$
בארץ

נציב שירות המדינה אישר לאוחנה לפטר את אמי פלמור ולמנות את אופיר כהן

הנציב דניאל הרשקוביץ כתב לאוחנה כי "הצוות שמיניתי התרשם מהסבריך כי מנכ"ל החדש יוכל להסתייע בדרג המקצועי של המשרד, באופן שיאפשר המשך הליכי עבודה תקינים"

אדריאן פילוט 11:4405.08.19
נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ, אישר לשר המשפטים אמיר אוחנה לפטר את מנכ"לית המשרד אמי פלמור ולמנות במקומה את אופיר כהן . "השתכנענו מהסבריך", כתב הנציב לשר המשפטים. 

 

 

 

הרשקוביץ כתב כי הוא מקבל את המלצת הצוות שמינה ומאשר לאוחנה לפטר את פלמור ולמנות את עו"ד כהן, שאין לו ניסיון ניהולי בארגונים גדולים בכלל ובשירות הציבורי בפרט.

 

הרשקוביץ מסביר כי הוא מקבל את ההסברים של אוחנה לפיו הוא לא מצא מועמד ראוי שעונה על דרישותיו- לא במשרד המשפטים ולא בשירות המדינה כולו - כמתחייב בהנחייתו ל היועץ מנדלבליט (שאישר מוקדם יותר לפטר את פלמור ולמנות את כהן אחרי שטען כי ישנו קושי משפטי אך אין מניעה משפטי).

 

אמיר אוחנה ואמי פלמור אמיר אוחנה ואמי פלמור צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

 

 

כמו כן, הרשקוביץ מסביר כי אחת הבעיות האקוטיות עם מינויים בשירות המדינה בתקופת בחירות היא כי מדובר במינויים בלתי הפיכים ובכך הם קושרים את השר שנבחר: לדוגמה, אם ממנים מפכ"ל משטרה בתקופת בחירות, השר לביטחון שימונה אחרי הרכבת הממשלה יהיה "חייב" להשלים עם מינויו. אלא שכאן מסביר הרשקוביץ, כי היות ומודבר במנכ"ל – שהוא לפי הגדרה מינוי אישי - שר המשפטים הבא יוכל לפטר את המנכ"ל הנבחר על ידי אוחנה.

 

"הצוות התרשם מהסבריך כי מנכ"ל החדש יוכל להסתייע בדרג המקצועי של המשרד, באופן שיאפשר המשך הליכי עבודה תקינים", סיכם הרשקוביץ.

 

 

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

ב-23.7 פורסם ב"כלכליסט", שר המשפטים בממשלת המעבר אמיר אוחנה, הדיח את מנכ"לית המשרד אמי פלמור, ללא אישור של נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ כפי שנדרש בחוק. עוד נודע, כי רק יום לפי ההדחה פנה אוחנה לנציב וביקש לבחון את הדחתה של פלמור.כמו כן, הרשקוביץ מסביר כי אחת הבעיות האקוטיות עם מינויים בשירות המדינה בתקופת בחירות היא כי מדובר במינוים בלתי הפיכים ובכך הם קושרים את השר שנבחר: לדוגמה, אם ממנים מפכ"ל משטרה בתקופת בחירות, השר לביטחון שימונה אחרי הרכבת הממשלה יהיה "חייב" להשלים עם מינויו. אלא שכאן מסביר הרשקוביץ, כי היות ומודבר במנכ"ל – שהוא לפי הגדרה מינוי אישי - שר המשפטים הבא יוכל לפטר את המנכ"ל הנבחר על ידי אוחנה.

 

"הוועדה התרשמה מהסבריך כי מנכ"ל החדש יוכל להסתייע בדרג המקצועי של המשרד, באופן שיאפשר המשך הליכי עבודה תקינים", סיכם הרשקוביץ.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x