$
בארץ

בעקבות השתלת הנשק: התאגיד כאן יפסיק לעבוד עם קודה תקשורת

מועצת תאגיד השידור הציבורי הודיעה היום כי היא מפסיקה כל שיתוף פעולה עם חברת ההפקות - בעקבות השתלת רובה M-16 כחלק מצילומי פשיטה על בית משפחה במזרח ירושלים, בסדרה 'מחוז ירושלים' המשודרת בכאן 11; עלות הביטול כ-15 מיליון שקל, והפסקת תוכניות בינהן של גיא זוהר

אביאור אבו 15:2108.08.19

מועצת תאגיד השידור הציבורי הודיעה היום (ה') כי היא מפסיקה לאלתר כל שיתוף פעולה עם חברת ההפקות 'קודה תקשורת'. זאת בעקבות השתלת נשק על ידי המשטרה וההפקה בבית משפחה במזרח ירושלים, כחלק מצילומים לסדרה 'מחוז ירושלים' המשודרת בכאן 11. ביטול השת"פ מוערך בכ-15 מיליון שקלים.

 

 

 

מועצת התאגיד מסרה כי היא "רואה בחומרה רבה את השתלשלות האירועים הקשורים בהפקת סדרת הדוקו-ריאליטי 'מחוז ירושלים' וקיימה בירור ודיון מעמיקים בנושא. כל מה שאירע בפרשה נוגד את מהות תאגיד השידור הציבורי ואת ערכיו הבסיסיים. מדובר בהתנהלות בזויה, הנוגדת לחלוטין את האחריות הגדולה המוטלת על השידור הציבורי ועל העוסקים בו, ונוגדת את ההכרח שבאמינותו. מדובר בבגידה באמון הציבור ובאמון תאגיד השידור הישראלי.

 

אלדד קובלנץ מנכ"ל התאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ מנכ"ל התאגיד השידור הציבורי צילום: איה אפריים

 

"בתאגיד אין מקום ואין כל סובלנות לשקרים לציבור ולהפללת אנשים חפים מפשע" נאמר במועצה, "יידע כל מי שעובד למען השידור הציבורי כי עליו להתייחס ביראת קודש לכללי האתיקה. לפיכך הוחלט כי תופסק לאלתר העבודה עם חברת "קודה" באופן גורף, וכי תופסק לאלתר העבודה עם כל המעורבים בזיוף.

 

"המועצה בחנה את התנהלות התאגיד ומצאה כי לא היה אפשר לעלות על הדעת כי ההפקה וגורמים במשטרה יבצעו מעשה שכזה ויפעלו בניגוד מוחלט לכללי האתיקה. הסדרה הוסרה מכל פלטפורמות התאגיד כדי למנוע פגיעה נוספת בכל מי שנפגע מהאירועים, והתאגיד יבחן דרכים להגברת הפיקוח על הפקות חיצוניות".

 

 

מציאת נשק בביתו של סלימאן מתוך סדרה מחוז ירושלים מציאת נשק בביתו של סלימאן מתוך סדרה מחוז ירושלים צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי

 

הסדרה "מחוז ירושלים" עוקבת אחר פעילות המשטרה בעיר, כמו גם פעילות מבצעית לאיתור אמל"ח. במהלך הצילומים בנובמבר 2018 פשטה המשטרה באמצע הלילה על ביתו של סאמר סלימאן שבשכונת עיסאוויה במזרח העיר. צוות ההפקה והמשטרה שתלו את הנשק במחסן הנמצא במרתף הבית ובסיום הצילומים מסרה המשטרה לסלימאן דו"ח המתאר כי לא נמצא דבר בביתו.

 

בעקבות הפסקת הפעילות עם חברת 'קודה', ירדו מהמסך תכניות נוספות כמו תכניתו של גיא זוהר 'מהצד השני' שעלותה 5 מיליון שקל.

 

כמו כן תבוטל סדרת דוקו ריאליטי עתידית שהייתה אמורה לצאת לפועל בעלות של כ-4 מיליון שקל. עלותה של הסדרה 'מחוז ירושלים' נאמדת בכ-6 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x