$
בארץ

סוכם סופית: מפלגות הימין התאחדו, שקד תעמוד בראש

הבית היהודי והאיחוד הלאומי חתמו על התמודדות משותפת עם הימין החדש של שקד ובנט. עוצמה יהודית וזהות לא נכללות ברשימה המאוחדת - אך יוכלו לשריין מקומות בליכוד כמו בבחירות הקודמות. הימין החדש תקבל ארבעה מקומות בתשיעייה הראשונה. בנט ושקד התחייבו כי ימליצו על נתניהו

מורן אזולאי, ynet 17:1329.07.19

מפלגות הימין חתמו אחר הצהריים (ב'), אחרי דיונים קדחתניים, יל הסכם איחוד גדול בימין בהובלת יו"ר הימין החדש איילת שקד. השם המסתמן - "הימין המאוחד".

 

מפלגת הבית היהודי של שר החינוך רפי פרץ סיכמה יחד עם האיחוד הלאומי של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להתמודד יחד עם המפלגה החדשה של שקד ובנט. נכון לכרגע - עוצמה יהודית וזהות לא נכללות בהסכם.

 

ראשי האיחוד החדש ראשי האיחוד החדש

 

רשימת הימין המאוחד בבחירות, כפי שמסתמן כעת:

 

1.איילת שקד

‏2. רפי פרץ

‏3. בצלאל סמוטריץ׳

‏4. נפתלי בנט

‏5. מוטי יוגב

‏6. אופיר סופר

‏7. מתן כהנא

‏8. עידית סילמן

‏9. רוני ססובר

‏10. אורית סטרוק

 

הבית היהודי והאיחוד הלאומי רצו שהנציג הרביעי של הימין החדש ימוקם בעשירי ולא בתשיעי, אך דרישתם של שקד ובנט התקבלה וארבעת הראשונים בימין החדש ישובצו בתשיעייה הראשונה. שקד כאמור תוביל את הרשימה, ואחריה ישובצו רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט בראש הרשימה. הימין החדש יקבל את המקומות 7, 9, 11 ו-12. 

 

המפלגות סיכמו כי במשא ומתן הקואליציוני ידרשו לחוקק חוק נורבגי מרובע, כך שיוכלו להתפטר מהכנסת ולכהן רק כשרים. בנוסף, כפי שפרץ ביקש, הנהגת "הימין המאוחד" תנהל את המשא ומתן הקואליציוני עם נתניהו במשותף במטרה להמליץ עליו לאחר הבחירות.

  

עוד סוכם כי אנשי עוצמה יהודית או מפלגות הימין האחרות שיחליטו להצטרף - ישוריינו בליכוד כפי שח"כ אלי בן דהן שובץ במקום ה-28 בבחירות האחרונות.

 

בעקבות ההסכם שקד מסרה כי מדובר ב"בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי. איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו לפח". שקד הוסיפה כי "בשבועות האחרונים פעלתי לכך מסביב לשעון יחד עם שותפיי לדרך. הצלחנו. כעת פניי לחיבורים נוספים. בכוונתי להמשיך במאמצים לאחד גם את עוצמה יהודית וזהות. כולנו צריכים להיות בסיעה אחת גדולה. נמצה את מאמצי האחדות עד הדקה האחרונה".

  

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ אמר כי "שמרנו על ייצוג הולם של הציונות הדתית ברשימה המאוחדת. רצים יחד מנצחים יחד. יוצאים לדרך".

  

ראש הממשלה נתניהו פעל בימים האחרונים בניסיון ששתי המפלגות ירוצו בנפרד, ושפרץ לא יוותר על המקום הראשון לטובת שקד. אתמול פורסם כי גם רעייתו של פרץ, מיכל, הפעילה בתקופה האחרונה לחצים כבדים על בעלה כדי שלא יוותר על ראשות הרשימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x