שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

במשרד הבריאות מתנגדים לעוד קיצוץ

אנשי מחלקת תקצוב, תכנון ותמחור במשרד, האחראים בפועל על תקציבו, שיגרו מכתב למנכ"ל משה בר סימן טוב שכותרתו "התנגדות לקיצוץ הרוחבי 2019"; במכתב מפורטים כל הקיצוצים הרוחביים ה"כלליים", שהסתכמו ב-200 מיליון שקל תוך פחות משנתיים

אדריאן פילוט 07:1906.08.19

במחלקת תקצוב, תכנון ותמחור של משרד הבריאות, האחראים בפועל על תקציב המשרד, שיגרו מכתב למנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב שכותרתו "התנגדות לקיצוץ הרוחבי 2019", כך נודע ל"כלכליסט". במכתב מפורט כיצד הקיצוץ הנוכחי של 52 מיליון שקל הוא רק הסגיר של עונת הקיצוצים הגדולה שהחלה ב־2018. 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: אוראל כהן

 

המכתב סוקר את "הקיצוצים מתחילת השנה: בהינתן העובדה שהמשרד קיבל תקציב תוספתי בתחילת השנה בגובה 150 מיליון שקל ביציאה לדרך (ינואר 2018), לאחר כל הקיצוצים, נשארו רק 6 מיליון שקל". המכתב מפרט את כל הקיצוצים במסגרת אותם קיצוצים רוחביים "כלליים", שהגיעו יחד לכ־200 מיליון שקל בפחות משנתיים. הקיצוצים הללו באו לידי ביטוי לא רק בכסף, אלא גם בתקנים - סוגיה רגישה עבור משרד הבריאות לנוכח המחסור המובהק ברופאים ואחיות.

 

חלק ניכר ממה שבמשרד הבריאות מכנים "קיצוץ", נובע מעודפים מובטחים (כסף שהאוצר העביר למשרד הבריאות, לא נוצל ואמור לעבור לתקציב הבריאות בשנה הבאה) של 100 מיליון שקל שנלקחו ממשרד הבריאות בסוף 2018 אך לא הוחזרו אליו ב־2019, אף שהמשרד בנה עליהם כדי לקדם פרויקטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x