$
בארץ

בתיווך ההסתדרות: עובדי המעבדות הרפואיות ישובו לעבודה סדירה

כבר בימים הקרובים הצדדים יתכנסו למו"מ בהשתתפות נציגי ההסתדרות והעובדים ונציגי משרדי האוצר והבריאות, וזאת מתוך מטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת

בילי פרנקל 15:5401.08.19

בתיווכו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, עובדי המעבדות שהחלו הבוקר (ה') בשביתה ארצית, ישהו את צעדיהם הארגוניים וישובו לעבודה סדירה. כבר בימים הקרובים הצדדים יתכנסו למו"מ בהשתתפות נציגי ההסתדרות והעובדים ונציגי משרדי האוצר והבריאות, וזאת מתוך מטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת.

 

מוקדם יותר הבוקר כ-3,000 עובדי המעבדות הרפואיות והמעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ החלו בשביתה, ועבדו במתכונת שבת בלבד. בשעה 10:00 החלו העבודים באסיפת הסברה והפגנה גדולה בסמוך לבניין אגף המעבדות, בבית החולים שיבא תל-השומר.

 

העובדים מתלוננים על עומסי עבודה חריגים, הנובעים מקושי לגייס עובדים ולשמרם בתנאי העבודה ובשכר הקיימים, העסקת עובדים באמצעות צורות העסקה העוקפות את ההסכמים הקיבוציים, ובשינויים ארגוניים המתווספים באופן חד-צדדי ומטילים משימות חדשות. בוועד העובדים מציינים שקריסת המעבדות הרפואיות הוכרה גם בדו"ח מבקר המדינה ועל ידי גורמים מקצועיים במערכת הבריאות.

 

 

 צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות

 

כחלק מהשביתה הופסקה פעילותן של כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות ומעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ. לא מתקיימות בדיקות מעבדה גם במרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית (לרבות בדיקות דם, שתן וכד'). השביתה משפיעה אף על עבודת חדרי הניתוח ועל בדיקות למאושפזים בבתי החולים. כמו כן כחלק מהשביתה לא יתקיימו בדיקות רבות הקשורות לבריאות הציבור, לרבות ניטור מחלות וזיהומים במים.

 

שביתת עובדי המעבדות הרפואיות שביתת עובדי המעבדות הרפואיות צילום באדיבות: אגף הדוברות בהסתדרות

 

 

לא תהיה פגיעה בפעילות המעבדות הקשורה לחדרי המיון, למחלקות טיפול נמרץ, פגים, אונקולוגיה ויחידות הפריון. בנוסף לכך, הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, בראשות אסתר אדמון, מפעילה ועדת חריגים שתדון בבקשות ספציפיות שיתקבלו להחרגת השביתה, ותאשר במקרה הצורך ולאחר הפעלת שיקול דעת מקצועי. בתום יום השביתה הראשון תתקיים הערכת מצב לגבי המשך הצעדים הארגוניים של העובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x