שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המבקר ממנה יועץ תקשורת אישי, ועוקף את הצורך במכרז לדובר

מתניהו אנגלמן ממנה יועץ תקשורת אישי - דובר המל"ג, תומר ולמר - וזאת לראשונה בתפקיד מוסד מבקר המדינה; אם היה ממנה דובר, הוא היה נזקק לפנות למכרז, ובכך למעשה עקף את ההליך; "לאף מבקר לא היה יועץ תקשורת אישי. זה חלק מהפוליטיזציה של תפקיד המבקר", אומר בכיר במשרד

שחר אילן 18:3219.08.19

לפחות בעניין אחד נראה שמבקר המדינה החדש מתניהו אנגלמן הסיק מסקנות: בעיית יחסי הציבור הקשה שיש לו. אנגלמן הודיע היום (ב') כי מינה לתפקיד יועץ תקשורת אישי את דובר המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) תומר ולמר, איש מקצוע מנוסה. אלא שהמהלך החדש כבר מעורר ביקורת קשה על הבחירה במשרת אמון במקום לערוך מכרז לתפקיד דובר.

 

 

 

הדובר הוותיק של משרד המבקר שלמה רז, עזב לפני כחודש בהסכמה את התפקיד והוא עתיד לצאת לפנסיה באוקטובר. רז, לשעבר כתב חדשות 2 בוושינגטון ובכנסת, כיהן 12 שנה. הוא תפקד בפועל גם כדובר אישי של המבקר הקודם יוסף שפירא.

 

המבקר אנגלמן המבקר אנגלמן צילום: עמית שאבי

 

אם אנגלמן היה ממנה דובר, הוא היה צריך לפנות למכרז. מינוי יועץ תקשורת עוקף את ההליך. "לאף מבקר לא היה יועץ תקשורת אישי. זה חלק מהפוליטיזציה של תפקיד המבקר", אומר בכיר במשרד. איש תקשורת בכיר אמר בעניין זה ש"מהמבקר מצפים שיערוך מכרז, מה זה יועץ אישי? זה מסוג המהלכים שנכנסים לדו"חות מבקר".

 

יצוין שרק בשנה שעברה פרסם מבקר המדינה הקודם יוסף שפירא, בו התריע על הערבוב בין משרות ידובר ויועץ תקשורת של שר. המבקר קבע ציין בדו"ח כי "החשיבות שבקיום הפרדה מוחלטת וברורה בין דובר משרד ממשלתי ובין יועץ תקשורת של שר עוגנה כבר בשנת 1999 בהודעה מטעם נציב שירות המדינה, ואף קיבלה ביטוי בקוד האתי שפרסמה לשכת העיתונות הממשלתית בשנת 2014".

 

ולמר כיהן בשנתיים וחצי האחרונות כדובר המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ולתקצוב שלה, ושם עבד עם אנגלמן שהיה מנכ"ל המל"ג. בדרך לתפקיד דובר המל"ג הוא גבר במכרז על 60 מתמודדים. קודם לכן היה ולמר במשך חמש שנים האחראי על ההסברה והדיגיטל בדוברות משרד החינוך ובמשך שנתיים שימש ככתב החינוך של Ynet.

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר כי "המבקר בחר בתומר ולמר במשרת אמון ליועץ תקשורת למבקר. בכך אנגלמן השלים את מצבת סגל לשכת המבקר. לתומר ולמר ניסיון עשיר של מעל 15 שנים בעולם התקשורת במגוון תפקידי דוברות והסברה, עיתונות כתובה, רדיו ואינטרנט. תומר משמש בתפקידו הנוכחי כדובר המל"ג, וזכה להוקרה מקצועית רבה על פועלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x