שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

BIRD ללקוחות: רוצים קורקינט? תנו תעודת זהות

החברה דורשת ממשתמשי הקורקינטים החשמליים שלה להעלות לאפליקציית בירד צילום תעודה מזהה שלהם כדי לוודא שגילם מעל 18: "צעד חיוני, על כולנו לכבד את הכללים"

תומר הדר 22:4523.07.19

BIRD תדרוש ממשתמשי הקורקינטים החשמליים להעלות לאפליקציית החברה צילום של תעודה מזהה שלהם (תעודת זהות, רישיון וכו') לפני השימוש בקורקינט - כך עולה מנוסח דיוור ששלחה מפעילת הקורקינט ללקוחותיה.

 

 

 

לפי נוסח הפניה ללקוחות החברה, "בחודשים האחרונים, אלפי כלים שלנו הפכו לזמינים ברחובות העיר תל אביב-יפו. כעת ויותר מתמיד, אנחנו חייבים לכבד את חוקי התנועה ואת כללי המרחב הציבורי, בפרט על ידי הימנעות מנסיעה על מדרכות וחניית הכלים בהתאם להנחיות. זהו צעד חיוני ועל כולנו לכבד את הכללים בעיר שלנו".

 

 

קורקינט של בירד קורקינט של בירד צילום: ינאי מנחם

 

 

בפועל, פניה זו של BIRD ללקוחותיה והדרישה להעלות לאפליקציה צילום של תעודה מזהה בטרם השימוש - מטילים מידה בלתי מבוטלת של אחריות על הרוכב, זאת במידה ועבר על התקנות של עיריית תל אביב.

 

BIRD אינה מציינת בפנייתה ללקוחות כי במקרה בו יושת קנס על החברה או שקורקינט יוחרם ידרשו לקוחותיה לשאת בעלויות - אך מציינת שהעלאת הצילום מיועדת לוודא כי גילו של הרוכב הוא מעל 18.

 

בנוסף שלחה BIRD למשתמשי החברה נוסח מלא של תקנות הרכיבה בישראל בכלל ובתל אביב בפרט - הכולל חיוב לרכב בכביש או בשבילי אופניים, חבישת קסדה, איסור רכיבה מתחת לגיל 18, איסור שימוש בטלפון סלולארי או באזניות והכללים להחניית קורקינטים במרחב הציבורי.

 

בנוסף קוראת BIRD למשתמשיה לדווח בעצמם לחברה על קורקינטים שחונים שלא כחוק. רק היום הודיעה עיריית תל אביב כי היא הופכת בפועל אלפי תושבי תל אביב למעין פקחים, זאת לאחר שהוסיפה לאפליקציית 106 את היכולת לדווח בזמן אמת על קורקינטים החונים שלא כחוק.

 

כזכור, ב-1 באוגוסט ייכנסו לתוקף תקנות הקורקינט של עיריית תל אביב, הקובעות בין היתר איסורים על הפעלת אזעקות קורקינט, מגבלה של 2,500 קורקינטים למפעיל והחובה לחנות באזורים יעודיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x