$
בארץ

תמר זנדברג זכתה במקום הראשון בפריימריז במרצ

תשמש כמספר 2 של היו"ר ניצן הורוביץ; אחריה ברשימה: אילן גילאון, עיסאווי פריג', מוסי רז, מיכל רוזין, גבי לסקי, עלי סלאלחה, מהרטה ברוך ויניב שגיא; היום נמשכו המגעים בגוש המרכז-שמאל בנוגע לאפשרות לריצה משותפת בבחירות הקרובות

צבי זרחיה 23:2511.07.19

ועידת מרצ בחרה הערב (ה') את מועמדיה לכנסת ה-22: במקום הראשון נבחרה הח"כית תמר זנדברג, שתשמש כמספר 2 של היו"ר ניצן הורוביץ שהדיח אותה בבחירות האחרונות לראשות המפלגה, ואחריה הח"כ אילן גילאון, הח"כ עיסאווי פריג', הח"כ לשעבר מוסי רז, הח"כית מיכל רוזין, גבי לסקי, הח"כ עלי סלאלחה, מהרטה ברוך ויניב שגיא.

 

 

 

הקלפיות נסגרו בשעה 22:00 כש-85.3% מבעלי זכות הבחירה מבין כ-1,000 חברי הועידה השתתפו בבחירות.

 

תמר זנדברג תמר זנדברג צילום: עומר מסינגר

 

למרצ יש בכנסת היוצאת ארבעה חברי כנסת. לנוכח בחירתו של הורוביץ ליו"ר המפלגה ולמקום הראשון ברשימה, אם מרצ לא תעלה בכוחה האלקטורלי בכנסת ה-22 אזי מחוץ לכנסת הבאה יהיו הח"כים רוזין וסלאלחה.

 

הורוביץ אמר הלילה עם הצגת הרשימה כי "יש לנו נבחרת מצוינת, מנוסה ובה פרלמנטרים מצטיינים, נשים וגברים, יהודים וערבים, מהמרכז והפריפריה. הציבור התפכח מאשליות הבחירות הקודמות, השמאל התעורר, מתחזק וחוזר הביתה. זה ניכר היום באחוז ההצבעה, בשטח, באלפי פניות שאנחנו מקבלים ובפעילות בכל הארץ".

 

ניצן הורוביץ ניצן הורוביץ צילום: טל שחר

 

הערב נפגש הורוביץ עם יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ. הפגישה נערכה בלשכתו של גנץ בתל אביב. במרצ שוקלים השתתפות ברשימה משותפת עם העבודה או עם אהוד ברק (ישראל הדמוקרטית). הבוקר נפגשה ציפי ליבני עם יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ.

 

הורוביץ התייחס למגעים הפוליטיים ואמר כי "אנחנו מקיימים שיחות עם כולם, אנחנו מדברים עם פרץ ומפלגת העבודה, וגם עם גורמים נוספים, כולל ברק - והמגעים האלה יימשכו. אני הראשון שתמך בריצה משותפת, אבל האחריות שלי כלפי הבוחרים שלנו וכלפי מחנה השמאל היא קודם כל להיות קול ברור שמביע את הערכים והרצונות והשאיפות שלהם שנמצאים בנפשם. נבחן כל שותפות פוליטית על פי הדרך שבה היא תשפיע על החיים האמיתיים, של אנשים בשר ודם, ולא רק על משחק הכיסאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x