שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד הבריאות מתקפל: תוקף הרישיון הישן של מטופלי קנאביס יוארך עד לסוף השנה

בתוך כך, הוציא הנחייה המקלה במעבר בין ספקיות הקנאביס הרפואי. משרד הבריאות: "ההנחיה יצאה בגלל חוסר היענות של המגדלים להעביר סחורה לבתי המרקחת". המטופלים: "משרד הבריאות מתעשת. לצערנו לאחר שרבים כבר נפגעו"

צלי גרינברג 17:0901.08.19

משרד הבריאות שלח היום לספקיות הקנאביס הרפואי חוזר הנוגע לרישיונות לשימוש בקנאביס רפואי, בו הוא מפרט מספר הקלות בהנחיותיו הקודמות, וביניהן הארכת תוקף הרישיון הישן של המטופלים עד לסוף השנה והקלה במעבר של מטופלים בין ספקים, כך שייעשה בצורה מהירה ונוחה יותר.

 

בחוזר, שהגיע לידי כלכליסט, נכתב, כי "מטופל המחזיק ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג, מוארך בזאת תוקפו של הרישיון בידו עד ליום ה-31 לדצמבר 2019, ללא צורך בבקשה להארכה, והוא יכובד על ידי הספק שממו נקוב ברישיון עד לתאריך זה".

 

 

 

 

קנאביס קנאביס צילום: רויטרס

 

עוד נכתב בחוזר, כי כדי לעבור בין ספקים על המטופל "לקבל הסכמת הספק החלופי בכתב", וכי "הרישיון המוסב יימסר לספק החדש במועדי הגעתו ליק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות)". בהקשר זה נכתב עוד, כי הספק ממנו עובר המטופל יעביר את הרישיון, הבקשה למעבר והמסמך הנדרש ליק"ר, שיבצע הסבה ידנית של המטופל.

 

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי, אמרה לכלכליסט, כי "משרד הבריאות מתעשת דיו כדי לכל הפחות להבין שאין בידיו כרגע להוציא את רפורמת האסדרה החדשה לדרך, מבלי לפגוע בחולים הלכה למעשה. אם כי לצערנו הוא התעשת רק לאחר שכבר רבים מהם נפגעו. אנו תקווה שרוח זו של שפיות הדעת תבוא לידי ביטוי גם בתיקון הליקויים ברפורמה עצמה, ובעיקרם סימון המוצרים החסר ומחיריהם הדימיוניים - טרם החלתה בסוף השנה".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה, כי "ההנחיה יצאה בגלל חוסר היענות של המגדלים להעביר סחורה לבתי המרקחת. המשרד מבצע התאמות על מנת לענות על הצרכים ועל מנת לתת קדימות למטופלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x