$
בארץ

מכשול תקציבי: משרד החינוך דורש מיליארדים כתנאי לפיקוח על מעונות היום

היום הודיע רה"מ נתניהו שהפיקוח על מעונות היום יעבור ממשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך, אלא ששם דורשים תוספת תקציב שנתית קבועה של 2.7 מיליארד שקל ותוספת חד-פעמית של 5.2 מיליארד שקל. השר פרץ: "ללא תקצוב הולם המשרד לא יוכל לעמוד בסטנדרט המצופה ממנו"

שחר אילן 22:3008.07.19

מכשול תקציבי קשה בדרך ליישום הבטחת ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר את מעונות היום ממשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך. משרד החינוך בראשות השר רפי פרץ דורש תוספת תקציב חד-פעמית של 5.2 מיליארד לקליטת מעונות היום ותוספת שנתית קבועה של 2.7 מיליארד לבסיס התקציב.

 

 

הסיכוי שהמשרד יקבל אפילו חלק קטן מזה בתקופה של צורך לכסות גירעון של 20 מיליארד נראה קלוש מאוד. פרץ הקים צוות בראשות מנכ"ל המשרד שמואל אבואב לניהול משא ומתן עם האוצר על המשמעויות הכספיות של המהלך.

 

ראש הממשלה ופרץ נפגשו הערב (ב') לדון בתוכניות להעברת המעונות. פרץ העריך שכרבע מ-550 אלף הילדים בגילאי 0-3 נמצאים בבית או במסגרות לא מפוקחות. היום נמצאים במעונות (לא כולל משפחתונים) כ-120 אלף ילדים.

שר החינוך רפי פרץ שר החינוך רפי פרץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

המשרד מבקש תוספת תקציב קבועה של חצי מיליארד שקל להקמת מערך רישוי ופיקוח למעונות בהיקף של 175 תקנים. כן הוא דורש תוספת תקציב שנתית של חצי מיליארד שקל ותוספת חד-פעמית של 700 מיליון שקל להגדלת מספר הגננות והסייעות וחידוש מבנים ושיפוצים. עוד תוספת שנתית של 1.6 מיליארד שקל ותוספת חד-פעמית של 4.5 מיליארד שקל מיועדים להקמה והפעלה של מעונות ציבוריים למאה אלף ילדים נוספים.

 

השר פרץ אמר ש"העברת האחריות על חינוך הגיל הרך למשרד החינוך לא יכולה להיעשות כהעברת בעלות בעלמא". לדבריו, "משרד החינוך מוכן ונחוש לקבל אחריות על חינוך הגיל הרך. אנו רואים בחינוך הגיל הרך מהפכה של ממש ולקיחת אחריות של המדינה על החינוך החל מגיל לידה. אבל המשאבים הנדרשים לשם מהלך זה הינם קריטיים להצלחתו. ללא תקצוב הולם משרד החינוך לא יוכל לעמוד בסטנדרט המצופה ממנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x