$
בארץ

סוף לסכסוך בחיפה: מסלול שדה התעופה יוארך, בניית הנמל החדש תושלם

על פי ההסכם בין משרד התחבורה, עיריית חיפה וחברת נמלי ישראל, אזור הכניסה לנמל המפרץ יתוכנן מחדש כך שלא ימנע את הארכת מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה. העירייה תסיר את העתירות המנהליות שהגישה ועיכבו את הקמת הנמל

ליאור גוטמן 18:5714.08.19
משרד התחבורה, עיריית חיפה, חברת נמלי ישראל (חנ"י) ורשות שדות התעופה (רש"ת) חתמו היום (ד) על הסכם המאפשר לקדם תכנון להארכת מסלול שדה התעופה בחיפה. במקביל, עיריית חיפה תסיר את כל התנגדויותיה להמשך הקמת נמל המפרץ (נמל חיפה החדש) ותספק את כל האישורים וההיתרים הנדרשים ממנה.

 

 

 

ההסכם נחתם לאחר כמה דיונים שהתקיימו בהשתתפות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם ובכירי חברת נמלי ישראל.

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: מאור שלום סויסה

 

על פי ההסכם, אזור הכניסה לנמל המפרץ יתוכנן מחדש באופן שלא ימנע את הארכת מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה. התכנון הסטטוטורי להארכת מסלול השדה יוגש מחדש ויכלול מסלול של עד 2,100 מטר, ובמקביל תתוכנן קישוריות של טרמינל השדה לתחנת רכבת חוצות המפרץ.

 

 

עינת קליש-רותם, ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם, ראש עיריית חיפה צילום: זהר שחר
במסגרת ההסכם עיריית חיפה התחייבה להסיר את העתירות המנהליות שהוגשו על ידה ועיכבו את הקמת הנמל. כמו כן התחייבה שלא לנקוט בהליכים משפטיים בעתיד בנוגע להיתרי הבנייה של הנמל החדש

 

נמל חיפה החדש אמור להימסר ל-SIPG הסינית בעוד כשנתיים, ולהתחרות בנמל הקיים. העבודות שם החלו לפני כשנה וחצי על ידי שפיר הנדסה ואלקטרה בעלות של כ-4 מיליארד שקל. שר התחבורה סמוטריץ' אמר החודש שהוא מחויב להשלמת הבניה, ובמקביל ביהמש המחוזי חיפה דחה עתירה של קליש נגד העבודות שם.

 

השר סמוטריץ' בירך על שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה וציין כי פתיחת נמל המפרץ צפויה לפתוח את ענף הנמלים לתחרות ולשפר את רמת השירות עבור משתמשי הנמל. לדבריו, הנמל החדש יאפשר את חיזוק מטרופולין חיפה ויביא עמו מקומות תעסוקה, כבישים חדשים ומרכזים לוגיסטיים מתקדמים.

 

ראש העיר חיפה, עינת קליש-רותם, בירכה גם היא על ההסכמות ואמרה כי מדובר בבשורה גדולה לעיר חיפה ולכל מטרופולין הצפון. "שדה התעופה הוא מנוף כלכלי חיוני לצפון המדינה. כולנו שמחים על תחילתו של שיתוף פעולה עם כל גורמי משרד התחבורה", ציינה קליש-רותם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x