$
בארץ

הכסף לפני הרוח

משרד הביטחון סוחט עוד מענקים כדי להקים את הטורבינות ברמת הגולן

ליאור גוטמן 06:5315.07.19

ראש מטה הדיור הלאומי זאב בילסקי פנה לראשי משרד האנרגיה בבקשה שיעזרו לו להתגבר על הקשיים שמשרד הביטחון מערים בפני היזמים בדרך להקמת טורבינות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן - כך נודע ל”כלכליסט”. הכוונה היא בין השאר למענקים ממשרד האנרגיה שמשרד הביטחון דורש כדי לקדם את הפרויקט אך משרד האנרגיה מסרב להעמיד.  

ראש מטה הדיור זאב בילסקי ראש מטה הדיור זאב בילסקי צילום: עמית שעל

 

"קשה לי להתמודד מול משרד הביטחון בכמה חזיתות. אנא שחררו את חזית הטורבינות”, כותב בילסקי, שהוא גם יו”ר הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות. בילסקי מחדד כי "משרד הביטחון מהווה את החסם האחרון בדרך להגשמת החלטת הממשלה בנושא ייצור חשמל ירוק". את פנייתו שלח בילסקי גם לראש אגף תקציבים, החשב הכללי, מנכ”ל משרד הביטחון וסגן הרמטכ"ל, אולי מאחד מהם תבוא הישועה.

 

כפי שנחשף באפריל ב”כלכליסט”, משרד הביטחון דרש, וקיבל, מענק מיוחד של כ־230 מיליון שקל כדי לשדרג את מערכות ההתראה שלו, מענק שבו התנה את הקמת טורבינות הרוח ברמת הגולן. עתה דורש משרד הביטחון מימון מיוחד בכל פעם שיקום פרויקט חדש בגולן — דרישה שמשרדי האנרגיה והאוצר דוחים. לכן הודיע משרד הביטחון לאחרונה שהוא מפסיק לקדם פרויקטים.

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: “המשרד השקיע מאמצים כדי להבטיח את מרכיבי הביטחון החיוניים לפרויקט. משרד האנרגיה הבהיר לאחרונה כי הוא נסוג מתמיכתו ביישום המענה המערכתי שעליו עבדו משרדי הממשלה. בתנאים אלו, לא ניתן יהיה לקדם את הפרויקט”.

 

בילסקי מסר בתגובה: “אני מקווה שיגיעו להסכמות מהר ככל האפשר”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x