$
בארץ

ח"כ רועי פולקמן מכולנו פורש מהכנסת ולא יתמודד בבחירות

בפוסט בפייסבוק כתב פולקמן: "הודעתי ליו"ר מפלגתי שאני מוותר על מקומי ברשימה לכנסת ה-22. את שאיפתי לעשות ולתרום לא מיציתי ואני משוכנע שאמצא את דרכי לעשייה למען הציבור גם בעתיד"

צבי זרחיה 17:4028.07.19

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, הודיע על פרישתו מהכנסת, ולא יתמודד בבחירות לכנסת ה-22. היום אישר בג"ץ את הסכם המיזוג ביו כולנו לבין הליכוד, ופולקמן העדיף לפרוש מאשר להתמודד ברשימת הליכוד.

 

פולקמן נעדר מההצבעות הסופיות על פיזור הכנסת ה-21. באחרונה התבקש יו"ר כולנו השר משה כחלון להזיז את פולקמן ולהציב במקומו את הח"כ לשעבר טלי פלסוקוב. היא היתה ראש עיריית ערד מטעם ישראל ביתנו ונועדה לסייע לליכוד בהשגת תמיכת העולים מברה"מ לשעבר.

  

רועי פולקמן רועי פולקמן צילום: יחצ

 

בין הצעות החוק הבולטות שהגיש פולקמן בכנסת ה-20 יחד עם ח"כ שלי יחימוביץ' היא הצעת "חוק המעאכרים" להסדרת השדלנות החוקית והבלתי חוקית מול כל רשויות השלטון. השניים לא הצליחו להשיג רוב בעד הצעת החוק והיא לא הועלתה להצבעה בקריאה הטרומית. כעת, שניהם פורשים מהכנסת וספק אם תקודם.

 

פולקמן כתב בפייסבוק בין השאר כי "מיד לאחר פיזור הכנסת והסיכום הראשוני בין הליכוד וכולנו על ריצה משותפת, שקלתי להודיע שאין בכוונתי להשתלב ברשימת הליכוד לכנסת ה-22. זאת למרות המקום שהוצע לי ברשימה. התבקשתי מצד חברי למפלגה לא למהר לקבל החלטות, וכך עשיתי. המתנתי לראות שאכן הדבר מנוי וגמור ומה יהיו המשמעויות. היום לאחר החלטת בית המשפט העליון העניין סופי. לפיכך הודעתי ליו"ר מפלגתי שאני מוותר על מקומי ברשימה לכנסת ה-22. את שאיפתי לעשות ולתרום לא מיציתי ואני משוכנע שאמצא את דרכי לעשייה למען הציבור גם בעתיד.

  

"אני עדיין סבור כי הדרך של ימין חברתי וממלכתי היא הדרך הפוליטית הנכונה עבור מדינת ישראל. אך מעבר לכך, נכונה פוליטיקה של עשייה, של העמקה ושל יסודיות. פוליטיקה של התנגדות לשיח אלים, בריוני וקיצוני, ושל חיפוש דרך האמצע ולא השוליים", כתב פולקמן.

 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון, אמר בתגובה לפרישת פולקמן: "ח"כ רועי פולקמן הוא אחת הדמויות המרכזיות בהצלחת המהפכה הכלכלית-חברתית שעברה על מדינת ישראל בשנים האחרונות. הוא מהפרלמנטרים המצטיינים שהכרתי, והייתה לי זכות גדולה לעבוד איתו בצורה הדוקה בארבע וחצי השנים האחרונות. רועי הוא שליח ציבור אמיתי וערכי, שמבין את חשיבות המוסדות הדמוקרטיים והקפיד לשמור עליהם, בן אדם חברתי שרואה תמיד לנגד עיניו אך ורק את טובת האזרח. רועי יחסר לי באופן אישי והוא יחסר לכנסת ישראל. אני מודה לו על עבודתו המסורה ובטוח שימשיך לתרום למדינת ישראל ולחברה הישראלית בהמשך הדרך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x