$
בארץ

יולי תמיר תעזוב את שנקר. יישום האיחוד עם אוני' ת"א יישאר לנשיא הבא

שרת החינוך לשעבר תסיים את תפקידה בעוד שנה, בתום שתי קדנציות. "אני עוזבת מוסד שממוצב היטב במדדים בינלאומיים", אמרה

שחר אילן 17:1921.07.19

שרת החינוך לשעבר פרופ' יולי תמיר פורשת מתפקידה כנשיאת "שנקר" לאחר שתי קדנציות ובתום עשור בתפקיד. משמעות הדבר היא שתמיר לא תוביל את תהליך האיחוד של המכללה עם אוניברסיטת תל אביב. היא תסיים את תפקידה בעוד שנה.

 

 

פרופ יולי תמיר הודיעה לחבר נאמנים על החלטתה לסיים את כהונתה השנייה כנשיאת שנקר בתחילת שנת הלימודים הקרובה. תמיר הסבירה ש"החוק מחייב אותי וצריך לבחור מי שיחליף אותי".

 

לדבריה "הקדנציה השנייה שלי הוקדשה לפיתוח המצוינות של שנקר. אני עוזבת מוסד שממוצב היטב במדדים בינלאומיים ובולט בתחומי של הנדסה, לימודים בינתחומיים, חדשנות וקשר עם התעשייה". היא הסבירה שהאיחוד עם תל אביב יוותר לטיפול הנשיא הבא כיוון שהאישור לאיחוד מהמועצה להשכלה גבוהה התמהמה.

פרופ' יולי תמיר פרופ' יולי תמיר צילום: ורדי כהנא

 

 

תמיר היא בעלת תואר דוקטור בפילוסופיה פוליטית מאוניברסיטת אוקספורד באנגליה וכיהנה כפרופסור בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת תל-אביב בין השנים 1999-1989. בשנת 1999 מונתה תמיר לתפקיד שרת העלייה והקליטה בממשלתו של אהוד ברק.

 

ב-2003 נבחרה לכנסת וב-2006 מונתה לשרת החינוך. במהלך כהונתה הובילה את רפורמת "אופק חדש" בשכר המורים ביסודי שהגדילה משמעותי את השכר לצד הגדלת שעות העבודה. ב-2009 נבחרה שוב לכנסת והייתה סגנית יו"ר. ב-2010 ועדת האיתור לנשיאות שנקר בחרה בתמיר לנשיאת המוסד והיא נכנסה לתפקיד לאחר שהתפטרה מהכנסת.

 

המיזוג יאפשר לקבל תואר דוקטור משנקר

 

המיזוג בין אוניברסיטת תל אביב לשנקר אמור לחזק את הצד הטכנולוגי והעיצובי של תל אביב מצד אחד ולאפשר הענקת תארי דוקטור בחוגים של שנקר. המגעים עליו התנהלו ב-2018. תמיר הסבירה אז ש"שנקר הגיעה לנקודת השיא שאליה מכללה יכולה להתפתח. תחומים מחקריים שונים חסומים בפנינו בשל מעמדנו כמכללה ואנחנו מפסידים יכולות מסוימות". לפיה, אם מיזוג שכזה יתממש, מסלולי הלימוד במוסד לא יסתכמו בתארים ראשון ושני.

 

סגל העובדים של שנקר הביע אז התנגדות לאיחוד. הוא טען שבין המניעים לאיחוד הרצון של אוניברסיטת תל אביב להשיג שליטה על שטח המכללה באזור היקר שליד מתחם בורסת היהלומים והרצון של תמיר להתמנות לנשיאת אוניברסיטת תל אביב. כיוון שלאוניברסיטה מונה לאחרונה נשיא חדש, זה בכל מקרה לא יקרה בשנים הקרובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x