שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שריפה במתחם ה"מדעטק" בחיפה, עשרות דיירים פונו

דיירי שישה בניינים הסמוכים למתחם שכולל מוזיאון ובית ספר פונו מבתיהם, והרחובות הסמוכים נסגרו לתנועה. האש פרצה בנגרייה במתחם ומשם התפשטה, נבדק חשד להצתה. מוזיאון המדע והחלל לא נפגע בשלב זה

אחיה ראב"ד, ynet 11:4827.07.19

שריפה פרצה הבוקר (שבת) בשני מבנים במתחם "מדעטק" בשכונת הדר שבחיפה. צוותי כיבוי הוזעקו למקום, ועשרות דיירים פונו מבתיהם בבניינים הסמוכים למוקד השריפה. בשלב זה לא ידוע על נפגעים. 

 

 

 

השריפה פרצה בנגרייה ומשם התפשטה לקומות נוספות במבנה שבו היא נמצאת. מתחם ה"מדעטק" כולל את מבנה המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל - שכרגע לא נפגע, בנוסף למבני מינהלה וסדנאות, ובית הספר בסמ"ת שאינו פעיל בשנים האחרונות.

השריפה במתחם המדעטק בחיפה השריפה במתחם המדעטק בחיפה צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף

 

 

   צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף

 

 

 

   צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף

 

 

משירותי הכיבוי נמסר כי שני בניינים במקום בוערים, בקומה השנייה והשלישית, ועדיין לא הושגה שליטה. במשטרה אומרים כי דיירים פונו משישה בניינים הסמוכים למוקד השריפה. לדברי מפקד המשמרת בכיבוי האש, רב-רשף אהוד בן עזרא, הכוחות מנסים למנוע מהאש לעבור בין בנייני המתחם דרך המרתפים. בשירותי הכיבוי אמרו כי פעולות הכיבוי יימשכו עוד כמה שעות, עקב ההיקף של השריפה במבנים והצורך לפעול בצורה זהירה. 

 

עדיין לא ברור מה גרם לשריפה, אך בכבאות אומרים כי כל כיווני החקירה ייבדקו. בין השאר תיבדק האפשרות כי מדובר בהצתה, משום שעל פי העדויות והנתונים שהתגלו לכבאים, עם תחילת האירוע כבר הייתה בעירה בשני המבנים. עם זאת, נבדקים גם כיוונים אחרים כגון קצר חשמלי או כשל טכני אחר. 

 

כמו כן, במהלך הלילה התקבלו קריאות על מוקדי שריפה קטנים באזור שבו פרצה השריפה הבוקר, ונבדק אם יש קשר בין האירועים. מאידך, במסגרת בדיקת החשד להצתה, בשירותי הכיבוי בוחנים גם אם יש קשר לשריפה שהייתה בחודש שעבר במידעטק בחולון.

 

דיירי שאר הבתים ברחוב בלפור, לרבות בית אבות סמוך, הונחו לסגור חלונות בשל העשן הסמיך. הרחובות בלפור, ארלוזורוב, הרצל ויוסף נחסמו לתנועה, וחפ"ק הוקם ברחוב בלפור פינת יוסף. בעיריית חיפה פתחו את מתנ"ס הדר, ברחוב ירושלים 29, לטובת התושבים המבקשים להתפנות מבתיהם. 

 

מאיגוד ערים להגנת הסביבה נמסר כי בעקבות השריפה נרשמו עליות במזהמים בתחנות הניטור שקרובות לשכונת הדר. "כונן של האיגוד עושה את דרכו לשם, ואנחנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ונעדכן בהמשך", נמסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x