$
בארץ

ארקיע תפטר 250 עובדים

חברת ארקיע מתכננת לפטר 250 עובדים ולמכור מעל מחצית מהמטוסים שלה • יו"ר ארקיע: "אנחנו חברה עסקית ובמצב שנוצר לא רווחי לנו להפעיל את כל צי המטוסים"

דני שדה 08:4202.07.19
בעקבות סגירת שדה דב חברת ארקיע מתכוונת לקצץ מעל מחצית צי המטוסים שלה, לפטר כ־250 מתוך 650 העובדים בחברה ולהשהות את עסקת רכישת מטוסי האירבוס 330 שאמורה הייתה לקלוט בשנה שעברה.

 

 

 

 

מטוס ארקיע מטוס ארקיע צילום: ארקיע

 

 

יו"ר החברה, אבי נקש, אמר אמש כי "במצב שנוצר בעקבות סגירת שדה דב לא רווחי לנו להפעיל את כל הצי שלנו. אנחנו חברה עסקית, ועסק צריך להיות כלכלי. המטרה היא למכור את כל חמשת מטוסי ה'אמבראר' שלנו, שפועלים בעיקר בקו לאילת אבל בקיץ מבצעים גם טיסות ליעדים קרובים באגן הים התיכון". לדברי נקש הוצאת מטוסים אלה משירות וסגירת הפעילות של החברה בשדה דב תחייב את החברה לקצץ בשליש את כוח האדם שלה, כ־150 עובדים שעבדו בשדה דב ועוד כ־100 עובדים שהיו קשורים לצי מטוסי האמבראר. "זה לא יקרה מחר, אבל זה יקרה בחודשים הקרובים", אמר.

 

לדבריו, הפעילות לאילת תצטמצם בגלל סגירת שדה דב והחברה תתמקד בהפעלת מטוסים ליעדים באירופה. נקש הוסיף כי החברה למעשה תצמצם את פעילות התעופה שלה ולכן היא גם משהה את עסקת רכישת מטוסי האירבוס 330־900, עסקה עליה הכריזה לפני כשנתיים. מטוסים אלה היו אמורים לאפשר לחברה להפעיל טיסות ליעדים ארוכי טווח כמו ניו־יורק ותאילנד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x