שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בג"ץ הקפיא את מינוי המועמד של אמיר אוחנה למנכ"ל משרד המשפטים

ההקפאה - עד להכרעה בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון; לטענת העותרים, "השר אוחנה נכשל מלהסביר מדוע אצה לו הדרך לפטר את אמי פלמור בתקופה כה רגישה, וכיצד ייתכן שלא מצא כל מחליף ראוי מבין עובדי המדינה הבכירים"

צבי זרחיה 18:5518.08.19

בג"ץ הורה הערב על הקפאת מינויו של אופיר כהן לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים - עד להכרעה בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון.

 

 

השופט ג'ורג' קרא קבע שהעתירה תועבר לדיון בפני הרכב בהקדם האפשרי. עוד לא נקבע מי יישב בהרכב.

 

שר המשפטים אמיר אוחנה ביקש למנות את כהן לתפקיד, לאחר שהדיח את המנכ"לית הקודמת אמי פלמור. 

 

אמיר אוחנה אמיר אוחנה צילום: אוהד צויגנברג

 

התנועה לאיכות השלטון טענה כי "חוות הדעת של ועדת המינויים מעלה סימני שאלה קשים ביותר לגבי טיב השיקולים שהופעלו בהליך המינוי של כהן, אשר כל כולו עומד בסתירה ישירה להוראות הברורות בהנחיות היועמ"ש בתקופת בחירות - עד כדי ריקון מוחלט של ההנחיות מתוכנן. השר אוחנה נכשל מלהסביר מדוע אצה לו הדרך לפטר את אמי פלמור בתקופה כה רגישה, וכיצד ייתכן שלא מצא כל מחליף ראוי מבין עובדי המדינה הבכירים. אין ספק שיש בצו הביניים על מנת להעיד כאלף עדים על כך שגם דעתו של בית המשפט לא נחה מההסברים, או אי ההסברים, של השר, ואנו מקווים כי בסוף ההליך ייפסל מינוי זה"

מוקדם יותר היום אישרה הוועדה למינויים בכירים פה אחד את המועמדות של כהן.

 

אוחנה מסר בתגובה כי "כהן הוא מהמינויים הראויים ביותר במשרדי הממשלה. מדובר באדם שתרם את שנותיו היפות ביותר לשירות ביטחון מדינת ישראל ונושא על גופו את המחיר היקר. הוא בעל כישורים משפטיים וניהוליים מתאימים כפי שקבעה הוועדה למינויים בכירים בנציבות שירות המדינה, שדנה בדקדקנות במינויו. אני מקווה ומעריך שגם ביהמ"ש העליון יתרשם כך".

 

כהן הוא עורך דין במקצועו המומחה לדיני נדל"ן, מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. הוא נמנה על מייסדי וראשי עמותת משרתי המילואים, בה הוביל וקידם תהליכי חקיקה ותיקון תקנות מול בכירים בשירות הציבורי, נבחרי ציבור ובוועדות הכנסת השונות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x