$
בארץ

קוטלר ביקש מפינטו: "קדם ההסכם הקיבוצי מול העובדים"

המנכ"ל החדש של בנק הפועלים, שצפוי להיכנס לתפקידו באוקטובר, ביקש מהמנכ"ל הפורש שלא להמתין לו - ולקדם את המו"מ המתנהל מול ועד העובדים

רחלי בינדמן 09:2504.08.19

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, אמנם צפוי לפרוש מתפקידו בעוד כחודשיים - אך בינתיים הוא מבקש 'לסגור קצוות': פינטו מקווה להשלים בתקופה הקרובה את המשא ומתן עם ועד העובדים, ולא להשאיר את החתימה על הסכם קיבוצי למחליפו דב קוטלר. זאת, אף על פי שהאחרון כבר החל לקיים פגישות בתוך הבנק וקיבל חדר משלו.

 

ל"כלכליסט" נודע כי קוטלר עצמו, יחד עם היו"ר עודד ערן פנו, לפינטו וביקשו שיקדם את המו"מ מול העובדים.

 

המנכ"ל הנכנס, דב קוטלר. לא מחכים לו המנכ"ל הנכנס, דב קוטלר. לא מחכים לו צילום: מקס מורון

 

צוות המשא ומתן מטעם הנהלת הבנק, בראשות מנהלת משאבי האנוש ויקי לוי, נועד ביום חמישי עם צוות המו"מ של ארגון העובדים והחל את הדיונים בנוגע להסכם השכר. ישיבת הפתיחה התקיימה בנוכחותו של מנכ"ל הבנק אריק פינטו. כמו כן, את הוועד הוביל היו"ר רוני גורפינקל, שמונה בעצמו רק לפני חודש. מפועלים נמסר כי "שני הצדדים סיכמו לעשות מאמץ כן כדי לנסות ולהשלים את המו"מ". נזכיר כי ההסכם צפוי להחתם לשלוש שנים, רטרואקטיבית, החל מינואר 2019.

 

פינטו. היה בעצמו יו"ר ועד העובדים פינטו. היה בעצמו יו"ר ועד העובדים צילום: עמית שעל

 

אם המו"מ יושלם לפני כניסתו של קוטלר לתפקיד, המשמעות היא הסכם מוגמר שישפיע מאוד על מאמצי ההתייעלות העתידיים של הבנק; לכן, סביר שקוטלר ירצה לאשר את ההסכם בטרם יחתם. נזכיר כי גם רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, השלימה חתימה על הסכם קיבוצי עם הוועד ערב פרישתה, והשאירה למחליפה הסכם חלוט.

 

שאלה פתוחה נוספת היא האם פינטו יספיק בזמן שעוד נותר לו בתפקיד לסגור גם את פרשת חקירת העלמות המס בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x