$
בארץ

אהוד ברק בחר שם למפלגתו: "ישראל דמוקרטית"

שבועיים לאחר שהודיע על חזרתו לחיים הפוליטיים, חשף ראש הממשלה לשעבר כי מפלגתו החדשה תיקרא "ישראל דמוקרטית". הוא הסביר: "מדינת ישראל נמצאת רגע לפני פירוק מוחלט של הדמוקרטיה הישראלית"

יובל קרני ושירות כלכליסט 19:4606.07.19

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק חשף הערב (שבת) כי מפלגתו החדשה תיקרא "ישראל דמוקרטית". מחר תעלה המפלגה בקמפיין דיגיטל וחוצות בהיקף ארצי עם הסלוגן: "מדינת נתניהו או מדינת ישראל".

 

 

  

ברק אמר כי "מדינת ישראל נמצאת רגע לפני פירוק מוחלט של הדמוקרטיה הישראלית. רגע לפני שאנחנו מוותרים על כל מי ומה שאנחנו. זה איום אסטרטגי לא פחות גדול מהאיום האיראני. הבחירה של כל אחת ואחד מאיתנו היא בין מדינת ישראל או מדינת נתניהו. בין ריסוק הדמוקרטיה הישראלית, פגיעה מכוונת בשלטון החוק, בבית המשפט ובמשטרת ישראל, בין רמיסה מוחלטת של הממלכתיות והסולידריות הישראלית – לבין המדינה היהודית והדמוקרטית שישראל צריכה, ראויה ויכולה להיות. עכשיו הזמן להחזיר את התקווה והאומץ לישראל, להתאחד ולהחזיר את ישראל לפסים". 

 

אהוד ברק אהוד ברק צילום: עמית שעל

 

 

בשבוע האחרון הצטרפה למפלגה החדשה נעה רוטמן (בן ארצי), נכדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. לדבריה, היא קיבלה את ההחלטה להיכנס לפוליטיקה כיוון ש"אי אפשר עוד לשבת מנגד. אני מכירה מקרוב, מקרוב מאוד, את מחיר השנאה וההסתה. אסור להשלים עם ההקצנה בחברה הישראלית והיא איננה גזירת גורל".

 

קודם לכן הצטרף לברק יאיא פינק, איש העבודה שנבחר במקום ה-8 בפריימריז האחרונים של המפלגה. בנוסף, ברק נפגש בתחילת השבוע עם יריבו הפוליטי אלדד יניב והשניים סיכמו על פיוס. לפני כשבועיים, כשהודיע על חזרתו לחיים הפוליטיים, הוצגו המצטרפים הראשונים לברק: סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן, מספר 2 במפלגתה של אורלי לוי, יפעת ביטון, והמיליארדר קובי ריכטר.

 

בראיון מקיף למוסף כלכליסט בסוף השבוע סיפר ריכטר על הסיבות שהובילו אותו להצטרף לרשימתו של ברק והצהיר: "ברק יודע עם מי יש לו עסק, אני לא הטיפוס שזורקים בצד הדרך. לא יעזו לעשות זאת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x