$
בארץ

פרסום ראשון

בשל חג הקורבן: 20% מהאוטובוסים לא יגיעו השבוע לתחנה

שיבושים חמורים בתחבורה הציבורית בשל היעדרם מעבודה של הנהגים המוסלמים והדרוזים, שיחגגו את חג הקורבן. ההמלצה: בדקו באתרי חברות התחבורה הציבורית ובאפליקציות אם הקו שלכם עובד

אודי עציון 19:2110.08.19

משתמשים בשירותי חברות האוטובוסים הציבוריות? שימו לב.

 

שיבושים משמעותיים צפויים החל מהבוקר (ראשון) ועד יום חמישי בקווים הסדירים, בשל היעדרם מעבודה של הנהגים המוסלמים והדרוזים, החוגגים עם משפחותיהם את חג הקורבן ("עיד אל אדחה"). הנהגים המוסלמים והדרוזים מהווים יותר משליש מנהגי התחבורה הציבורית, שגם כך סובל ממחסור בנהגים.  

 

למרות גיוס נרחב של חברות אוטובוסים פרטיות ונהגיהן כדי להחליף את הנהגים שבחופש, עדיין יבוטלו קווים רבים ותדירות הנסיעות של אחרים תדולל. הפגיעה תהיה שונה מחברה לחברה, אבל רובן צפויות לבטל, באישור משרד התחבורה, סביב 20% מנסיעותיהן. ההמלצה: בדקו באתרי חברות התחבורה הציבורית ובאפליקציות אם הקו שלכם עובד.

 

נסיעות רבות יבוצעו באמצעות החברות הפרטיות, ולא באוטובוסי התחבורה הציבורית הרגילים הצבועים בצבעי החברה. האוטובוסים הפרטיים גם אינם מצוידים בקוראי כרטיסי רב קו, כך שבנסיעות היוצאות מתחנות האוטובוסים המרכזיות יופעלו קופות ניידות לפני העלייה לאוטובוסים, מה שיסרבל ויאט את קצב העלייה לאוטובוס.

 

אוטובוסים של אגד אוטובוסים של אגד צילום: רפי זוהר

 

 

באגד, שמפעילה 35% מהקווי התחבורה הציבורית, מעריכים שיפגעו בין 10%-20% מהנסיעות, לאחר שבחלק מהאזורים שבהם היא פועלת כ-50% מהנהגים הם מוסלמים. רון רטנר, דובר אגד, אמר כי "באגד צפויים מאות רבות של נהגים בעיקר בירושלים, במרכז ובגליל לחוג את חג הקורבן, להיעדר בהסכמה מהעבודה, ובכך לפגוע באופן ניכר במערך הנהגים הזמינים לעבודת הנהיגה בחברה.

 

"הנהלת אגד הכריזה על גיוס כללי של כל עובדי המטה במנהל ובמוסכים כמו גם בקרב גימלאי החברה כדי להקטין ככל שניתן את מצוקת קווי השרות בימים קשים אלה. מפת התנועה דוללה בתיאום עם משרד התחבורה ואנו למרות יום תשעה באב ולמרות יום ראשון הקשה בימות השבוע בשל תנועת חיילי צה״ל בחזרה לבסיסים בכל רחבי הארץ, נעשה כל מאמץ לתגבר, לווסת ולהקטין ככל שניתן את העומסים הצפויים בתחבורה הציבורית בשלושת הימים הראשונים של השבוע הקרוב".

 

בחברת דן שפועלת במרכז יבוטלו כ-15% מהנסיעות, גם בדן יגויסו לשבת מאחורי ההגה עובדי מנהלה ומוסך שמחזיקים ברשיון נהיגת אוטובוסים אך אינם נוהגים בדרך כלל. בחברות הבנות דן באר ודן בדרום, מעריכים כי הפגיעה בשירותיהם תהיה מינורית יותר.

 

 

אוטובוסים של דן אוטובוסים של דן צילום: נמרוד גליקמן

 

 

בחברת קווים, הפעילה באזורי מודיעין, רמלוד, חדרה, בית"ר עילית ואלעד, מעריכים כי השירות ידולל ב-10%-40%.

 

בסופרבוס, הפועלות באשכולי בית שמש, טבריה, עפולה ויוקנעם יבוטלו על פי ההערכות כ-20%-25% מהנסיעות המתוכננות, בעיקר מיום שלישי.

 

במטרופולין, הפעילה בדרום, בשרון ובמרכז, יבוטלו עשרות קווים, חלקם רק בחלק מהימים.

 

רכבת ישראל צפויה לפעול כרגיל, ולקלוט חלק מהנוסעים שהקווים שלהם יפגעו. בתוך כך, היום דווח כי בשל חבלה חמורה במערכת האיתות, קיים חשש לשיבושים במוצ"ש ברכבת.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x