$
בארץ

עובדי המעבדות במערכת הבריאות ישבתו ביום חמישי: "קורסים"

העובדים יעבדו במתכונת שבת בלבד - דבר שעלול להביא, בין היתר, לשיבושים בניתוחים; יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות: "מצד אחד המדינה הניפה כדגל את המלחמה בזיהומים, אך מצד שני היא מתנהלת בצורה הפוכה ומקשה על עובדי המעבדות המקצועיים והמסורים לבצע את מלאכתם"

אדריאן פילוט 19:1330.07.19

כ-3,000 עובדי המעבדות במערכת הבריאות יחלו בשביתה ביום חמישי. השביתה, שנערכת זו הפעם הראשונה מזה עשרות שנים, תכלול את כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות, מעבדות לבריאות הציבור ומרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: skeeze/Pixabay

 

העובדים, שמתריעים מפני קריסת המעבדות, מוחים על עומסי העבודה הקשים, קושי בגיוס ובשימור עובדים, ודפוסי העסקה בעייתיים הפוגעים בעובדים ובשירות הרפואי שהם מספקים לציבור

 

העובדים יעבדו במתכונת שבת בלבד. כחלק מהשביתה תופסק פעילותן של כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות ומעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ. כמו כן, לא יתקיימו בדיקות מעבדה גם במרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בעבודת חדרי הניתוח, ובבדיקות במכונים ולמאושפזים בבתי החולים.

 

אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, הודיעה למנהלי המעבדות כי השביתה תכלול את גם שירותי הפיקוח והניטור על מים, מזון ומחלות מדבקות. המשמעות היא הפסקת הבדיקות לניטור מי השתייה והמים בחופי הרחצה, בבריכות השחייה ובמקוואות; והפסקת הבדיקות לאיתור התפרצויות של מחלות, הרעלות מזון, ושיבושים בשירותים רבים נוספים.

 

לדברי אדמון, "הגיעו מים עד נפש, מצד אחד המדינה הניפה כדגל את המלחמה בזיהומים, אך מצד שני היא מתנהלת בצורה הפוכה ומקשה על עובדי המעבדות המקצועיים והמסורים לבצע את מלאכתם. אני קוראת לאנשי משרדי האוצר והבריאות להתעורר ולפתור את המשבר לפני שיהיה מאוחר מדי. בריאות הציבור מונחת פה על הכף. לא ייתכן שהמעבדות הרפואיות והמעבדות לבריאות הציבור קורסות, ואף גורם ממשלתי לא נותן על כך את הדעת ולא מוכן לשנות את המצב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x