בארץ

בלעדי לכלכליסט

עצומת המטופלים בקנאביס רפואי: החזירו אותנו לתיקון עולם

במרץ האחרון כפה משרד הבריאות על 8,000 מטופלי תפרחות לעבור לספקיות אחרות, לאחר שלא אישור שיווק ומכירה על ידי תיקון עולם; המרוויחה העיקרית: BOL פארמה, שקלטה את רוב המטופלים. תיקון עולם: "פנינו למשרד בבקשה לקלוט חלק מהמטופלים כבר עתה, ממתינים לתגובה"

צלי גרינברג 09:3731.07.19

מטופלי קנאביס רפואי שקיבלו עד ה-15 לחודש מרץ האחרון טיפול באמצעות תפרחות מהמגדלת הוותיקה תיקון עולם, החלו בהחתמת עצומה להחזרתם לתיקון עולם; זאת לאחר שמשרד הבריאות, כך לטענתם, אינו מאפשר להם לחזור ולקבל את הטיפול לו הם התרגלו. במרץ כפה עליהם המשרד מעבר לספקיות אחרות, לאחר שלא אישר שיווק ומכירת תפרחות קנאביס רפואי על ידי תיקון עולם.

 

חממות קנאביס רפואי של תיקון עולם חממות קנאביס רפואי של תיקון עולם

 

רוב המטופלים נקלטו על ידי מגדלת קנאביס רפואי ותיקה אחרת – BOL פארמה, אשר ניסתה לצאת להנפקה במהלך יוני האחרון לפי שווי של מיליארד דולר בבורסת טורונטו, וכשלה בשל תנאי השוק הנוכחיים. הישארות המטופלים אצלה מאפשרת לה להמשיך עם תוכניותיה לנסות ולהנפיק שוב במהלך הרבעון האחרון של השנה, כמו גם להמשיך ולהחזיק בנתח השוק הגדול ביותר של מטופלי תפרחות בישראל.

 

אחדים מהמטופלים שנאלצו לעזוב את תיקון עולם במרץ האחרון פנו לבתי המשפט בדרישה להחזירם לתיקון עולם כספקית הקנאביס הרפואי לו הם זקוקים לטובת הטיפול. בעצומה, שהועלתה לאתרי האינטרנט ולפייסבוק ועליה חתומים כבר כמה מאות בני אדם, נכתב: "הוצע לנו לבחור ספק אחר, לעבור אליו, ובתום התקופה - מי שירצה יוכל לחזור לתיקון עולם. תיקון עולם הודיעה שהיא חוזרת לספק תפרחות. היא גם הודיעה שהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) לא מאפשרת לה להחזיר אליה את המטופלים שהועברו לחברות אחרות. בואו נזעק את זעקת המטופלים ונחתום על עצומה שתאפשר לנו לחזור ולקבל מוצר ראוי במחיר הוגן".

 

בתיקון עולם האמינו שהמטופלים יוכלו לשוב אליהם כבר ביולי השנה, כפי שפירסמו בחודש פברואר האחרון לקראת הפסקת מכירת התפרחות.

 

יש לציין כי ב-23 ליולי השנה אישר בית המשפט המחוזי בירושלים לאחד ממטופלי תיקון עולם שהועבר ל-BOL (שאיפה לחיים) לחזור חזרה לתיקון עולם, ובכך קבע תקדים המהווה בסיס עבור כלל 8,000 המטופלים שאולצו לעבור לספקיות אחרות.

 

מתיקון עולם נמסר כי: "אנו אכן מוצפים בפניות מטופלינו לשעבר המעוניינים לחזור ולרכוש את התפרחות והמוצרים שלנו, ובכך לקבל את טיפול הקנאביס הרפואי שהם התרגלו אליו באופן המיטבי ביותר עבורם. החברה פנתה למשרד הבריאות בבקשה לקלוט חלק ממטופלים אלו כבר עתה ובהתאם לכמות המלאי שבידיה, וממתינה להחלטת משרד הבריאות בנושא זה".

 

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x