$
בארץ

כחלון מתמזג עם הליכוד: ביהמ"ש דחה העתירה למניעת שריון הח"כים של כולנו

שופט המחוזי מגן אלטוביה דחה את העתירה שהגישו חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר: "לא מצאתי לנכון להתערב בהכרעת בית הדין של הליכוד"

צבי זרחיה 23:3610.07.19

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב מגן אלטוביה דחה הערב העתירה למנוע את מיזוגם של ארבעת חברי הכנסת של כולנו ברשימת הליכוד לכנסת ה-22. העתירה הוגשה על ידי חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר (ליכוד) שצפויים להידחק אחרונית עקב שילוב חברי הכנסת של כולנו.

 

כעת, לאחר שבית המשפט דחה את העתירה, כמו גם בית הדין של התנועה - סלולה הדרך בפניהם של שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, שרת השיכון יפעת שאשא ביטון וח"כ רועי פולקמן להשתבץ ברשימת הליכוד במקומות ה-5-עד 35 .

 

בהסכמה בין כחלון לנתניהו שאושרה על ידי מזכירות הליכוד גם סוכם שארבעה שרים מהרשימה המשותפת יתפטרו על מנת לאפשר "חוק נורבגי" מרובע שיקפיץ 4 ח"כים.

 

שופט בית המשפט המחוזי מגן אלטוביה לא מצא לנכון להתערב בהכרעת בית הדין של הליכוד. לדבריו, "עיקרון אי ההתערבות יוצר את הרציונל שלו, מהחזקה שחברי הארגון קיבלו על עצמם הכרעות הטריבונלים הפנימיים של הארגון ואת דרך מיצוי זכויותיהם באמצעות אורגנים אלה. אין מקום להתערבות בית המשפט מקום שההכרעה אינה לרוחם. בית המשפט מתערב במקרי קיצון שהם החרגה מסמכות ופגיעה בכללי הצדק, הטבעי. אין מקום ששיקול הדעת של הטריבונל השיפוטי הפנימי יוחלף בשיקול הדעת של בית המשפט גם כאשר אין דעת בית המשפט נוחה מאופן הפעלת שיקול הדעת וזאת כאמור בכפוף לעמידה בכללי הצדק הטבעי ואי חריגה מסמכות".

 

 

משה כחלון משה כחלון צילום: משה מילנר, לע"מ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x