שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הירי מעזה התחדש: פצצות מרגמה לאשכול וחוף אשקלון

סוף לשקט בעוטף עזה: נפילה בשטח פתוח, כנראה של פצצת מרגמה, יממה לאחר שצה"ל ירה למוות בפעיל ריסון של חמאס - ואחר כך מסר כי הירי נבע מאי-הבנה. בחמאס איימו בנקמה, והירי אירע בזמן שמשלחת התיווך המצרית הייתה ברצועה

ynet 22:1612.07.19

ירי מרצועת עזה, אחרי כמה ימים של שקט בעוטף: מעט לפני השעה 22:00 בערב נשמעה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים במועצת אשכול. תוך זמן קצר אמרו בצה"ל כי זוהה שיגור בודד משטח הרצועה. במועצת אשכול מסרו על נפילה בשטח פתוח, ככל הנראה של פצצת מרגמה. פחות משעה וחצי לאחר מכן נשמע פיצוץ במועצת חוף אשקלון, ללא אזעקה שקדמה לפיצוץ. ובצה"ל מסרו כי אכן זוהה שיגור ולא הופעלה התרעה ביישובים מכיוון שלא נשקפה להם סכנה.

 

כל זאת, על רקע המתיחות הגדולה בדרום, לאחר שפעיל ריסון של חמאס נהרג אתמול מירי צה"ל - ובזמן שמשלחת מצרית נמצאת בעזה לפגישות עם הנהגת חמאס. איש לא נפגע מהירי מעזה, ולא נגרם נזק. אין הנחיות מיוחדות לתושבים.

 

   

מוקדם יותרת הערב הפגינו יותר מ-6,000 פלסטינים בכמה מוקדים בגבול, במסגרת קמפיין צעדות השיבה. הם יידו אבנים לעבר הגדר וחלקם ניסו לחבל בה. חלק מהם יידו גם מטעני חבלה לעבר הגבול. כמה חשודים חצו את הגדר בדרום הרצועה וחזרו לשטח העזתי כעבור זמן קצר. כוחות צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. על רקע המתיחות, נפרסה בימים האחרונה סוללת כיפת ברזל, והפריסה הושלמה היום. מדובר בסוללה אחת נוספת, מעבר לסוללות המוצבות באורח קבע באזור.

    

אתמול הודיע צה"ל כי מתחקיר ראשוני של התקרית בגבול הרצועה, שבה נורה למוות איש מנגנוני הביטחון של חמאס מוחמד אל-אדהם, עולה כי היא נגרמה כנראה מאי-הבנה. מדובר צה"ל נמסר כי "שני פלסטינים הגיעו למרחב הגדר הבוקר בצפון הרצועה ובעקבותיהם פעיל ריסון של חמאס, שאמור להרחיקם חזרה לרצועה במקרים מסוג זה. כוח צה"ל שהוקפץ למקום זיהה את פעיל הריסון כמחבל ופתח בירי לכיוונו. הירי בוצע ככל הנראה כתוצאה מאי הבנה ויתוחקר".

 

היום נאם למפגינים בצעדות השיבה בכיר חמאס פתחי חמאד ואיים: "למרות ההתנצלות הישראלית, ננקום על הרג הפעיל הצבאי אתמול". חמאד, השייך לזרם הנצי בחמאס ומוקד כוחו בצפון הרצועה, הוסיף כי "חמאס ייתן לישראל ארכה של שבוע ימים ליישום ההבנות ההסדרה ואם לא ייושמו - ישובו צעירי עזה להתעמת עם ישראל". עוד לפני כן נכנסה לרצועה משלחת של בכירי המודיעין המצרי על מנת לדון עם הנהגת חמאס בנוגע להסדרה מול ישראל ובנוגע לניסיונות הפיוס מול פתח.

  

שלשום ערך חמאס תרגיל צבאי גדול, שבמסגרתו השתתפו כל פעילי הזרועות הצבאיות בעזה. במסגרת התרגיל נסגרו כל המעברים היבשתיים ונאסרה יציאת דייגים לים. התרגיל התקיים על רקע חשיפת תוואי מנהרה נוסף ברצועת עזה. המנהרה התגלתה בצד הישראלי של גדר המערכת, או בקרבתו, בדרום הרצועה.

 

 

שיגור מעזה שיגור מעזה צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x