$
בארץ

בכיר במשרד העבודה במתקפה חריגה על נפתלי בנט: "איפה היית שבע שנים?"

הממונה על התעסוקה במשרד העבודה והרווחה מרדכי אלישע נכנס באופן חריג למגרש הפוליטי והגיב על טענת בנט שלפיה השר כץ טירפד את העברת מעונות היום ממשרד העבודה למשרד החינוך: "אתה משתמש במעונות היום לגיוס קולות. למה לא קידמת את הנושא, איפה היית כל השנים?"

שחר אילן 13:2605.07.19

הממונה על זרוע התעסוקה במשרד העבודה והרווחה מרדכי אלישע יוצא במתקפה חריגה על שר החינוך לשעבר נפתלי בנט ואומר שלא עשה דבר בעניין מעונות היום. "שבע שנים הנושא היה באחריותך או הוצע שיהיה. אם זה חשוב לך למה לא קידמת את הנושא, איפה היית כל השנים"? אלישע כתב את הדברים בתגובה בפייסבוק לפוסט של בנט כי מעונות היום צריכים לעבור ממשרד העבודה הורווחה למשרד החינוך וכי שר העבודה והרווחה חיים כץ מהליכוד טרפד זאת. התקפה של פקיד בכיר על פוליטיקאי היא אירוע חריג למדי.

 

 

בנט היה שר הכלכלה בין השנים 2013 ל-2015 ואחר כך שימש כשר החינוך עד לאחרונה. במשרד הכלכלה הוא היה אחראי לזרוע התעסוקה ובתוכה למעונות היום. אחר כך עברו המעונות יחד עם זרוע התעסוקה למשרד העבודה והרווחה ולא למשרד החינוך. בהתחלה זה היה כי השר כץ דרש לקבל אותן ואחר כך כץ הסכים לוותר על המעונות לטובת משרד חינוך, אבל בנט לא הסכים לקבל אותם ללא תוספת תקציב.

 

 

 

 

בנט פרסם פוסט בפייסבוק שבו כתב כי "צריך להעביר את מעונות הילדים מגיל לידה ועד גיל 3 ממשרד העבודה והרווחה למערכת החינוך". לדבריו, כשהוא היה שר כלכלה ואחראי על המעונות חשב שהנושא צריך להישאר כחלק מזרוע התעסוקה. "טעיתי. מקום החינוך של ילדים מגיל לידה ועד גיל 3 הוא במשרד החינוך".

 

בנט הסביר ש"מערכת החינוך מתמחה בחינוך. לא בעבודה וכלכלה. מעון יום אינו בייביסיטר, אלא בית חינוך". הוא האשים את השר כץ כי טרפד המלצות ועדה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר אלי גרונר להעביר את המעונות ממשרד העבודה למשרד החינוך ומבטיח: "אם לימין החדש יהיה כוח פוליטי ראוי, נדרוש להעביר את הילדים למשרד החינוך".

 

נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: יואב דודקביץ

אלישע כתב בתגובה לפוסט כי "אני קורא את הפוסט ומשתומם. אתה מציין תקופה של מעל 7 שנים שהנושא היה באחריותך או הוצע שיהיה באחריותך כשר החינוך. אם נושא זה חשוב לך, מדוע בכל התקופה הזו לא עשית פעולה משמעותית לקידום הנושא?", שאל. "איפה היית כל השנים? למיטב ידיעתי, גם כשנושא העברת הפיקוח הוצע לך כשר החינוך, סירבת ודחית את הצעת שר העבודה והרווחה".

 

לדבריו, "השר שקידם את החוק (לפיקוח על המעונות - ש"א) שהיה תקוע בזמן כהונתך היה השר חיים כץ. מי שהביא תקציבים לנושא זה בגובה של כ-300 מיליון שקל היה השר חיים כץ. מי שתגבר את מערך הפיקוח הטיפולי והיציאה לשטח בכ-20 תקנים היה השר כץ".

 

עוד טען ש"נלחמנו להביא תקציבים מהאוצר והקצנו תקציבים פנימיים ממשרד העבודה והרווחה, נלחמנו להעביר את חוק הפיקוח בוועדות הכנסת כדי לשמור על הפעוטות, ייעלנו את תהליכי הפיקוח והגדרנו מחדש את המבנה של אגף מעונות יום, כל זאת בפרק זמן קצר".

 

אלישע מסכם: "צר לי, בעיתוי הנוכחי של הבחירות הפוסט שלך אינו משכנע אותי כאזרח ונראה כי נועד לגייס קולות בוחרים וחבל שכך".

 

טרם נמסרה תגובת בנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x