$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

"גינוסר אגרו" בראשות השר לשעבר שלום שמחון נכנסת לתחום הקנאביס

תקים יחד עם מגדלת הקנאביס הרפואי "דרך לחיים" מעבדת מו"פ לקנאביס בבנימינה. "גינוסר אגרו", בבעלות קיבוץ גינוסר, פועלת כבר 35 שנה בייצור שתילים. היו"ר שמחון: "מדובר בהזדמנות להתפתחות החברה לכיוונים נוספים"

צלי גרינברג 08:2326.08.19

מגדלת הקנאביס הרפואי "דרך לחיים" תקים מעבדת מחקר ופיתוח תרביות ריקמה לצמח הקנאביס בשיתוף פעולה עם חברת "גינוסר אגרו", בבעלות קיבוץ גינוסר. יו"ר החברה הוא השר לשעבר שלום שמחון.

 

 

 

המעבדה תוקם על שטח החווה החקלאית של "דרך לחיים" ליד בנימינה, בשותפות שווה (50% - 50%) בין "גינוסר אגרו" ל"דרך לחיים", אשר אושרה רק בחודש מרץ על ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) כמגדלת הקנאביס הרפואי התשיעית בישראל. החברה נמצאת בסוף שלב 180 השתילים שדורשת היק"ר לגידול ראשוני בחוות החדשות.

 

 

שלום שמחון שלום שמחון צילום: עומר מסינגר

 

ינון בן צור, מנכ"ל גינוסר אגרו, אמר ל"כלכליסט": "אנחנו פועלים בתחום תרביות הריקמה וייצור שתילים זה 35 שנה והחלטנו להיכנס לתחום הקנאביס, כי חברה שלא מפתחת את עצמה נשארת במקום. אין ספק שבחרנו בחברה הטובה ביותר לשיתוף הפעולה הזה. כיום, אנו מובילים את תחום שתילי האננס ומחזיקים כמחצית מהשוק הישראלי של הבננות".

  

שלום שמחון, יו"ר "גינוסר אגרו", מסר ל"כלכליסט" כי "הקנאביס הוא גידול חקלאי כמו כל גידול אחר. מדובר בצמח ובהזדמנות להתפתחות החברה לכיוונים נוספים. השותפות עם 'דרך לחיים' תאפשר לחברה למקד פעילותה בתחום באופן יעיל ותהווה בסיס לפעילויות נוספות שאנו בוחנים בעתיד".

 

איריס ורמוט, מנכ"לית "דרך לחיים", אמרה ל"כלכליסט", כי החברה פועלת להכנסת פעילויות נוספות לחברה "בדמות מחקר ופיתוח וכל פעילות נוספת שהיא מעבר לגידול החקלאי. ההרגשה היא שמצאנו את הפרטנר המושלם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x