$
בארץ

ליצמן: "מנכ"ל הדסה, פרופ' רוטשטיין יעמוד בראש ועדת הסל"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הבטיח כי הסל יהיה לא פחות מ-700 מיליון שקל. בשנה שעברה עמד בראש הוועדה פרופ' רוני גמזו אלא שהשנה הציב בפני משרד הבריאות אולטימטום כי אם גובה הסל לא יועלה, הוא לא מוכן לעמוד שוב בראשות הוועדה

ענבר טויזר, ynet 17:5113.08.19

בוועידת ישראל לרפואה הנערכת היום (ג') בבנייני האומה בירושלים, התייחס סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן לסל הבריאות השנה. הוא אמר: "אנו נביא למדינת ישראל סל תרופות חדש. היקף תקציבו יהיה לפחות 700 מיליון שקלים, ובימים הקרובים נפרסם את הרכב חברי הוועדה. בראשה יעמוד פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים הדסה".

 

 

 

בשנה שעברה עמד בראש הוועדה פרופ' רוני גמזו, והסברה במערכת הייתה שהוא יעמוד בראשה גם השנה. פרופ' גמזו הציב בשבועות האחרונים בפני משרד הבריאות אולטימטום כי אם גובה הסל לא יועלה, הוא לא מוכן לעמוד שוב בראשות הוועדה.

 

 

מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין צילום: אוראל כהן

 

כשסיכם את פעילות הסל בשנה שעברה אמר: "אינני מרגיש שלם עד הסוף עם המשימה שהוטלה עליי, שכן הרכבת הסל הייתה משימה בלתי אפשרית. במקום לדבר על הדברים שנכנסו, צריך הפעם לדבר על התרופות שלא נכנסו, למשל תרופה לחולי סוכרת, פרוצדורה לחולי סרטן המוח, ועוד".

 

ליצמן הוסיף ואמר: "אנחנו הולכים לבחירות בעוד 35 יום. אבל אי אפשר לחכות עד אחרי הבחירות עד שתקום ממשלה ועד שיעבור התקציב, לא לעשות

 

ועדת סל תרופות חדשה. החלטתי ביחד עם שר האוצר, שאנו נקים ועדת סל. בראשותה יעמוד פרופ' זאב רוטשטיין.

 

"אנחנו נפרסם ביומיים הקרובים את ההרכב ובע"ה נביא סל חדש למדינת ישראל, כדי שאנשים לא יפסידו את החלק הזה של השנה כי אחר כך כל חודש יירד כסף. הסל יהיה לא פחות מ-500 מיליון שקלים, כמו בשנה שעברה, ואני מקווה לפי ההסכם, שהוא יהיה לפחות 700 מיליון שקל". אגב, זו לא הפעם הראשונה שפרופ' רוטשטיין יעמוד בראש הוועדה.

 

לפני כשנתיים נקלע רוטשטיין למשבר חמור בהדסה, כאשר מספר רופאים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים, ובהם מנהל המחלקה, התפטרו כתוצאה ממשבר אמון מולו, בטענה כי הוא מוביל מהלך שעלול לפגוע בילדים החולים

 

ליצמן התייחס בדבריוו גם לעניין רפורמת הקנאביס: "בימים הקרובים הולכים לפרסם הערות לציבור על תקנות חדשות של קנאביס. אנחנו החלטנו שחוץ מכאבים אנחנו נרשה שימוש גם במצבים של פסיכיאטריה, שני הדברים שנדרוש עדיין מרשם של רופא מומחה. כל שאר הדברים - נוירולוגיה, אוטיזם ועוד, אפשר יהיה לקבל אותם בבית מרקחת רגיל, ללא צורך ברישיון מיוחד".

 

פרופ׳ זאב רוטשטיין אמר בתגובה להצהרה: "קיבלתי בהפתעה ובהתרגשות את ההכרזה. מדובר באחד מן התפקידים החשובים ביותר במערכת הבריאות בישראל, ואני לוקח את מלוא האחריות עליי, לפעול לטובת הציבור".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x