בארץ

פרסום ראשון

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת אסם

העילה לסכסוך היא צמצום פעילות החברה בישראל מאז רכישתה על ידי נסטלה, הכוללת את סגירת פעילות מפעל טבעול בקיבוץ לוחמי הגיטאות. ההכרזה תאפשר נקיטת צעדים ארגוניים עד שביתה בעוד שבועיים

בילי פרנקל 16:2118.08.19

הוועדה לתיאום וביצוע בהסתדרות הכללית הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בחברת אסם. זאת בשל צמצום פעילות החברה בישראל מאז רכישתה על ידי נסטלה, הכוללת את סגירת פעילות מפעל טבעול בקיבוץ לוחמי הגיטאות. כך נודע ל"כלכליסט".

 

הסכסוך חל על 4,500 עובדי החברה ברחבי הארץ. משמעות ההכרזה שהעובדים יוכלו לפתוח בעוד שבועיים בצעדים ארגוניים, כולל שביתה.

 

בבקשה לאישור הסכסוך, שהוגשה על ידי אליעזר בלו, ממלא מקום יו"ר איגוד עובדי המזון והפראמצבטיקה, מצוין העילות לסכסוך הן "הידרדרות כוללת במערכת יחסי העבודה כתוצאה ממגמה של סגירת יחידות מפעלים ואף העברת פעילות לחו"ל", מבוי סתום במו"מ על עתידם 160 עובדי מפעל טבעול וכן חוסר תום לב במערכת יחסי העבודה בקיבוציים.

 

בלו אמר ל"כלכליסט" כי מאז רכישת אסם על ידי נסטלה בשנת 2017, הם מזהים מגמה של סגירת יחידות ומפעלים והעברת פעילות לחו"ל, בכללה סגירת מחלקת הנהלת חשבונות אשתקד והעברתה לאוקראינה. "הגענו להסכם קיבוצי על תנאי פרישה וחשבנו שבזה נגמרה המגמה, אך לאחרונה קיבלנו הודעה שהמפעל טבעול בלוחמי הגטאות ייסגר וחלק ניכר מהפעילות שלו תעבור לצ'כיה. יש מבוי סתום במו"מ והתנהלות בחוסר תום לב מצד החברה.

  

אסם אסם צילום: אתר החברה

 

 

תגובת אסם: מעניקה בית תעסוקתי יציב ל- 4700 עובדיה יותר מ- 75 שנה וכך תעשה גם בעתיד. העילה האמיתית לסכסוך היא התוכנית להעביר את מפעל טבעול לקריית גת, שמייצר כיום בעיקר לשוק הישראלי וכדאיותו כמפעל עצמאי נחלשה מאד. שיתפנו את העובדים וההסתדרות בתהליך שנתיים מראש. אנו מאמינים שבתקופה זו נוכל לעבוד יחד ולמצוא מקום תעסוקה הולם לעובדי טבעול במפעלים ומתקנים של אסם בצפון. לצערנו, במקום לשתף פעולה במציאת תעסוקה לעובדי טבעול מעדיפה נציגות העובדים לדרוש תכנית פרישה לכל העובדים בסכום לא ריאלי וחסר תקדים. הנהלת אסם קוראת לנציגות העובדים וההסתדרות לשוב לשולחן הדיונים ולפעול ביחד לביסוס ביטחונם התעסוקתי והכלכלי של עובדי טבעול".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x