$
בארץ

סמוטריץ' תומך בהשלמת הנמל החדש בחיפה: "ביטול התוכנית יגרום נזק אדיר למשק"

בחודשים האחרונים עיכבה ראשת העיר של חיפה עינת קליש רותם את הבנייה, בטענה שיש לתת עדיפות להקמת שדה תעופה בעיר; שר התחבורה דחה את טענותיה

ליאור גוטמן 20:3530.07.19

שר התחבורה הנכנס בצלאל סמוטריץ' החליט לתמוך בעמדת הפקידות המקצועית במשרד ובחברות הממשלתיות השונות, וקבע אתמול (ב') כי יתמוך רשמית בהשלמת הבנייה של הנמל הימי החדש באזור חיפה. הנמל אמור להיפתח ב-2021 כאשר המפעיל שלו היא SIPG הממשלתית הסינית שזכתה ב-2015 במכרז הלאומי להפעלתו לתקופה של 25 שנה.

 

בחודשים האחרונים עיכבה ראשת העיר של חיפה עינת קליש רותם את הבנייה שם, בטענה שיש להעדיף שדה תעופה בעיר על פני נמל שני, כאשר התוכנית להקמת הנמל כונתה על ידה כ"חלמאית".

 

כך או כך, סמוטריץ' קיים פגישה שם שמע את טענות הצדדים - עיריית חיפה מצד אחד וחברות הנמל מצד שני - ופסק שאין לעכב את בניית הנמל בשל הנזק האדיר לדבריו שייגרם למשק.

 

בצלאל סמוטריץ' בצלאל סמוטריץ' צילום: רויטרס

 

אנשי חברת נמלי ישראל הציגו בפגישה שנערכה אתמול את התקדמות העבודות שם, לטענו כי אם הפתיחה תידחה, המשק הישראלי ייפגע, ויהיה צורך לפצות את החברה הסינית.

 

בכירי רשות התעופה האזרחית טענו שהפתרון לחיפה הוא הקמת נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד, זאת גם בשל מגבלות נתיבי טיסה מעל המפרץ.

 

סמוטריץ' סיכם שגם אם חילופי שלטון מהווים אפשרות לבחינה נוספת של תוכניות עבר, יש להכיר לתפיסתו בחשיבות המשכיות קבלת ההחלטות בממשלה, מה שהוביל אותו כאמור למסקנה שפתיחת הנמל החדש שם לא תיעצר או תידחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x