$
בארץ

שלי יחימוביץ' הודיעה על פרישתה מהפוליטיקה

העיתונאית לשעבר, ששימשה בעבר כיו"ר האופוזיציה ועמדה גם בראש מפלגת העבודה, הודיעה כי החליטה לקחת פסק זמן מהפוליטיקה: "לפחות כרגע, מיציתי את האפקטיביות שלי". שר האוצר משה כחלון: "תחסרי מאוד למחנה החברתי בכנסת"

צבי זרחיה 17:4816.07.19

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', מי ששימשה בעבר כיו"ר מפלגת העבודה, פורשת מהפוליטיקה. כך היא הודיעה לפני זמן קצר בפוסט ארוך שהעלתה בפייסבוק. יחימוביץ תפרוש מהכנסת רק בסיום הכנסת ה-21 וכינון הכנסת ה-22, כלומר בתחילת אוקטובר.

 

 

 

 

 

 

"היי, זאת שלי, החלטתי לפרוש ולקחת פסק זמן מהפוליטיקה", כתבה יחימוביץ' בפוסט. "משפט אחד נוקב של הבן שלי, מתוך הרבה מלים שנאמרו בהתלבטויות הממושכות עם משפחה וחברים קרובים, הכריע את הכף: 'אני מרגיש שמיצית את היכולת שלך לשנות את השיח. אין ספק שאת יכולה עדיין לעשות טוב, אבל זה לא יהיה משנה מערכה כפי שהיה בעבר. יאללה אמא, תנוחי קצת.

 

"ואכן, זו השורה התחתונה", ממשיכה יחימוביץ', "לפחות כרגע, מיציתי את האפקטיביות שלי בפוליטיקה".

 

ביחס לשאלה לאן פניה מסבירה יחימוביץ' בפוסט: "מה אני הולכת לעשות? המון דברים, שאמנה רק את מקצתם, הפחות פרטיים: לכתוב מאמרי עומק בסוגיות שמרתקות אותי ודורשות ניסוח מחודש - כלכלה, תקשורת, פמיניזם, תרבות, דמוקרטיה, לאומיות, זהויות, אוכל, פנטסיה, מד"ב.

 

"מתכוונת לכתוב שני ספרים. ספר עיון נוסף, ורומן נוסף. את שניהם התחלתי, לא מצאתי פנאי נפשי לסיים אותם. כנראה שאמשיך ללמד ולהרצות כדי לבאר את המציאות על פי תפיסתי".

 

יחימוביץ היתה עיתונאית בכירה בחדשות ערוץ 2 לפני שנבחרה לכנסת במרץ 2006. היא נחשבת למחוקקת פוריה, ו- 69 חוקים שיזמה, רובם בענייני כלכלה, חברה, שוויון, מנהל תקין וטוהר המידות - נכנסו לספר החוקים.

 

על השאלה אם מדובר בפסק זמן זמני או בפרישה מוחלטת, עונה יחימוביץ' גם: "אני נפרדת לפי שעה מהפוליטיקה, ויתכן שאשוב, אם כי איני בטוחה בכך. בכל מקרה, אני בוודאי לא נפרדת מקבוצה גדולה, יפה ומרשימה של חברים ושותפים לדרך שהיתה לי הזכות להכיר".

 

במהלך השנים סירבה יחימוביץ' שוב ושוב להצעות נתניהו להצטרף לממשלתו ולכהן כשרה, אך מילאה תפקידים בכירים בכנסת, בהם יו"ר ועדת האתיקה, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ויו"ר האופוזיציה.

 

עיקר עבודתה הפרלמנטרית היה בוועדת הכספים ובוועדת החוץ והביטחון. כמו כן עמדה בראש ועדת המשנה החסויה לענייני חוץ וביטחון של ביקורת המדינה. 

 

יחימוביץ': "החלטה שמתבשלת כבר יותר משנה"

 

במסיבת עיתונאים שכינסה הערב בכנסת היא אמרה כי "מדובר בהחלטה שהיא אישית , היא מתבשלת אצלי כבר יותר משנה".

 

לדבריה, "לפוליטיקה יש ערך כשהיא רק כלי ולא מטרה בשביל עצמה. התקופה המטורפת של מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות, השנה התמימה שבה אין עשייה אלא רק פוליטיקה, הגודש הזה של העיסוק בפוליטיקה לשם פוליטיקה התיש אותי וגרם לי לסוג של שחיקה ואובדן האנרגיה. שליח ציבור לא יכול לשרת בלי 100% התמסרות להט ואנרגיות. מגיע לו שלא אעבוד בחצי כוח".

 

יחימוביץ' הוסיפה כי היא "לא עוברת לשום מפלגה, מאמינה במפלגה ואעשה הכל להצלחתה ולהצלחתו של עמיר פרץ". היא לא פירטה באופן קונקרטי לאן מועדות פניה.

 

כחלון מפרגן: "תחסרי מאוד למחנה החברתי"

 

בציוץ שהעלה לטוויטר שר האוצר משה כחלון הוא נפרד מיחימוביץ': "הי שלי, זה משה. לאורך השנים היית חברה ושותפה לחלק מהדרך. פעלת תמיד מתוך ערכיות, יושרה, ענייניות ודאגה לחלש. דוגמא לכך היא חוק שכר הבכירים שחוקקנו יחד - שאין ערכי, מוסרי וצודק ממנו. את תחסרי מאוד למחנה החברתי בכנסת". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x