$
בארץ

השר אמיר אוחנה הדיח את מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור

שר המשפטים פנה לנציב שירות המדינה בבקשה למנות במקומה את אופיר כהן, ממייסדי העמותה למען משרתי המילואים. פלמור מונתה בזמן כהונתה של ציפי לבני, ונשארה בתפקיד תחת השרה איילת שקד; שקד: "אמי היא משרתת ציבור מסורה, מקצועית ומצויינת"

טובה צימוקי, ynet וצבי זרחיה 16:2323.07.19

שר המשפטים אמיר אוחנה הדיח את מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. אוחנה גם פנה לנציב שירות המדינה בבקשה למנות במקומה את אל"מ (מיל') אופיר כהן, ממייסדי העמותה למען משרתי המילואים. פלמור מונתה בזמן כהונתה של ציפי לבני, ונשארה בתפקיד תחת השרה איילת שקד.

 

 

יו״ר ״הימין החדש״ ושרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, אמרה כי ״אמי פלמור ניהלה את משרד המשפטים בתקופת כהונתי בצורה מקצועית ויעילה. במהלך כהונתי, ביצענו פעולות נרחבות לשיפור השירות לאזרח בכל מחלקות המשרד, לשילוב ולקידום אוכלוסיות מוחלשות, ולקידום המשרד כמשרד שמטרתו לקדם צדק והוגנות. אמי היא משרתת ציבור מסורה, מקצועית ומציוינת, ואני בטוחה שתצליח בכל תפקיד בו תכהן, במגזר הציבורי ובכלל״.

 

מימין אמיר אוחנה שר המשפטים ואמי פלמור מימין אמיר אוחנה שר המשפטים ואמי פלמור צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

 

 

על פי הנוהג, שר המשפטים יכול להחליף את מנכ"ל משרדו, משרה המוגדרת כ"משרת אמון", אולם במערכת המשפטית נהוג בדרך כלל להשאיר את המנכ"ל - שנחשב לגורם מקצועי - בתפקידו.

 

פלמור שירתה כמנכ"לית של שרות המשפטים ציפי לבני ואיילת שקד. האחרונה לא הדיחה אותה חרף לחצים כבדים מפעילי ימין.

 

עו"ד אמי פלמור נכנסה לתפקידה כמנכ"לית משרד המשפטים ב-2014, במקומו של ד"ר גיא רוטקוף.

 

פלמור, שמונתה לתפקיד על ידי שרת המשפטים ציפי לבני, כיהנה 15 שנים כראש מחלקת החנינות בפרקליטות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x