בארץ

מייסד "טלגראס": "הוכיתי עד זוב דם במעצר באוקראינה"

עמוס דב סילבר, שיוסגר לישראל ביממה הקרובה, טוען כי טרם ההליך הוא הוכה במעצר. בשל העובדה שהוא מחזיק באזרחות אמריקנית, יצר פרקליטו, עו"ד אורי קורב, קשר עם שגרירות ארה"ב. קודם לכן הוא הצליח להימלט ונעצר בעיר אומן אחרי מצוד בן יומיים

אלי סניור, ynet 19:0117.08.19

מייסד "טלגראס" (רשת הסחר בסמים באפליקציית טלגרם) עמוס דב סילבר, טוען כי טרם הסגרתו לישראל שצפויה להתקיים הלילה או מחר - הוא הוכה במעצר באוקראינה "עד זוב דם". סילבר יצא קשר עם פרקליטיו וסיפר להם את שאירע, לדבריו. עורך דינו אורי קורב יצר קשר עם שגרירות ארה"ב, שכן סילבר מחזיק באזרחות אמריקנית. 

 

 

סילבר, שהצליח להימלט באוקראינה רגע לפני הסגרתו לישראל, נעצר הבוקר (שבת) בעיר אומן אחרי מצוד כבן יומיים. לפי שירות הביטחון האוקראיני, שלושה מאנשי הארגון נעצרו בחשד שסייעו לו להימלט מנמל התעופה בוריספיל בקייב, לפני שהועלה למטוס לארץ.

 

האזיק האלקטרוני הוסר, מייסד "טלגראס" נעלם בדיוטי פרי

 

במשטרת ישראל מסרו כי סילבר נעצר בתום מבצע חיפושים "מהיר ונחוש" של משטרת אוקראינה, בשיתוף פעולה מלא עם נציגי המשטרה. לפי המשטרה, עם קבלת הדיווח על הימלטותו, נספח המשטרה ברוסיה, מהמחלקה לתיאום מבצעי (מת"מ) באגף החקירות והמודיעין, עשה את דרכו למקום על מנת לסייע ולעקוב מקרוב אחר המצוד. 

 

תמונת מייסד טלגראס מהמעצר באוקראינה עמוס דב סילבר תמונת מייסד טלגראס מהמעצר באוקראינה עמוס דב סילבר

 

 

 

תמונה נוספת ממעצרו של עמוס דב סילבר תמונה נוספת ממעצרו של עמוס דב סילבר

 

 

עם הגעתו לאוקראינה אתמול של הנספח, נערכה הערכת מצב מודיעינית משותפת והחלו פעולות לאיתור של החשוד. במהלך המצוד עלה חשד כי הוא נמצא באומן, והוא אותר ונעצר בתוך זמן קצר. הערב צפויה לצאת לאוקראינה משלחת של שוטרי משטרת ישראל מאגף החקירות והמודיעין על מנת לתאם את הליך ההסגרה מקרוב.

 

סילבר הצליח להימלט בדיוטי פרי בשדה התעופה בוריספיל שבקייב, בלילה שבין חמישי לשישי. משטרת אוקראינה מיהרה בשעות הערב בחמישי להעביר אותו הישר מבית המשפט העליון, שאישר את הסגרתו, לנמל התעופה בקייב. היא לא עדכנה את משטרת ישראל בזמן אמת - ולכן לא היו במקום נציגים ישראלים. סילבר, לפי החשד, עבר את הבידוק, ביצע כירטוס ונעלם בדיוטי פרי - לאחר שהאזיק האלקטרוני הוסר מידו.

 

אשתו של סילבר: "עמוס הוא סמל לחירות"

 

גלי, אשתו של סילבר, אמרה ל-ynet בעקבות ההודעה על לכידתו: "אני לא יודעת אם באמת הוא ברח. אם הוא ברח ונתפס זאת עוד הוכחה לשחיתות הישראלית והאוקראינית, שהרי המעצר עצמו היה לא חוקי ולכן אם באמת הצליח לברוח, הרי שאין שום דבר לא חוקי בזה".

  

היא התייחסה לעובדה ששלושה אוקראינים נעצרו בחשד שסייעו לו, והוסיפה כי "אם סייעו לו, כנראה שמאוד אוהבים אותו ומעריכים אותו, כי כסף לא היה לו בשביל לגרום להם לעזור לו". לטענתה, "כל עם ישראל עומד מאחוריו ומעריץ אותו, עמוס הוא סמל לחירות בישראל, הוא מייצג את המאבק נגד השחיתות של המשטרה".

 

קונסטנטין שבצ'נקו, עורך דינו האוקראיני של סילבר, סיפר על הדרמה ב-24 השעות האחרונות. "אני יודע שהוא נעצר בעיר אומן שהיא עיר שבה הרבה יהודים נמצאים", אמר. סילבר נעצר ביום חמישי בלילה במרפאה שבה טופל, לצורך הבאתו לדיון בבית המשפט על ההסגרה לישראל. על כך סיפר עורך הדין כי "הוא היה בטיפול רפואי. היה לו זיהום בבטן, אבל בית משפט נתן אישור לקחת אותו מבית חולים לבית המשפט. המשטרה החשאית מצאה רופאה שלא קשורה לטיפול שלו, והיא חתמה על טופס שחרור שלפיו הוא בסדר ויכול להשתחרר. פגשתי אותו בבית המשפט אבל אז ראיתי אותו עם סוכנים חשאים".

 

לדבריו, "כדי לעכב את המעצר שלו התקשרתי למשטרה ואמרתי להם שיש אדם עם מריחואנה שיבואו לעצור אותו, כדי שלא ייקחו אותו בצורה כזאת להסגרה. המשטרה הגיעה, והתחילה לטפל בו. פתאום הם נעלמו השוטרים והעבירו אותו לבלשי המשטרה החשאית. אמרו לי שלא ראו שום מריחואנה. ככה זה נגמר והוא הלך עם אנשי המשטרה החשאית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x