא נערכה עבודת מטה מסודרת של משרד האוצר והנציבות בכדי לקדם הקמת יחידה חדשה ומשמעותית, "בוודאי כאשר מדובר במשרד האוצר על המבנה הייחודי והמורכבות הגדולה שלו, קל וחומר כאשר מדובר ביחידה שאמורה להיות גוף מתכלל בעבודת המטה הבין אגפית במשרד". עוד הם הוסיפו כי עבודת המטה היתה צריכה לקרות, "במיוחד לנוכח העבודה שאפשרות בחינת הצורך, הממשקים וההשלכות עמדו בפני המשרד משנת 2011".

 

מנכ"ל משרד האוצר של באב"ד מנכ"ל משרד האוצר של באב"ד צילום: עמית שעל

 

 

בוועדה אף התייחסו לכך שבאב"ד מציע שבראש האגף החדש יעמוד סמנכ"ל חיצוני בכיר, לעומת ועדת קוצ'יק, שהמליצה על כלכלן מהמשרד, שתחתיו יעבדו נציגים שיושאלו למספר שנים מאגפי המשרד השונים - אגף התקציבים, החשב הכללי, הממונה על השכר ורשות המסים. ועדת החריגים הזהירה כי יצירת משרת סמנכ"ל יכולה לשנות את מבנה המשרד ולהשפיע על מערכת היחסים המורכבת בין האגפים השונים.

 

לדבריהם, היועץ המשפטי של משרד האוצר הביע עמדה דומה המתנגדת לקידום המהלך של באב"ד כעת. גם במשרד האוצר ביקרו מספר גורמים את הרצון לקדם את המהלך דווקא עכשיו, כשממילא באב"ד הביע רצון לסיים את תפקידו וכלל לא ברור אם כחלון יחזור למשרד לאחר הבחירות הקרובות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x