שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברות הקנאביס נגד משרד הבריאות: "פיקוח מחירים רק יפגע בחולים בישראל"

החברות מגיבות לפניית מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לוועדת המחירים להטלת פיקוח מחירים על הקנאביס הרפואי שנחשפה בכלכליסט. לטענתן, פיקוח מחירים יגרום לסגירת אתרי הייצור בישראל

צלי גרינברג 20:3609.07.19

חברות הקנאביס הרפואי לא מוכנות לקבל את כוונת משרד הבריאות להחיל פיקוח מחירים בתחום, שנחשפה מוקדם יותר היום בכלכליסט.

 

 

 

על רקע פניית מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לוועדת המחירים הבין משרדית כדי להתחיל בתהליך פיקוח המחירים על הקנאביס הרפואי, השיב לו פורום חברות הקנאביס בהתאחדות התעשיינים בחריפות.

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: אוראל כהן

 

"הדרך הבטוחה לפגוע במהפכת הקנאביס היא להטיל פיקוח על המחירים בטרם תאושר פתיחת השוק לייצוא", כתבו לבר סימן טוב חברי הפורום. "אנחנו מציעים למשרדי הממשלה לדבר בינם לבין עצמם, שכן אם דורשים מהחברות למכור בישראל במחירי הפסד ומגבילים את יכולת הייצוא שלהן, המשמעות תהיה סגירת אתרי הייצור ופגיעה בחולים הישראלים הזקוקים לקנאביס".

 

עוד טענו החברות כי "מחירי הקנאביס בישראל הם מהזולים בעולם. המחירים באירופה יקרים היום עד פי ארבע מאשר בישראל. ההסדרה החדשה העלתה את רף האיכות של המוצרים שנמכרים, אך גם העלתה באופן ישיר את העלויות, בשל הוספת גורמי ביניים להסדרה כמפיצים ובתי מרקחת. במצב זה הגבלת המחירים שמוצעת על ידי משרד הבריאות תדרוש מהמגדלים והיצרנים למכור במחירי הפסד".

 

כזכור, במסגרת פנייתו לוועדה לפיקוח על המחירים הציע בר סימן טוב להטיל הגבלת מחירים של עד כ-500 שקל על הקנאביס הרפואי למטופלים הצורכים עד 50 גרם לחודש. החברות טוענות כי מחיר זה אינו אפשרי תחת האסדרה החדשה שאותה כופה המשרד על היצרניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x