$
בארץ

יאיר סרוסי, ציון קינן ובכירים נוספים לשעבר בבנק הפועלים ישיבו 15.6 מיליון שקל על אשראי שניתן לנוחי דנקנר

בית המשפט המחוזי בת"א אישר הסדר פשרה בתביעה שהוגשה נגד 20 בכירים לשעבר, בהם היו"ר לשעבר דני דנקנר והדירקטורים אפרת פלד, פנינה דבורין ואמנון דיק. בתביעה נטען כי הבכירים אישרו הלוואות בגובה 150 מיליון שקל לחברות פרטיות של דנקנר ללא בטחונות. חברת הביטוח של הבכירים תשלם את הסכום. השופטת: "מקרה תקדימי"

תומר גנון 18:1609.07.19

20 בכירים לשעבר בבנק הפועלים ישיבו 15.6 מיליון שקלים במסגרת הסדר פשרה בתביעה על מתן אשראי של 150 מיליון שקל ללא בטחונות לחברות פרטיות של איש העסקים, נוחי דנקנר.

 

 

 

חברת הביטוח תשלם את הסכום במקום הנתבעים: דירקטורים ונושאי משרה לשעבר, ובהם היו"רים לשעבר יאיר סרוסי ודני דנקנר; המנכ"ל לשעבר ציון קינן, וכן דירקטורים כגון אפרת פלד, פנינה דבורין, נחמה רונן ואמנון דיק.

 

 

נוחי דנקנר בבית המשפט נוחי דנקנר בבית המשפט צילום: אוהד צויגנברג

 

 

פסק דין שפרסמה היום שופטת המחלקה הכללית בבית המשפט המחוזי בת"א רות רונן נולד בעקבות שתי תביעות ייצוגיות שהגיש שי נשר , סוכן הטאלנטים ובעל מניות בבנק הפועלים שיוצג על ידי עורכי הדין רנן גרשט ואופיר נאור. שתי התביעות אוחדו לתביעה אחת, שבמסגרתה הושג הסדר הפשרה.

 

הרקע לתביעה, שכאמור הושג בה הסדר פשרה, הוא שתי הלוואות בסך כולל של 150 מיליון שקל שהעניק הבנק במרץ 2009 ובינואר 2011 לחברת טומהוק שבשליטת דנקנר, המרצה כיום עונש של שלוש שנות מאסר על הרצת מניות אי.די.בי אחזקות. הלוואות שניתנו לפי התביעה "באופן מדהים וחריג ללא שום ביטחונות".

 

"יש להביא בחשבון את העובדה שמדובר במקרה תקדימי שבו מפצים נושאי משרה בבנק את הבנק ביחס להחלטה להעמיד אשראי שלא עלתה יפה", כתבה רונן בפסק הדין.

 

השופטת פירטה את מכלול השיקולים שלה לאישור הפשרה וכתבה בין היתר כי: "יש לקחת בחשבון את האפשרות שטענה בדבר ניגוד עניינים של חלק מחברי הדירקטוריון הייתה מתקבלת (חלק מחברי דירקטוריון הפועלים ישבו גם בדירקטוריונים של קבוצת אי.די.בי - ת"ג), ואת ההשלכה של טענה אפשרית כזו (שהמשיבים כפרו בה) מול יתר טענות ההגנה של המשיבים".

 

עוד הוסיפה רונן כי "יש להביא בחשבון את הוודאות של התשלום, את העובדה שהבנק יקבל אותו כבר עתה ולא בסוף ההליך, ואת החיסכון במשאבי הבנק שלא יצטרך לנהל את התביעה לגופה". רונן קבעה בנוסף כי נשר יקבל 600 אלף שקל כגמול למבקש, ועורכי דינו נאור וגרשט יקבלו שרכה טרחה 2.4 מיליון שקל.

 

את בנק הפועלים ייצגו עורכי הדין פיני רובין, ירון אלכאווי, אמנון ביס והלה סבח ממשרד גורנציקי ושות'. את הבכירים ייצג עו"ד צבי אגמון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x