שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות ני"ע הטילה על כיטוב פארמה ובכירים בחברה קנסות של 1.9 מיליון שקל

הקנסות הוטלו במסגרת הסדר אכיפה מינהלית שהושג עם החברה לאחר שכיטוב כללה פרטים מטעים בדיווחים שהעבירה בין דצמבר 2015 - מרץ 2016. בין הבכירים שעליהם הוטלו הקנסות: המנכ"ל יצחק ישראל, היו"ר לשעבר ד"ר פול ווימק וסמנכ"ל הכספים שמחה רוק

תומר גנון 11:5214.08.19
חברת הביומד כיטוב פארמה ונושאי משרה בכירים בה, בהם מנכ"ל החברה יצחק ישראל, הודו בהפרה ברשלנות של עבירות דיווח כשהיה על המפר לדעת שהמידע עלול להטעות משקיע סביר, וישלמו קנסות בהיקף כולל של כ-1.9 מיליון שקל. כך עולה מהסדר אכיפה מינהלי עם רשות ני"ע שעליו חתמו המעורבים, ואשר הוביל במקביל לסיום החקירה הפלילית נגדם.

 

 

על פי דיווח ששלחה החברה לבורסה, כיטוב תשלם 1.5 מיליון שקל, ישראל ישלם 200 אלף שקל, היו"ר לשעבר ד"ר פול ווימק ישלם 100 אלף שקל, וסמנכ"ל הכספים שמחה רוק ישלם 80 אלף שקל.

מנכ"ל כיטוב פארמה יצחק ישראל מנכ"ל כיטוב פארמה יצחק ישראל צילום: דרור רייך

 

כיטוב פארמה נסחרת בבורסה של ת"א והחל מנובמבר 2015 היא נסחרת גם בנאסד"ק. החברה עסקה, בתקופה הרלוונטית להסדר, במחקר ופיתוח של תרופות באמצעות חברה בת בשם כיטוב פרמסוטיקלס. תרופת הדגל של החברה (KIT-302) מיועדת לטיפול בכאב והפחתת לחץ דם בדלקות פרקים.

 

על פי בקשה המעצר של ישראל עם פתיחת החקירה (פברואר 2017), במהלך החודשים דצמבר 2015 עד מרץ 2016 כללה כיטוב פרטים מטעים בדיווחים מידיים ותקופתיים, הנוגעים למסקנות ועדה חיצונית שמונתה לבחון את תוצאות הניסוי שערכה בתרופה. עוד עלה חשד, כי ישראל פעל במהלך חודש יולי 2016 לביצוע הנפקת ני"ע של החברה בנאסד"ק תוך הכללת פרטים מטעים בתשקיף.

 

על פי הבקשה, ב-24.9.15 דיווח כיטוב כי לקראת השלמת גיוס הנבדקים לניסוי קליני שלב 3 בתרופה של החברה, המהווה כאמור את מוצר הדגל שלה, מינה הדירקטוריון ועדה חיצונית בלתי תלויה לבחינת תוצאות הניסוי וניתוחן. על פי הדיווח, כללה הועדה בין היתר מומחה מתחום הרפואה וממוחה מתחום הסטטיסטיקה.

 

על פי החשד, במהלך התקופה הרלוונטית פרסמה החברה דו"ח כספי לשנת 2015, כמו גם מספר דיווחים מידיים, לרבות פעילותה של החברה להנפקה בנאסד"ק במהלך יולי 2016, בהם כללה פרטים מטעים בעניין מסקנות הועדה החיצונית הבלתי תלויה שמונתה לבחון את תוצאות הניסוי – כל זאת בידיעתו של ישראל.

 

כאמור, התיק הפלילי נסגר במקביל להסדר האכיפה המינהלי שבו הודו המעורבים בביצוע עבירות דיווח ברשלנות.

 

בהודעה שפרסמה הבוקר רשות ני"ע נטען: "תיק זה נחקר במסלול האכיפה הפלילית. טרם סיום החקירה, פנו המפרים בבקשה לערוך הסדר אכיפה מנהלי, במקום להמשיך את החקירה הפלילית ולהעביר את ממצאיה לפרקליטות, כנהוג בהליך האכיפה הפלילית. ההחלטה לערוך את הסדר האכיפה המנהלי בנסיבות אלו התקבלה, לאור מאפייני ההפרות שאינן מן החמורות בתחום מחדלי הדיווח, ובשל נסיבות אישיות ייחודיות של המפרים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x